Termíny a rezervace na rok 2020

Duben 

11. 4. – 17. 4.
18. 4. – 24. 4.
25. 4. – 1. 5.

Květen

2. 5. – 8. 5.
9. 5. – 15. 5.
16. 5. -22. 5.
23. 5. – 29. 5.

Červen

30. 5. – 5. 6.
6. 6. – 12. 6.
13. 6. – 19. 6.
20. 6. – 26. 6.
27. 6 – 3. 7.

Červenec

4. 7. – 10. 7.
11. 7. – 17. 7.
18. 7. – 24. 7.
25. 7. – 31. 7.

Srpen

1. 8. – 7. 8.
8. 8. – 14. 8.
15. 8. – 21. 8.
22. 8. – 28. 8.
29. 8. – 4. 9.

Září

5. 9. – 11. 9.
14. 9. – 20. 9.
21. 9. – 27. 9.

1.

Vyplňte přihlášku

Termíny jsou uvedeny v přihlášce, vyplňte ji, odešlete a my vás zapíšeme do kurzu. Vytvoříme vám osobní účet, a odešleme vám všechny potřebné informace k organizaci kurzu.

2.

Rezervujeme vám místo

Po zaplacení zálohy 1000 Kč vám termín zarezervujeme a 3 týdny před vybraným termínem vám zpřístupníme jak On-line příprava před kurzem, tak váš uživatelský účet STUDENT v E-VÝUCE.

3.

Co můžete stihnout ještě před kurzem?

Budete-li mít zájem, můžete se díky přístupu k E-Výuce na kurz paraglidingu dopředu připravit a pak využít naplno zkušeností a školících kvalit našich instruktorů.

Chcete raději ověřit termín a přihlásit se telefonicky?

Volejte El Speedo kancelář: +420 777 311 661 (po-pá, 8:00-12:00 a 13:00-16:00)

Pokud byste měli s vaším termínem problém, můžete přihlášku do 3 týdnů před kurzem změnit či zrušit. My vám nabídneme jiný volný termín nebo zálohu vrátíme. Pokud odešlete přihlášku a zálohu na rezervaci termínu nepošlete, vedeme vás stále jako zájemce o kurz a telefonicky vás kontaktujeme před naplněním vašeho termínu. Pro jakékoliv informace volejte El Speedo kancelář +420 777 311 661.

Děkujeme za vaši důvěru a a budeme se těšit na společné zážitky.
El Speedo – náskok díky přístupu…

Sraz na začátku kurzu:

S žáky se scházíme standardně v sobotu v 8:00 hodin přímo ve Flight Parku Javorový (www.javorovy-vrch.cz). Po krátkém představení a podání organizačních informací si rozdělíme paraglidingové vybavení, vysvětlíme si denní tréninkový plán a podle meteo podmínek začínáme paraglidingový výcvik. Auta si žáci parkují přímo na parkovišti ve Flight Parku Javorový, kdo chce, může se ubytovat už den předem a vychutnat si páteční pohodu před sobotním tréninkem.

Praktický výcvik:

Celý zbytek prvního dne se na loučkách v okolí Flight Parku Javorový učíme starty s padákem. Druhý den přejíždíme na cvičné terény s malým převýšením a trénujeme další starty s odpoutáním od země, kde žáci nabírají už výšku až 20 metrů. Už při tomto cvičení jsou všichni žáci spojeni s instruktorem, který je vysílačkou upozorňuje na chyby v pilotáži a včas koriguje jejich první lety. V průběhu těchto prvních dní, ještě před výškovými lety, zařizujeme povinnou lékařskou prohlídku pro všechny žáky. Náš privátní lékař žáky prohlédne a potvrdí osobní listy, a to za přátelských 150 Kč, takže žáci nemusí nahánět svého obvodního lékaře.

Dále trénujeme zatáčky o 90° a 180° a přistání do určeného sektoru, je li dostatečný vítr tak i křížové starty. Po splnění potřebných disciplín jsou žáci připraveni na svoje první lety z velkého kopce. To pak volíme cvičné terény s převýšením min. 300 metrů. Žáci jsou instruktorem naváděni do zatáček 90°, 180° a 360°, provádějí nácvik svahování, techniky pilotáže v termice, zaklopení stabilizátorů a asymetrického zaklopení. Tyto disciplíny trénujeme i po další dny, až do závěru kurzu, kdy žáci provedou svou závěrečnou zkoušku. Rozložení jednotlivých disciplín výcviku do tréninkových dní je značně závislé na průběhu počasí a individuálních schopnostech a dovednostech žáků.

Běžně zvládáme celou přípravu na pilotní licenci za 7 dní kurzu, ale pokud byste potřebovali více dní pro váš praktický výcvik, máte u nás k dispozici další 2 letové dny tréninku zdarma v termínech, ve kterých budeme s dalším kurzem požadovaná cvičení provádět.

Teoretická příprava:

Teoretická část výcviku je prováděna zpravidla v ranních a večerních hodinách kdy máme před nebo po létání, popř. kdy díky špatnému počasí létat nemůžeme. Čas strávený při výuce se snažíme využít co nejefektivněji a k tomu nám slouží jednoduché trenažéry, modely padáku, dataprojektor s El Speedo výukovými moduly, výukové knihy, on-line testy s nápovědou, letecké časopisy a filmy s leteckou tématikou.

Ubytování:

Paraglidingové centrum Beskydské školy létání je přímo ve Flight Parku Javorový. Je to naše domovské stanoviště, v ČR jediné svého druhu. S našim privátním startovištěm, velkou přistávací plochou, přímo vedle ní centrální budova Flight Parku Javorový s ubytováním pro účastníky našich kurzů i ostatních pilotů, barem, stanovým kempem, hamaka kempem, klimatizovanou učebnou, půjčovnou a servisem paraglidingového vybavení. A to vše 30 metrů od lanové dráhy. Sen každého instruktora a značka IDEÁL pro piloty paraglidingu.

Javorový má obrovskou paraglidingovou historii a my jsme velice rádi, že naše kurzy mohou pravidelně probíhat v bezprostředním dosahu tohoto skvělého leteckého terénu.

Informace o ubytování za zvýhodněné klubové ceny a rezervační formulář naleznete zde: www.javorovy-vrch.cz .

Rádi bychom Vám nabídli i šanci učit se létat a nevzdálit se přitom od své rodiny…

Vezměte své rodinné příslušníky nebo přátele s sebou a využijte naší nabídky ubytování i pro ně. Věříme, že v krásné beskydské přírodě najdou všechno, pro co lidé do přírody vyrážejí. Vše, co pro to musíte udělat, je oznámit nám včas počet a termín jejich pobytu.

Stravování:

Po dobu kurzu je individuální. Ubytování v apartmánech mají k dispozici společnou kuchyň s jídelnou, občas také grilujeme nebo opékáme na venkovním ohništi. Ve Flight Parku Javorový ale také připravujeme na objednávku snídaně, polední občerstvení a večeře. Pokud jsem daleko od chaty, zastavujeme se na ověřená místa, na kterých společně obědváme nebo večeříme.

Cena kurzu: 9890 Kč

Těší se na vás celý team Beskydské školy létání. Přijďte k nám zjistit, proč si ptáci zpívají!

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter