Pro piloty hledající výkon, stabilitu
a kultivované chování
padákového kluzáku

 

Plnokrevná “třílajna” v kategorii TOP EN B – to je výsledek špičkové práce konstruktéra Alexeje Rakova, jeho spolupracovníků a testovacích pilotů, kteří dali tomuto modelu skutečně skvělé vlastnosti spolu s nadstandardním výkonem.

62 490 67 490 Výběr možností

Vyberte si barvu vašeho nového padáku

ORANGE

BLUE

GREEN

RED

YELLOW

PURPLE

JIMMY3 model 2020 máte možnost vybírat ve standardních El Speedo barvách nebo v 5ti základních kombinacích z El Speedo Art Edition. Vlastní barevnou kombinaci můžete získat v rámci nákupu kompletního vybavení (vrchlík, sedačka, záložní padák) a to bez dalšího příplatku nebo můžete využít El Speedo HIPPIE nabídku.

El Speedo Art Edition 2020

Že jde o vyjímečný model, rozhodl jsme se u této příležitosti připravit také novou El Speedo Art Edition. Nesymetrický, abstraktně minimalistický design. Pro někoho to mohou být jen tři barvy, pro jiného ledová kra plující v moři, hladový oheň, zamrzlá pláň, polní kvítí v horkém letním dni či západ slunce. To je abstrakce, která člověka posouvá do světa fantazie. Znáte Marka Rothka? Před patnácti lety jsem se dostal k jeho životnímu příběhu a dodnes mně jeho dílo baví a inspiruje.

FIRE

SUNSET

ICE COAST

FLOWERS

ICE

Parťák do vysokých hor

Bivakové létání ve vysokých horách je pro mně to nejvíc, co se dá v paraglidingu zažít. Zvláštní situace na bivaku přicházejí v nečekaném tempu a rozsahu a piloti je přijímají jako stálou výzvu. A na takový způsob létání chcete mít 100% vybavení, které vám dopřeje jistotu v bytelnosti, stabilitě a výkonu.

JIMMY3 s námi poletí na bivakovou expedici KYRGYZSTAN XC BIVAK 2020. I proto vám ho mohu na vaše XC létání nejen v horském prostředí nadšeně doporučit.

Dalibor Carbol

Rozměry a technické informace

JIMMY 3 S M L XL
Plocha (m2) 22,5 24,5 27 31
Štíhlost 5,81 5,81 5,81 5,81
Rozpětí (m)
Počet komor 59 59 59 59
Minimální rychlost (km/h)
Maximální rychlost (km/h)
Váha padákového kluzáku (kg)
Celkové váhové zatížení (kg) 70-90 80-98 95-115 110-140
Certifikace firemní EN B firemní firemní
Cena 63490 Kč 64490 Kč 65490 Kč 66490 Kč

Konstrukce

JIMMY3 je moderní křídlo třířadé popruhové konstrukce. Horní galerie je vyrobena z bezopletových šňůr, dlouhé šňůry jsou vybaveny opletenými šňůrami dyneema Liros PPSL 200, 160, 120.

Náběžná hrana je kromě nylonových výstuch různých průměrů doplněna také aerodynamickou výztuhou Air Scoop a dvojitým 3D střihem. Odtokovou hranu téměř po celé délce vyztužují minižebra.

Nová je také konstrukce otvorů náběžné hrany, napínací pásky na horním potahu, které zlepšují kvalitu povrchu křídla a mnoho dalších méně nápadných vylepšení.

I volné konce s velmi účinným speed systémem dotvářejí skutečně sportovní ráz JIMMYho3 – jsou vyrobeny z tenkého ale dostatečně pevného 12 mm popruhu s aramidovým jádrem Cousin.

Plnokrevná třílajna

certifikovaná v EN B

JIMMY3 se svým výkonem, kvalitní konstrukcí a štíhlostí 5,81 splňuje přísná bezpečnostní kritéria EN B certifikace.
V této kategorii se pohybuje na samotném vrchlou a přesahuje v ní běžné padáky EN B kategorie. Díky maximální kombinaci výkonu a bezpečnosti.

The Doors – jízda bez brzd

Na Novém Zélandu jsme na přelomu 2001/2002 s Blankou 6 měsíců cestovali a jezdili v malé Hondě Civic. U autorádia byla kazeta, byla jediná – The Doors. Na téhle hudbě jsem se učil anglicky. Půl roku, stále dokola, o čem to sakra zpívá? To je nějaké divadlo, nebo co?

The Doors se mi dostali pod kůži. Jezdili se mnou i v Argentině, s Ďurem jsme dva dny čekali na čtyřtisícovém vrcholku, v bouřkách jsme drželi stan a do toho nám hráli Riders on the storm. Byly to dlouhé noci. A těch ohňů, grilovaček a tanců, které nám zavírali Doorsáci s L. A. Woman. Poslední večer v Pakistánu 2011 před letem od Nanga Parbat – nemuseli jsme s Ďurem řešit, jakou hudbu budeme poslouchat – Leonard Cohen, Metallica a The Doors.

Tenhle parádní padák musel dostat jméno JIMMY. To bylo jasné hned na začátku.

JIMMY MORRISON

A ještě něco navíc

Pevný cestovní batoh KEYLONG XC, rychlobal s ultralehlým batohem El Speedo RB i El Speedo SÍŤOVKA v ceně padáku.

El Speedo RB

SÍŤOVKA

KEYLONG XC

Hippie verze

Chcete padák třeba bez loga nebo s vlastními barvami? Použijte náš konfigurátor a dejte prostor svému pocitu.

Jen 2990 Kč k ceně padáku.

Nejlepší poměr výkonu a stability

Při klidném poletování nad krajinou i na náročných XC tratích v nejvyšších horách světa El Speedo padáky překvapují svým přátelským chováním a vysokým výkonem v termice i na dlouhých přeskocích. Jaké konstrukční prvky na El Speedo padácích používáme?

Nakupujte za ABSOLVENTSKÉ CENY

Všem absolventům našich tréninkových programů poskytujeme

slevu 10%.

Informujte se v El Speedo kanceláři na tel. +420 777 311 661

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter