Pro piloty hledající výkon, stabilitu
a kultivované chování
padákového kluzáku

Plnokrevná “třílajna” v kategorii TOP EN B – to je výsledek špičkové práce konstruktéra Alexeje Rakova, jeho spolupracovníků a testovacích pilotů, kteří dali tomuto modelu skutečně skvělé vlastnosti spolu s nadstandardním výkonem.

Přejdi k poptávce

Vyberte si barvu vašeho nového padáku

YELLOW – BLACK

RED – BLACK

LIME – BLACK

BLUE – BLACK

BLACK – YELLOW

BLACK – RED

BLACK – LIME

BLACK – BLUE

JIMMY3 model 2020 máte možnost vybírat v uvedených standardních El Speedo barvách nebo v 5ti základních kombinacích z El Speedo Art Edition. Vlastní barevnou kombinaci můžete získat v rámci nákupu kompletního vybavení (vrchlík, sedačka, záložní padák) a to bez dalšího příplatku nebo můžete využít El Speedo HIPPIE nabídku.

El Speedo Art Edition 2020

Že jde o výjimečný model, rozhodl jsme se u této příležitosti připravit také novou El Speedo Art Edition. Nesymetrický, abstraktně minimalistický design. Pro někoho to mohou být jen tři barvy, pro jiného ledová kra plující v moři, hladový oheň, zamrzlá pláň, polní kvítí v horkém letním dni či západ slunce. To je abstrakce, která člověka posouvá do světa fantazie. Znáte Marka Rothka? Před patnácti lety jsem se dostal k jeho životnímu příběhu a dodnes mně jeho dílo baví a inspiruje.

FIRE

SUNSET

ICE COAST

FLOWERS

ICE

Parťák do vysokých hor

Bivakové létání ve vysokých horách je pro mně to nejvíc, co se dá v paraglidingu zažít. Zvláštní situace na bivaku přicházejí v nečekaném tempu a rozsahu a piloti je přijímají jako stálou výzvu. A na takový způsob létání chcete mít 100% vybavení, které vám dopřeje jistotu v bytelnosti, stabilitě a výkonu.

JIMMY3 s námi poletí na bivakovou expedici KYRGYZSTAN XC BIVAK 2020. I proto vám ho mohu na vaše XC létání nejen v horském prostředí nadšeně doporučit.

Dalibor Carbol

Rozměry a technické informace

JIMMY 3 S M L XL
Plocha (m2) 22,5 24,5 27 31
Štíhlost 5,81 5,81 5,81 5,81
Rozpětí (m)
Počet komor 59 59 59 59
Minimální rychlost (km/h)
Maximální rychlost (km/h)
Váha padákového kluzáku (kg)
Celkové váhové zatížení (kg) 70-90 80-98 95-115 110-140
Certifikace firemní EN B firemní firemní
Cena 65490 Kč 66490 Kč 67490 Kč 68490 Kč

Konstrukce

JIMMY3 je moderní křídlo třířadé popruhové konstrukce. Horní galerie je vyrobena z bezopletových šňůr, dlouhé šňůry jsou vybaveny opletenými šňůrami dyneema Liros PPSL 200, 160, 120.

Náběžná hrana je kromě nylonových výstuh různých průměrů doplněna také aerodynamickou výztuhou Air Scoop a dvojitým 3D střihem. Odtokovou hranu téměř po celé délce vyztužují minižebra.

Nová je také konstrukce otvorů náběžné hrany, napínací pásky na horním potahu, které zlepšují kvalitu povrchu křídla a mnoho dalších méně nápadných vylepšení.

I volné konce s velmi účinným speed systémem dotvářejí skutečně sportovní ráz JIMMYho3 – jsou vyrobeny z tenkého ale dostatečně pevného 12 mm popruhu s aramidovým jádrem Cousin.

Plnokrevná třílajna

certifikovaná v EN B

JIMMY3 se svým výkonem, kvalitní konstrukcí a štíhlostí 5,81 splňuje přísná bezpečnostní kritéria EN B certifikace.
V této kategorii se pohybuje na samotném vrcholu a přesahuje v ní běžné padáky EN B kategorie. Díky maximální kombinaci výkonu a bezpečnosti.

The Doors – jízda bez brzd

Na Novém Zélandu jsme na přelomu 2001/2002 s Blankou 6 měsíců cestovali a jezdili v malé Hondě Civic. U autorádia byla kazeta, byla jediná – The Doors. Na téhle hudbě jsem se učil anglicky. Půl roku, stále dokola, o čem to sakra zpívá? To je nějaké divadlo, nebo co?

The Doors se mi dostali pod kůži. Jezdili se mnou i v Argentině, s Ďurem jsme dva dny čekali na čtyřtisícovém vrcholku, v bouřkách jsme drželi stan a do toho nám hráli Riders on the storm. Byly to dlouhé noci. A těch ohňů, grilovaček a tanců, které nám zavírali Doorsáci s L. A. Woman. Poslední večer v Pakistánu 2011 před letem od Nanga Parbat – nemuseli jsme s Ďurem řešit, jakou hudbu budeme poslouchat – Leonard Cohen, Metallica a The Doors.

Tenhle parádní padák musel dostat jméno JIMMY. To bylo jasné hned na začátku.

JIMMY MORRISON

A ještě něco navíc

Pevný cestovní batoh KEYLONG XC a El Speedo SÍŤOVKA v ceně padáku.

SÍŤOVKA

KEYLONG XC

Velice užitečným příslušenstvím je také rychlobal, který si můžete doobjednat navíc v sekci batohy a obaly.

Hippie verze

Chcete padák třeba bez loga nebo s vlastními barvami? Použijte náš konfigurátor a dejte prostor svému pocitu.

Jen 2990 Kč k ceně padáku.

Nejlepší poměr výkonu a stability

Při klidném poletování nad krajinou i na náročných XC tratích v nejvyšších horách světa El Speedo padáky překvapují svým přátelským chováním a vysokým výkonem v termice i na dlouhých přeskocích. Jaké konstrukční prvky na El Speedo padácích používáme?

Nakupujte za ABSOLVENTSKÉ CENY

Všem absolventům našich tréninkových programů poskytujeme

slevu 10%.

Informujte se v El Speedo kanceláři na tel. +420 777 311 661

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter