CHOGORI vznikla z potřeb expedičního létání projektu FLY 7000, tedy jako lehká sedačka nabízející maximální pohodlí a houževnatou konstrukci. Vysoký komfort posedu je zajištěn skvěle odladěnou zádovou a posedovou částí. Nízká váha je dosažena použitím prémiových materiálů a minimalistickém řešení funkčních prvků.

CHOGORI XC 2018

21 900 Výběr možností

CHOGORI ULTRINO 2018

21 900 Výběr možností

Šetřete sílu komfortním posedem

Lety ve vysokých horách jsou náročné na správnou volbu taktiky letu stejně jako na fyzickou připravenost pilota. Při těchto několikahodinových fyzicky náročných přeletech pokládáme za velmi důležité přesné a efektivní vedení padáku náklonem těla.

CHOGORI XC je standardně vybavena mírně pružnou polykarbonátovou deskou, která je uložena do chytře řešené CHOGORI konstrukce popruhové a posedové části. Ta nově umožňuje létat pohodlně s deskou i bez ní. Na výběr tedy máte jak létání v HAMAK stylu bez posedové desky, létání s naší standardní polykarbonátovou deskou, nebo za příplatek 1400 Kč si můžete sedačku CHOGORI vybavit speciálně profilovanou karbonovou deskou. Záleží jen na vás, jaký typ posedu preferujete.

A také si můžete sami přizpůsobit míru tlumení náklonů regulovatelným ABS systémem přesně podle vašich představ.

A mysleli jsme také na problémy s propocenými zády při rychlém střídání výšek. Příjemnému pocitu při létání s CHOGORI napomáhá také podélné odvětrání zádové části.

Bezpečnější při tvrdších přistáních

Pěnový chránič páteře v CHOGORI neslouží k dalšímu vyztužení zádové části – to má na starosti odladěná vnitřní konstrukce CHOGORI. 10ti centimetrový a oproti minulému modelu CHOGORI nyní prodloužený pětisegmentový chránič je tedy jen na těch místech a v takové tloušťce, kde to má skutečně smysl.

CHOGORI je však stejně pohodlná i bez něj a směle můžete místo pěnového chrániče vložit do uzavíratelného kontejneru váš spací pytel. Při expedičním létání tak ušetříte váhu 480 g za pěnový chránič a získáte více místa za spací pytel.

Camel bag jako další chránič

Pokud použijete Camel bag např. od firmy OSPREY, který je zároveň řešen jako zádový chránič, získáte další ochranu horní části páteře. A to se může při náhodných kotrmelcích v suťovisku docela hodit.

Buďte připravení na dlouhé lety

Camel bag na vodu je často používaný nejen k osvěžení po náročném výstupu nebo při čekání na start. Při dlouhých přeletech je také příjemné se po troškách osvěžovat. Ale pak je tady druhá strana mince a to znamená – co pak s tím, když se budeme potřebovat vypustit.

CHOGORI je vybavena nejen kapsou na Camle bag. Ale také otvory na protáhnutí hadičky až k pilotovi, a ve spodní části take dvěma otvory na urino hadičku. Pánové to pak mají jednoduché – stačí plastový trychtýřek a hadička a je po starostech. Dámy budou bohužel muset vydržet.

Mějte dostatek místa pro vaše vybavení

Obě verze CHOGORI jsme projektovali jako pohodlné lehké verze sedaček pro XC lety. A samozřejmě jsme mysleli také na vybavení, které při cestování a létání používáme.

Proto jsou sedačky CHOGORI vybaveny nejen prostornou zádovou kapsou o objemu 24 litrů, ale také kapsou na Camle bag a uzamykatelnou kapsou na doklady uvnitř této zádové kapsy.

CHOGORI je ale vybavena také další kapsou pod deskou před chráničem a 4mi bočními kapsami na drobný materiál potřebný v průběhu letu.

Spolu s uzamykatelnou kapsou v kokpitu to dělá přesně 9 úložných míst.

Himálaje – CHOGORI (K2)

Na cestách za létáním jste většinou závislí jen sami na sobě a tak i vaše vybavení musí vydržet více, než běžné “ultra lehké” konstrukce. Potřebujete sedačku s dostatečně velkým úložným prostorem, která ale občas snese i tvrdší přistání a hrubší zacházení. A věřte, že při paraglidingových dobrodružstvích i náročných expedicích více než “nejlehčí sedačku na trhu” oceníte promyšlené plně funkční konstrukce a pevnost materiálů – to, na co se můžete spolehnout.

Speed systém s hladkým chodem

Zpětná odezva vrchlíku při sešlápnutém Speed systémem, kterou skrze něj může pilot získat, je důležitá informace pro aktivní pilotáž.

Proto v CHOGORI používáme kladky s větším průměrem, které se vyznačují hladkým a lehkým chodem. Díky tomu můžete včas a správně reagovat na změny tuhosti vrchlíku.

Na detailech záleží…

Zabudovaný kokpit pro váš fotoaparát

Uchovat si krásné pohledy z vašich dobrodružných výletů – to je něco, co prostě chcete. Náš nový integrovaný kokpit je dostatečně velký na to, aby ve své uzavíratelné kapse bezpečně uschoval třeba i větší zrcadlovku.

Designově jsme kokpit připravili také na umístění loga vašich případných sponzorů.

Rychlé, jednoduché a bezpečné zapínání

Náš systém zapínání je tak jednoduchý, že stačí zacvaknout 2 pevnostní přezky, zapnout kokon a můžete letět. Zapřením se do kevlarové nožní opěrky se kokon sám uzavře a to je vše, co musíte udělat pro váš pohodlný let.

A další vychytávky jsou pod deskou

Spacák místo chrániče

Kontejner pro uložení tohoto chrániče jsme vyrobili tak, abychom mohli chránič jednoduše vytáhnout a místo něho vložit Spací pytel. Kontejner pak uzavřeme a tím jsme získali obstojnou náhradu za pěnový chránič a ušetřili jsme místo v nákladovém prostoru sedačky.

Tímto řešením ušetříte při vašich leteckých dobrodružstvích dalších 480 g hmotnosti chrániče.

Před chráničem páteře má sedačka CHOGORI také další kapsu – na urino hadičku a trychtýřek. Odkládací prostor můžete ale využít na měkčí vybavení typu  náhradní oblečení. Takto naplněná kapsa může také pomoci v tlumení tvrdšího nárazu.

Rozměry a technické informace

Sedačky CHOGORI vyrábíme ve velikostech S, M, L, XL. Uvedené váhy jsou uvedeny včetně standardních karabin, speed systému, kokonu a karbonové nožní desky. CHOGORI XC je standardně dodávaní včetně profilované karbonové posedové desky. CHOGORI ULTRINO v standardní sestavě tuto desku nemá. I přesto uvádíme různé varianty váhy sedaček, protože karbonovou desku si můžete k CHOGORI ULTRINO doobědnat.

XC/ULTRINO S XC/ULTRINO M XC/ULTRINO L XC/ULTRINO XL
Výška závěsů (cm) 41/41 42/42 43/43 44/44
Šířka sedáku (cm) 25-31/25-31 27-33/27-33 28-34/28-34 29-39/29-35
Délka zad (cm) 64/64 63/63 70/70 74/74
Hloubka sedáku (cm) 43/43 45/45 47/47 50/50
Objem zádové kapsy (l) 22/22 24/24 26/26 28/28
Hmotnost komplet (kg) 2,75/2,60 2,95/2,79 3,15/2,95 3,35/3,15
Hmotnost bez desky (kg) 2,54/2,39 2,72/2,65  2,91/2,71  3,10/2,90
Hmotnost bez desky a chrániče (kg) 2,06/1,91 2,24/2,05  2,41/2,21 2,60/ 2,40

Atypické rozměry

Velmi nám záleží na vašem komfortu a nejlepším možném nastavení CHOGORI. Proto máte možnost objednat sedačku nejen v uvedených velikostech, ale také zvlášť velikost kokonu. Pokud to tedy proporce vašeho těla vyžadují, můžete objednat například sedačku velikosti M/ kokon velikosti S. V poznámce u objednávky prosím uveďte požadovanou kombinaci.

Vyberte si, která verze je pro vás lepší

Varianty CHOGORI XC a CHOGORI ULTRINO se od sebe liší jen použitými materiály. Konstrukčně jsou to naprosto shodné sedačky.

Delinova 75 130g/m2
Vnitřní kapsy
Dominico 41 g/m2
Posedová deska, varianty:
– bez desky
– lehce pružný polykarbonát
– profilovaný karbon
Cordura Ripstop 160 g/m2
Nožní deska
Karbonová
Kokon
Lycra 210 g/m2
Dominico 41 g/m2
Cordura Ripstop 160 g/m2
Popruhy
Polyester 1780 daN
Přezky
Finsterwalder

Dominico 41 g/m2
Vnitřní kapsy
Dominico 41 g/m2
Posedová deska, varianty:
– bez desky
– lehce pružný polykarbonát
– profilovaný karbon
Cordura Ripstop 160 g/m2
Nožní deska
Karbonová
Kokon
Lycra 210 g/m2
Dominico 41 g/m2
Cordura Ripstop 160 g/m2
Popruhy
Polyester 1780 daN
Přezky
Finsterwalder

BIVAK WAY

 vydejte se na vaše dobrodružsví

 Sedačky CHOGORI jsme připravili pro výkonnostní piloty a dobrodruhy, kteří chtějí od paraglidingové sedačky více, než je běžné. Nechte se inspirovat našimi zkušenostmi s létáním v nejvyšších horách světa a využijte jich ke zdolání svých vlastních cílů.

Zabudované záložní ultralehké vario

Pouhých 26 gramů, extrémně pevné a plně programovatelné – to je SKY BEAN – El Speedo series.

Na ramenních popruzích levé i pravé strany jsme připravili prostor pro tohoto skvělého pomocníka na termické létání. Můžete ho používat jako hlavní nebo jen záložní vário. S vysokou citlivostí a parádní akustikou budete určitě spokojeni.

Za krásných 1790 Kč si ho můžete pořídit, připnout na ramenní popruh CHOGORI ULTRINO a vyrazit do termiky.

Seznamte se s váriem SKY BEAN…

 El Speedo síťovka

– pouhých 100 gramů

Už jste si někdy všimli, že obal běžného spacáku není přizpůsobený pro transport v paraglidingovém batohu? Že kolem něho zůstává v PG batohu spousta prázdného místa. Že má tvar vhodný spíše pro horolezecký batoh? A dáváte si někdy spacák pod hlavu? Na letišti, v backpackerech, v hostelech, na přistávačce? A co říkáte na jeho tvar? Vyhovuje?

No tak pokud od toho chcete mít klid, zahoďte ten kulatý obal a dejte spacák do El Speedo síťovky. Kromě jeho přizpůsobivosti při balení do batohu a při odpočinku v horizontální poloze tím získáte i materiál pro vyplnění uzapínatelné kapsy chrániče páteře na El Speedo sedačkách CHOGORI a WANAKA. Takže váha dolů a více místa.

El Speedo síťovku dodáváme ke každé El Speedo sedačce CHOGORI a WANAKA.

 Spacák jako chránič páteře

 Transport a pohodlí pod hlavou

Obal na sedačku

Nakupujte za ABSOLVENTSKÉ CENY

Všem absolventům našich tréninkových programů poskytujeme

slevu 10% a řešíme možnost odpočtu DPH.

Informujte se v El Speedo kanceláři na tel. +420 777 311 661

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter