Pro piloty hledající houževnatou a praxí precizně odladěnou pohodlnou sedačku do aktivního tréninku a leteckých začátků.

– nízká váha 3,68 kg (ve velikosti M, včetně karabin a speed systému)
– konstrukce s pevnou deskou
– FLY 3000 series

12 900 Výběr možností

 FUERTA je založena na kompaktním pohodlném, jednoduše seřiditelným jádru s pevnou deskou a celozádovým chráničem páteře. Tento nový model roku 2018 je navíc vybaven novým zipovým kontejnerem záložního padáku umístěným v bederní části sedačky, který byste očekávali spíše na sedačkách vyšší střední třídy.

Vnitřní konstrukci FUERTY již několik let testujeme a odlaďujeme v největším výcvikovém středisku paraglidingu – Beskydské škole létání. A nutno říct, že se instruktoři na FUERTU rádi spoléhají při výuce Základních kurzů, pozemním tréninku i při dalším volném létání. Pro její jednoduchost, pohodlí a velkou odolnost.

FUERTEVENTURA – klify a duny pro náš trénink

 Tohle místo je na první pohled pusté, nepřívětivé a možná vzhledem k ostatním Kanárským ostrovům i tak trochu odpudivé. Ale nám stačilo několik málo návštěv, abychom si jej zamilovali a abychom ve Fuerteventuře našli klidný, svérázný, ale zároveň mnoho nabízející tréninkový prostor.

Přesvěčte se o tom taky…

Rozměry a technické informace

FUERTA M L
Výška závěsů (cm) 44 45
Šířka sedáku (cm) 35 37
Max. hmotnost pilota (kg) 100 100
Výška pilota (cm) 155 – 185 175 – 200
Hmotnost sedačky (kg) 3,68 3,98
Certifikace EN EN
Cena 12900 Kč 12900 Kč

Cena sedačky je včetně chrániče páteře, speed systému a kontejneru záložního padáku. Karabiny nejsou součástí sedačky a proto nejsou započteny do celkové hmotnosti a ceny sedačky.

Pevná a bytelná

díky konstrukci i materiálům

FUERTA byla navržena primárně pro použití ve střediscích výcviku paraglidingu a jako první sedačka pro začínající piloty.

Jsou na ní tedy použity skutečně kvalitní houževnaté materiály zajišťující dlouhou životnost FUERTY. Vyztužení spodní části sedačky pro tvrdší přistání je v tomto případě nezbytnou nutností.

Zapínání popruhů už se plést nebude

Model roku 2018 jsme vybavili barevným označením popruhů tak aby si byl i začínající pilot jistější při jejich přípojení k volném koncům padákových kluzáků.

Nejenom FUERTU jsme vybavili tímto barevným označením, ale samozřejmě i naše padákové kluzáky. Všechny El Speedo padáky vyrobené od roku 2018 takto barevně označené popruhy mají.

Výborná pro trénink

Konstrukce s pevnou deskou oceňují piloti nejen v pohodlí a výborném vedení v termice, ale také při pozemním tréninku. Pevná deska i při pozemním tréninku umožňuje správné opření se do vrchlíku a vedení vrchlíku tělem.

Oddělené a příjemně vypolstrované nožní popruhy včetně bezpečnostního popruhu T-systému jsou navíc při takovém tréninku daleko pohodlnější než GET-UP systém s propojením přímo do břišního popruhu.

Chránič páteře

pro vaši pasivní bezpečnost

Segmentová konstrukce 17ti centimetrového pěnového chrániče je schopna absorbovat většinu dynamických nárazů spojených s tvrdším přistáním.

Jde o pasívní bezpečnostní prvek, který je častým pomocníkem při tvrdších dopadech a proto je dobré tuto součást FUERTY hlavně u začínajících pilotů příliš nepodceňovat.

Integrovaný kontejner

záložního padáku

U tohoto modelu FUERTY (2018) jsme zvolili stejnou konstrukci i uložení integrovaného kontejneru záložního padáku, jako u naší prémiové sedačky CHOGORI XC.

Vzhledem k nízké váze FUERTY a nízké váze El Speedo záložních padáků řady RSQ Ultrino (0,84 kg u verze pro váhu 100 kg) jsme se rozhodli pro tohle modernější řešení. Záložní padáky při pozemním tréninku již od sedaček neodepínáme a to jednoduše proto, že už nemusíme.

Navíc je kontejner zajištěn hned třemi nylonovými jehlami, které vytvářejí dostatečnou ochranu před nechtěným otevřením zipového kontejneru. Pokud však jehly uvolníte, zipy se velmi snadno a přirozeně rozjedou a uvolní zavěšení záložního padáku tak, aby pilota vždy vytáhly do svislé polohy ideální pro dopad.

Integrované vario

pro začínající i pokročilé

Pouhých 26 gramů, extrémně pevné a plně programovatelné – to je SKY BEAN 2 – El Speedo series.

Na ramenních popruzích levé i pravé strany jsme připravili prostor pro tohoto skvělého pomocníka na termické létání.

Za krásných 2190 Kč si ho můžete pořídit, připnout na ramenní popruh FUERTY a vyrazit do termiky.

 

Seznamte se s váriem SKY BEAN…

Pokračujte k objednávce:

12 900 Výběr možností

Nakupujte za ABSOLVENTSKÉ CENY

Všem absolventům našich tréninkových programů poskytujeme

slevu 10%.

Informujte se v El Speedo kanceláři na tel. +420 777 311 661

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter