První únorový SAFETY PARASEM 2020 – report

Tak máme za sebou letos první ze série El Speedo PARASEMů. Větrné počasí sice neumožnilo odhazování na lanovém trenažéru, ale o to více jsme se mohli zaměřit na kontrolu správného uložení záložních padáků v kontejnerech sedaček, do detailu jsme si probírali každé možné řešení a použité materiály, věřím, že rozbor chybných nebo ne příliš funkčních variant každému účastníku pomohlo v tom, jak se má starat o záložní padák. 

Večer jsme se na přednáškách zaměřili na sestupové a únikové manévry, jejich použití vzhledem k letovým podmínkám i možným technickým závadám a v druhém bloku jsme se podívali na záložní padáky, novinky i dlouho známé záležitosti, jak se skládají, jak se do kterých sedaček ukládají a všechno kolem toho. Jsme velmi rádi, že jsme si mohli technicky vyzkoušet on-line streamování přednášek, protože streamované přednášky ze základních kurzů Beskydské školy létání budeme od letoška pravidelně nabízet všem účastníkům našeho tréninkového programu HAWK. To je posun služeb naší školy do on-line světa, který jistě pomůže žákům lépe vstřebat a uchovat důležité informace, které se na našich kurzech učíme. 

No a ráno jsme to rozjeli balením až do odpoledne. Každý, kdo chtěl mohl být u toho, každý si to mohl zkusit a každému jsme důkladně zkontrolovali také sedačku a uložili záložák tak, jak to má být spolu s instrukcemi, na co se u té či oné sedačky při vyhazování záložního padáku zaměřit. 

Pro všechny, kdo jste to nestihli nebo kdo se chcete zaměřit i na použití záložního padáku v kombinaci s motorem, pokračujme v termínu 29. 2. – 1. 3. 2020 dalším ze série El Speedo PARASEMu, tentokráte s připravovaným výjezdem na nedaleké polské letové terény. Akce pro volno-piloty i pro motoráře. Kdo máte motory, tak je berte s sebou. Beru i dlouhé sklo, takže vám rád uděláme hromady fotek s vašimi stroji :o).

Takže neváhejte, vypište přihlášku a přijeďte si pro odhození, vyvěšení záložáku, instruktáže, přebalení záložáku a jestli počasí umožní i zajímavé létání na nových terénech. A co je fajn, že je to zdarma, takže se potom nemusíme nahánět v sezóně s přebalováním. Program upřesníme ve čtvrtek, až bude jasno s počasím.

Budeme se těšit na viděnou…

El Speedo team

Zanechte komentář

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter