Načítám Akce
 • akce již proběhla.

Beskydské PARASEMY – Jaro 2021

20. – 21. 2. 2021 SAFETY PARASEM

Pro koho je vhodná tato akce? 

Pro všechny, kteří se o uvedených tématech chtějí dozvědět více, rozšířit si tak své obzory. Na akci je omezený počet míst a proto je potřeba se dopředu zarezervovat. Pokud to počasí umožní, vyrazíme v průběhu akce také za volným létáním. Záleží jen na vás, kterou část programu si vyberete.

Protipandemická opatření

Předpokládáme, že ještě i v únoru budou v platnosti nějaká protipandemická opatření a tak budeme přihlášené piloty rozdělovat na několik menších skupin podle aktuálních pravidel, které se budou zdržovat na několika stanovištích: 2 učebny s dataprojektory, El Speedo servis pro výuku balení záložních padáků, venkovní trenažér a kopec na létání. 

Na jaký program se můžete těšit?

 • v sobotu kolem poledne volné poletování, 
 • odpoledne odhazování záložních padáků na lanovém trenažéru přímo ve Flight Parku Javorový,
 • rozvěšování záložních padáků,
 • večer přednášky na téma nestandardních letových režimů a nouzových řešení při letu v nebezpečných podmínkách, sestupové a únikové manévry, užívání speed systému,
 • přednáška na téma předpovědi letového počasí, 
 • v neděli se zaměříme na to, jak si kontrolovat záložní padák,
 • jak se o záložní padák starat a jak vypadá špatně udržovaný záložní padák, 
 • jak záložní padáky různých konstrukcí balit,
 • a hlavně jak je správně do různých sedaček ukládat.

To vše budeme prokládat praktickými ukázkami práce se záložním padákem, abyste se dokázali o záložní padák správně starat. Přesnější časový plán zveřejníme podle aktuální předpovědi.

Cena za přednášky, trenažér odhození a přebalení: 150 Kč

Program připravujeme pro 4×10 pilotů, takže kdo se dříve zaregistrujete, tomu budeme místo rezervovat. Takže jestli chcete mít vybavení připravené a profesionálně zkontrolované ještě před sezónou, tak si udělejte čas.

 

12. – 13. 3. 2021 XC MOTO PARASEM

Po řekách až k jejich pramenům – to je motiv El Speedo motorového XC programu. Tak se přidejte…

Máme pro vás připravé dvě dvoudenní trasy tak, abychom to v aktuální den nemuseli hrnout proti větru.

Příjezd v pátek večer nebo v sobotu ráno, popíšeme si připravenou trasu, navigační body, zabalíme vše do El Speedo auta s vozíkem na motory a přesouváme se do místa startu. Auto jede po trase a řeší případné technické problémy, cíl prvního dne v kempu u vody. Pohoda, gril, pivko, nocleh a ráno znova do vzduchu abychom zvládli doletět co nejblíže k prameni řeky a zvládli se vrátit do Flight Parku Javorový.

Je to proti proudu, ale letíme nad ním, vítr nám pomůže a uvidíme kus zajímavých lidských výtvorů a přírodních krás. To všechno budeme fotit a natáčet a výsledkem bude krátký filmek o tom, jak zažít malé motorové dobrodružství kousek za lesem. Takže jestli už to kolem domu máte okoukané, tak neváhejte a pojďte do toho. Řidič, technik a kameraman – Michal Krause, vzdušný průvodce Martin Orlík (Míša Machartová, Pavel Březina) a dalších max. 7 motopilotů s vlastním vybavením si to společně určitě fajnově užijí. Kdo se hlásí první, tomu držíme místo a kdo do nesedí, nejede :o). Takže ostatní musí po vlasntí ose.


13. – 14. 3. 2021 SAFETY MOTO PARASEM

Pro koho je vhodná tato akce? 

Chceme promíchat volné i motorové létání, chceme pozvat i širokou veřejnost. Na akci je omezený počet míst a proto je potřeba se dopředu zarezervovat. Pokud to počasí umožní, vyrazíme v průběhu akce také za volným létáním. Záleží jen na vás, kterou část programu si vyberete.

Na jaký program se můžete těšit?

 • Odhazování na lanovém trenažéru přímo ve Flight Parku Javorový,
 • Výuka balení záložních padáků a správná instalace do sedaček,
 • Metodiky tréninku motorového létání,
 • Jak bezpečně obsluhovat motor,
 • Záchranné systémy pro paragliding a závěsné létání,
 • Technika bezpečné pilotáže při běžném letu.

Cena za přednášky, trenažér odhození a přebalení: zdarma

Odhozené záložní padáky vám přes noc vyvěsíme a dopoledne také postupně zabalíme a uložíme do vašich kontejnerů a sedaček.

Těšíme se na vás
El Speedo team

Přihláška na akci

1.

Vyplňte přihlášku

Vyberte si termín, pošlete níže umístěnou přihlášku a my vás zapíšeme do kurzu. Pokud ho ještě nemáte, vytvoříme vám osobní účet, a odešleme vám všechny potřebné informace k organizaci kurzu.

2.

Sledujte aktuality

Po zpracování přihlášky Vás budeme e-mailem průběžně informovat o aktuálních změnách v programu Parasemu, především s ohledem na předpověď počasí.

3.

Co můžete stihnout ještě před kurzem?

Budete-li mít zájem, můžete se díky přístupu k E-Výuce na kurz paraglidingu dopředu připravit a pak využít naplno zkušeností a školících kvalit našich instruktorů.

Podrobnosti

Zahájení:
20.2.2021
Ukončení:
21.2.2021
Cena:
Zdarma
Rubriky Akce:
, ,

Pořadatel

El Speedo

Místo konání

Beskydy
Oldřichovice 1021
Třinec, Moravskoslezský 73961 Czech Republic
Telefon:
+420 777 311 661
Webová stránka:
www.chciletat.cz
Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter