Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Jak horolezci sledují skálu, tak my sledujeme krajinu a počasí. Prasklina ve stěně, výčnělek, plotna, skalní schod – tím jsou pro nás horská žebra, vítr, slunce a oblaka. A když už nastoupáme nad hory a rozhodneme se pokračovat v letu, máme před sebou další úkol, který musíme vyřešit – zvolit strategii a doletět k dalšímu stoupavému proudu. Protože jen ten nám dá možnost pokračovat dál. Nejsme jištěni lanem jako horolezci, ale i tak si navzájem můžeme pomoci. Přípravou, volbou vhodné trasy, rozborem letových podmínek a motivací… A tak můžeme společně zažít dobrodružství, které se jen tak nepakuje. To jsou El Speedo XC Bivaky, to jsou akce pro pokročilé piloty. 

Neočekávejte velký servis, rychlou zdravotní pomoc ani nosiče, kteří se o nás postarají. Budeme mít všechno s sebou – čím méně, tím se nám bude lehčeji šlapat a hlavně budeme mít chuť proletět se v krásných divokých horách. I v místech, kde před námi ještě nikdo nelétal. 

A právě v této “bivakové” formě je paragliding aktuálně nejefektivnější způsob, jak se člověk – dobrodruh a milovník hor, může bez pomocí motorů a podpůrných týmů dostat přes vysoké hory do zajímavých míst. 

Plán Expedice
Kyrgyzstán je jednou z nejlepších světových lokalit pro vysokohorské XC létání. Od roku 1997 tuto zemi pravidelně navštěvujeme a svými bivakovými prvopřelety jsme se vepsali do nejednoho místa na mapě. Víme, co chceme a tak po příletu a dni odpočinku se rozlétáme v horách u Bishkeku a pak budeme podle počasí volit nejlepší nástupní místo na trase z Džalalabádské oblasti přes jezero Toktogul a pak co nejblíž městu Naryn a pohoří Thian Shan. Jestli proletíme celou trasu nebo jen její část – to se uvidí až na místě. Je možné, že kvůli omezenému času a nevhodným letovém podmínkám zvolíme jinou alternativní trasu. Čas je limita a tomu se budeme muset přizpůsobit.

Doprava
Do Kyrgyzstánu letecky, mezi lokalitami se budeme přesouvat pomoci místních zdrojů – tedy autobusy, místní taxíky a nebo místní řidiči s auty 4×4. 

Ubytování
V Bishkeku máme domluveno zázemí u Sulimana – pohoda a bezpečnost za jednoduché částky. V horách budeme spát ve spacácích pod širým nebem nebo pod střechou, podle toho jak nám půjdou situace a počasí na ruku. 

Termín: 1. – 14. 7. 2020

Cena: 14900 Kč

  • našim absolventům poskytujeme slevu 10-50%. Více informací naleznete v našem Absolventském programu.

Cena obsahuje:

  • pomoc při organizaci společné dopravy a ubytování,
  • zapůjčení vysílačky,
  • technický servis při jakýchkoliv opravách či seřizování vybavení,
  • tvorba trasy, pomoc a servis při leteckých aktivitách,
  • El Speedo dárkový balíček,
  • fotografie z celé expedice.

Doprava do místa, doprava v místě a ubytování není v ceně obsaženo. Když se budeme přepravovat společně, náklady budeme dělit rovným dílem. 

Těším se na vás a na společné zážitky v horách

Dalibor Carbol

Szczegóły

Start:
1.7.2020
Koniec:
14.7.2020
Koszt:
14900Kč

Miejsce

Kyrgyzstan
Kyrgyzstan

Organizator

El Speedo
Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Start typing and press Enter to search