Ładowanie Wydarzenia
  • To event minęło.

Expediční výlet a pozemní trénink na Lanzarote

CHARAKTERISTIKA
Pokud hledáte místo, které je jiné, než co jste doposud viděli, pak Lanzarote je tím pravým. Výlet za sluncem a teplem je jeden z dobrých důvodů, proč sem cestovat. Drsná krajina, divoký oceán a srdečnost místních je silná silná kombinace, kvůli které se sem budete chtít vrátit. Celý ostrov, jehož rozloha činí 803 km2, byl prohlášen za biosferickou rezervaci UNESCO. Nachází se zde na 300 sopečných kráterů. Většinu ostrova pokrývá tmavá vulkanická půda, která je velmi úrodná a obyvatelé ostrova ji využívají k pěstování především vinné révy a rajčat.
Lanzarote má příjemně stálé klima s podobnými teplotami po celý rok. Leden patří mezi nejchladnější měsíce, ale i tehdy se teplota drží přes 20 a může vystoupit i na 27 °C. Teplota vody v Atlantském oceánu se i v zimě pohybuje mezi 19 – 22 °C.

CÍLE
Hlavním cílem výletu je samozřejmě létání, převážně ve svahovém proudění kombinovaném s termikou. Protože létání ve větru vyžaduje dobře zvládnuté starty, budeme se nějaký čas věnovat pozemnímu tréninku na pláži nebo nízkých svazích. Nezanedbatelně důležitým cílem výletu bude dobití sluneční energie na snazší přečkání zbytku zimy.

TERÉNY
Poměrně malý ostrov o délce 60 km a šířce 12 km je ideální pro náš sport. Hory nejsou závratně vysoké (do 700 mnm) a jsou rovnoměrně rozmístěny po celém ostrově. Na každý směr větru, které zde převážně foukají, je na Lanzarote startoviště a na žádné z nich to není daleko. Kopečky jsou od menších, s převýšením několik desítek metrů, až po stovky metrů vysoké útesy. Některé přistávačky a pláže skýtají dostatek prostoru k pozemnímu tréninku.

PILOTI
Tahle akce je vhodná pro piloty na úrovni El Speedo Pilot 2- klikni pro více informací.
Lanzarote láká všechny piloty a jejich partner(k)y, kteří si rádi prohřejí zmrzlé kosti. Od začítečníků po experty – pro všechny je tam, co si jen představí: Všechny druhy startů – na berana, na kříž, na kobru, na Němce nebo na Rusáka. Vodit si padák nad hlavou sem a tam po přistávačce nebo startovačce. Do zblbnutí opakovat pokusy o top-landing. Svahovat stovky metrů vysoký útes nad rozvlněným mořem. Prostě lážo-plážo, tvrdý trénink nebo srandičky – blbůstky, jak je komu libo…
Budete v pohodě, pokud zvládáte starty v silnějším větru a měli byste být schopni samostatně trefit a přistát na předem domluvené místo.

UBYTOVÁNÍ A JÍDLO
Leden je uprostřed kanárské off-season (mimo hlavní sezónu), takže apartmán pro 3 až 4 osoby běžného standardu s koupelnou a kuchyňkou je za pár Euro. Potřebujete jen ručník (a někdy ani ten ne). Kuchyňka apartmánu je dostačující k přípravě slušné snídaně a jednoduché večeře. Restaurace jsou nám k dispozici, suroviny k samo-přípravě jídel se dají nakoupit v supermarketu za přijatelné ceny. Bocadillos (luxusní sendviče / svačinky) jsou ke koupi na každém kroku. A samozřejmě se všichni těšíme na grilování čehokoli (u řezníka jsme dostali luxusní hovězí, přestože jsme nikde na ostrově neviděli jedinou krávu :-O ) na pláži.

DOPRAVA
– na  ostrov Lanzarote: letecky. Cena je závislá na aktuální nabídce aerolinek – s ČSA zpáteční z Prahy okolo devíti tisíc, Ryanair někdy nabízí přímé letenky z Bratislavy, Krakowa, Katowic a Wroclawi za podstatně nižší částky.
– na místě: Podle počtu přihlášených si dopředu rezervujeme auta, budou nás čekat hned na letišti a tam je také při odjezdu vrátíme. Podíl na ceně za pronájem auta a palivo vychází okolo 80 EUR/os.

MŮŽEME VÁM PŮJČIT
– padák vyšší střední třídy,
– vária a GPS přístroje.

POMŮŽEME VÁM
– zajistit možnost legálního užívání letových terénů,
– zajistit ubytování a stravování,
– s dopravou do místa výletu.

CO JE V CENĚ
– práce instruktorů,
– zapůjčení radiostanic,
– mapa letové oblasti,
– technický servis při jakýchkoliv opravách či seřizovýní vybavení,
– dle možnosti i dopravu na startoviště a přesun mezi jednotlivými terény,
– roční předplatné účtu “Student” na eparagliding.cz,
– dárkový balíček (tričko s paraglidingovým motivem, reklamní předměty, …),
– fotografie z celého výletu.

CO V CENĚ NENÍ
– doprava do místa kurzu,
– případné poplatky za využívání letových terénů,
– ubytování,
– strava a pitný režim.

SLEVA PRO KAŽDÉHO
– naši absolventi mají 10% až 50% slevu – klikněte sem pro více informací.

Přihláška na akci

1.

Vyplňte přihlášku

Vyberte si termín, pošlete níže umístěnou přihlášku a my vás zapíšeme do kurzu. Pokud ho ještě nemáte, vytvoříme vám osobní účet, a odešleme vám všechny potřebné informace k organizaci kurzu.

2.

Rezervujeme vám místo

Po zaplacení zálohy 1000 Kč vám termín zarezervujeme a 3 týdny před vybraným termínem vám zpřístupníme jak On-line příprava před kurzem, tak váš uživatelský účet STUDENT v E-VÝUCE.

3.

Co můžete stihnout ještě před kurzem?

Budete-li mít zájem, můžete se díky přístupu k E-Výuce na kurz paraglidingu dopředu připravit a pak využít naplno zkušeností a školících kvalit našich instruktorů.

Pokud byste měli s vaším termínem problém, můžete přihlášku do 3 týdnů před kurzem změnit či zrušit. My vám nabídneme jiný volný termín nebo zálohu vrátíme. Pokud odešlete přihlášku a zálohu na rezervaci termínu nepošlete, vedeme vás stále jako zájemce o kurz a telefonicky vás kontaktujeme před naplněním vašeho termínu. Pro jakékoliv informace volejte El Speedo kancelář +420 777 311 661.

Děkujeme za vaši důvěru a a budeme se těšit na společné zážitky.
El Speedo – náskok díky přístupu…

Miejsce

Lanzarote
Caleta de Famara, Španělsko + Google Map
Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Start typing and press Enter to search