Načítám Akce
  • akce již proběhla.

Trénink létání v termice v Medunu s přívlastkem Perfektní starty

CHARAKTERISTIKA
Jižní předhůří Alp skýtá od ranného jara ideální podmínky pro paraglidingovou rekreaci a trénink. Obrovské masy vzduchu se nahřívají v přímořských rovinách a o první vlnu alpských masivů se odrážejí k nebi – a tam čekáme my na svůj interval, který nás ponese až do základny… Přehledné terény s několika startovačkami a dobrými možnostmi pro létání v termice, jednoduché přelety i dlouhé štreky – ideální místo pro začátky s létáním a přelety v horách v dobré termice. Tento kurz zaměříme vedle létání v termice také na techniku startů.

TERÉN
Mt. Valinis nad vesničkou Meduno disponuje prostornou startovačkou a velkým termickým a přeletovým potenciálem. Je přívětivá k začínajícím i pokročilým pilotům a to jak startovací plochou, přehledným prostorem pro létání tak i velkorysou přistávačkou bez překážek. Tvar terénu směruje vítr přímo na startovačku a stoupáky mají svá stálá místa. Ideální na začátky s létáním a na klidnou paraglidingovou dovolenou.

PILOTI
Tahle akce je vhodná pro piloty na úrovni El Speedo Pilot 1- klikni pro více informací.
Tento výlet je pro vás, kteří si chcete připsat nějakou tu hodinu do svého letového deníčku. Ať už jste od kurzu ještě neletěli, nebo už máte nějaké ty hodiny ve vzduchu za sebou, vždycky se na jaře hodí se rozcvičit a v pohodě pod zkušeným okem instruktora odstartovat do nové sezóny.

CÍLE
Hlavním cílem výletu je samozřejmě létání, létání v termice. Teoreticky i prakticky se na výletech za tréninkem v termice zaměříme na zlepšení ustřeďování termiky, aktivní pilotáže a únikových a sestupových manévrů. Avšak kdo neodstartuje, neletí – to je, mnohdy nemilosrdná, pravda – a proto vám chceme tentokrát pomoci vylepšit techniku startů, aby jste byli na startu více v klidu a mohli se soustředit na hlavní cíl dne… Ten už jsme zmiňovali 🙂 Nácvik perfektních startů budeme cvičit nejprve na cvičných loukách v okolí startoviště, kde vám instruktor po dlouhé zimní pauze dostane znovu startování do krve. A hned po cvičišti rovnou na bojiště – na startovačku, kde už bude mít instruktor k dispozici kameru, na kterou bude zaznamenávat vaše starty a také tablet se systémem PES, který bude používat pro rychlé ohodnocení průběhu vašich startů. Díky této kombinaci kamery a PES vám dokáže ukázat nejen individuální chyby v průbězích startů, ale i vaše postupné zlepšování.

UBYTOVÁNÍ A JÍDLO
Jedeme do míst, kde je možné bydlet jednak v kempu ve vlastním stanu a spacáku (asi 10 EUR/osobu/noc) a jídlo si připravovat ve vlastní kempingové “kuchyni”, nebo se ubytovat v pokojíku jednoho z mnoha “Zimmer frei” (přibližně 20 EUR/noc/osobu) a nechat o sebe pečovat.
Obchody s čerstvými potravinami a místními specialitami jsou nám všude k dispozici spolu s pizzeriemi, kavárnami a “gelaterias”. Svíčkovou dodá místní carniceria a gril si přivezeme…

DOPRAVA
– El Busem: Společný odjezd v předvečer prvního dne výletu v 17:00 od naší kanceláře v Oldřichovicích u Třince (FlyPark Javorový). Další nástupní místa budou v Olomouci a v Brně. Vrátíme se v nočních hodinách posledního dne kurzu nebo následující den brzy ráno. Podíl na nákladech na jízdu El Busem z ČR do Meduna a zpět: 2000 Kč.
– Vlastní: Domluvte se s kamarády a doražte na místo vlastním autem po trase a v čase, které vám vyhovují (pomůžeme vám najít zúčastněné piloty z vašeho okolí).

MŮŽEME VÁM PŮJČIT
– stany a spacáky,
– padák vyšší střední třídy,
– vária a GPS přístroje (viz ElSpeedo test centrum).

POMŮŽEME VÁM
– zajistit možnost legálního užívání letových terénů,
– zajistit ubytování a stravování,
– s dopravou do místa výletu.

CENA ZA KURZ: 5900 Kč

CO JE V CENĚ
– práce instruktorů,
– zapůjčení radiostanic,
– technický servis při jakýchkoliv opravách či seřizování vybavení,
– roční předplatné účtu “Student” na e-výuka,
– dárkový balíček (tričko s paraglidingovým motivem, reklamní předměty, …),
– fotografie z celého výletu.

CO V CENĚ NENÍ
– doprava do místa kurzu,
– vývozy na startoviště (100 Kč/os./vývoz školním ElBusem nebo ceny za místní parataxi a lanovky),
– případné poplatky za využívání letových terénů,
– ubytování,
– strava a pitný režim.

SLEVA PRO KAŽDÉHO
– naši absolventi mají 10% až 50% slevu z ceny kurzu – klikněte sem pro více informací.

Přihláška na akci

1.

Vyplňte přihlášku

Vyberte si termín, pošlete níže umístěnou přihlášku a my vás zapíšeme do kurzu. Pokud ho ještě nemáte, vytvoříme vám osobní účet, a odešleme vám všechny potřebné informace k organizaci kurzu.

2.

Rezervujeme vám místo

Po zaplacení zálohy 990 Kč vám termín zarezervujeme a 3 týdny před vybraným termínem vám zpřístupníme jak On-line příprava před kurzem, tak váš uživatelský účet STUDENT v E-VÝUCE.

3.

Co můžete stihnout ještě před kurzem?

Budete-li mít zájem, můžete se díky přístupu k E-Výuce na kurz paraglidingu dopředu připravit a pak využít naplno zkušeností a školících kvalit našich instruktorů.

Pokud byste měli s vaším termínem problém, můžete přihlášku do 3 týdnů před kurzem změnit či zrušit. My vám nabídneme jiný volný termín nebo zálohu vrátíme. Pokud odešlete přihlášku a zálohu na rezervaci termínu nepošlete, vedeme vás stále jako zájemce o kurz a telefonicky vás kontaktujeme před naplněním vašeho termínu. Pro jakékoliv informace volejte El Speedo kancelář +420 777 311 661.

Děkujeme za vaši důvěru a a budeme se těšit na společné zážitky.
El Speedo – náskok díky přístupu…

Pořadatel

El Speedo

Místo konání

Meduno
Meduno, Itálie
Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter