Kalkulačka ceny staršího padáku 

Výsledky výpočtu

 
Cena po započtení způsobu chování a nalétaných hodin
Cena po započtení opotřebování šňůr
Finální cena po započtení věku padáku
Cena letové hodiny

Předvyplněné ceny jsou přibližné pro El Speedo padáky bez DPH, mohou se lišit podle modelu.

Jak správně vyplnit kalkulačku?

Za kolik jsi nový padák nakoupil?
Ceny nových padáků se samozřejmě liší. Každý výrobce má nějakou svou obchodní strategii, snaží se podpořit rozšiřování svého trhu, musí nějak motivovat případné importéry a na ně navazující koncové prodejce. Reálné výrobní náklady jsou ale vesměs u všech výrobců velmi podobné. Jde tedy o to, že padáky můžete koupit za skutečně různé ceny a je pravděpodobné, že za podobné ceny je mohou nakoupit také ostatní. Nezávisle na tom, jakou cenu má ten či onen model v nabídce nějaké německé školy.

Doporučujeme tedy začít výpočet skutečnou částkou, za kterou jste váš nový padák nakoupili. Jinak bude celý další výpočet zřejmě natolik ovlivněn, že nebude reflektovat skutečnou situaci na paraglidingovém trhu ve vašem okolí.

Průměrná životnost vrchlíku
Výrobci používají různé druhy materiálu. Tuto hodnotu by vám měl být schopen výrobce, či koncový prodejce sdělit. Ptejte se na hodinovou životnost při průměrném používání (bez vlekání na navijáku, motorového létání či tréninku akrobacie) v běžném českém prostředí a to z hlediska pevnosti – bezpečnosti materiálu. Z porozity materiálu si můžeme pevnost vydedukovat, bohužel u každého výrobce materiálu je vztah “porozita – pevnost” rozdílná. Proto se ptejte na dobu bezpečného používání vrchlíku.

Průměrná životnost dlouhých spodních šňůr?
Každý průměr, typ,materiál šňůry i geometrie padáku má trochu jiné vlastnosti a výdrž. Ptejte se na hodinovou životnost při průměrném používání (bez vlekání na navijáku, motorového létání či tréninku akrobacie) a to v běžném českém prostředí.

Cena setu a výměny dlouhých spodních šňůr?
Po určité době je třeba dlouhé spodní šňůry vyměnit. Ptejte se, za kolik jste schopni všechny dlouhé šňůry vyměnit – tedy cenu materiálu i práce dohromady.

Průměrná životnost horní galerie šňůr?
Každý průměr, typ,materiál šňůry i geometrie padáku má trochu jiné vlastnosti a výdrž. Ptejte se na hodinovou životnost při průměrném používání (bez vlekání na navijáku, motorového létání či tréninku akrobacie) a to v běžném českém prostředí.

Cena setu a výměny horní galerie šňůr?
Po určité době je třeba také horní galerii šňůry vyměnit. Ptejte se, za kolik jste schopni všechny tyto šňůry vyměnit – tedy cenu materiálu i práce dohromady.

Kolik má padák let od výroby?
Kolik uběhlo roků od chvíle, kdy jste padák kupovali. Počítáme, že každý padák ztrácí ročně svou cenu o 5% pouhým morálním zestárnutím. Tedy jinak – 20ti-letý padák by si už dnes běžně nikdo nekoupil.

Kolik hodin má vrchlík nalétáno?
Toto je zásadní číslo pro tvorbu ceny padáku. Někdo si to pamatuje, jiný si to píše. Do poloviny června 2017 budeme mít tento parametr v El Speedo verzi vária SKY DROP. Pokud jste již majitelem vária SKY DROP, budete si moci nahrát nový software a vário to bude načítat za vás.

Kolik hodin jsi s ním trénoval v drsnějším prostředí (písek, sníh, vysoká teplota, mrazy)?
Tak to je jen a jen na vaši soudnosti, počítáme dvojnásobnou rychlost opotřebení při tréninku v drsnějším prostředí.

Kolik hodin mají nalétané dlouhé spodní šňůry od nákupu nového padáku či od výměny?
Pokud už jste někdy sadu šňůr z jakéhokoliv důvodu měnili, je potřeba udat aktuální nálet na těchto šňůrách.

Kolik hodin mají nalétané šňůry v horní galerii od nákupu nového padáku či od výměny?
Pokud už jste někdy sadu šňůr z jakéhokoliv důvodu měnili, je potřeba udat aktuální nálet na těchto šňůrách.

Jak hodnotíš tvé zacházení s padákem číslem od -5 do 5 (5—nejlepší, -5—špatné)?
Tak to je snad jasné, jak s padákem zacházíte, jak ho balíte, jestli na něm občas spíte, jak ho skladujete, v jaké vlhkosti, v jaké teplotě a pod.

Jak se starat o El Speedo vybavení?

Bezpečné používání padákového kluzáku je velmi závislé na pravidelném servisu a údržbě.

Při opatrném zacházení a vhodném skladování vám může váš padák dobře sloužit mnoho let. Naopak zanedbání údržby, špatné skladování a používání nevhodných čistících prostředků mohou životnost vašeho paraglidingového vybavení výrazně snížit, případně z něj učinit dokonce potencionálně nebezpečné paraglidingové vybavení.

Abyste maximálně prodloužili životnost El Speedo padáků, dodržujte tato pravidla:

– Startujte z takových míst, aby na nich nedocházelo k zachycení vrchlíku nebo šňůr o kořeny nebo kameny. To zbytečně zvyšuje možnost poškození šňůr, poutek nebo vrchlíku. Při přípravě ke startu či balení vrchlíku nešlapejte po šňůrách.

– Po přistání nenechávejte vrchlík přepadnout dopředu přes pilota na náběžnou hranu. Tlakový ráz může způsobit vážná poškození uvnitř vrchlíku.

– Na šňůrách nedělejte žádné uzly, mohlo by dojít k poškození vláken uvnitř šňůr.

– Snažte se manipulovat s padákem tak, aby nedocházelo k jeho zbytečnému mechanickému namáhání. Tahání po jakémkoliv ostrém povrchu výrazně snižuje životnost vrchlíku.

– Nevystavujte zbytečně padák slunečnímu UV záření. Dlouhé vysedávání na startovišti s rozloženým padákem snižuje životnost vašeho vybavení. Stejně tak je materiál ničen skladováním ve vlhkém stavu. Degraduje tak tuhost zátěru zvenčí i zevnitř, hrozí napadení plísněmi. Vybavení nesušte na přímém slunci.

– Postarejte se o to, aby váš padák nebyl skladován ani převážen v teplotách vyšších jak 50°C.

– Vyvarujte se kontaktu paraglidingového vybavení s mořskou vodou. Pokud se tak stane, co nejdříve vybavení velmi důkladně omyjte sladkou vodou.

– Pro ukládání do batohu používejte vnitřní ochranný vak.

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter