Firma El Speedo s.r.o. byla založena v roce 2005 aby svým obsahem navazovala a dále rozvíjela výukovou činnost Beskydské školy létání, kterou jsme založili v roce 2001. Hlavním důvodem jejího založení byly naše vysoké ambice na kvalitní a komplexní pilotní přípravu do které budeme projektovat naše zkušenosti ze zahraničních paraglidingových projektů a vlastního expedičního a soutěžního létání.

Týmová práce instruktorů

Už během prvních tří let činnosti Beskydské školy létání jsme se dostali mezi přední paraglidingové střediska v ČR. Důležitým krokem bylo spuštění vlastního školícího programu pro asistenty, začínající instruktory a tandem piloty. Koncept školy byl od začátku nastaven jako týmová činnost skupiny pilotů a instruktorů. A tak vzniklo velmi kreativní a inspirativní prostředí, které dodnes poskytuje prostor k mnohým novým myšlenkám a řešením. Založení společnosti El Speedo s.r.o. jako hlavní značky naší činnosti, která má jasný přesah přes vlastní výuku paraglidingu v Beskydské škole létání byl tak přirozeným krokem.

Vlastní metodiky

Noví instruktoři školení přímo podle našich vlastních nových metodik vnesli do organizace školy dostatečnou flexibilitu pro rozšířenou nabídku metodicky navazujících kurzů s dostatečným počtem termínů. To značku El Speedo posunulo výrazně před ostatní školy a stala se lídrem českého, slovenského a polského trhu vzdělávacích a tréninkových paraglidingových kurzů. Postupně jsme do naší standardní výuky zapojili interaktivní modely a e-výuku. Díky tomu všemu a vysokému osobnímu nasazení si už několik let udržujeme dostatečný náskok před jinými školícími středisky.

Flying Community

Velkou část naší energie a také financí od začátku směřuje také do komunitního způsobu výuky a pilotního rozvoje. Vedle komerčních produktů pravidelně otevíráme a financujeme také programy, které mají za cíl posílení vzájemné spolupráce mezi piloty a předávání pilotních zkušeností. Dlouhodobě pracujeme také na zlepšování komunikace mezi piloty a organizacemi typu Lesy ČR, Horská služba či CHKO. Aktivně pracujeme na stavbách nových startovišť a legalizaci přistávacích ploch, organizacích soutěží a společných setkání na mezinárodní úrovni.

Flight Park Javorový

V roce 2013 jsme zahájili přípravu pro projekt Flight Parku Javorový. Na Javorovém vrchu působíme s Beskydskou školou létání – naším výcvikovým střediskem paraglidingu, od samého začátku. Přirozeně jsme tedy zvolili domovskou oblast a známé prostředí nejletovějšího paraglidingového terénu v ČR na kterém máme jak vlastní startovací plochu, tak smluvně zajištěnou plochu přistávací.

Projekt Flight Parku Javorový se skládá z několika částí, které budeme realizovat v několika navazujících fázích. V dubnu 2018 jsme spustili provoz centrální chaty s ubytováním, prostorem pro infocentrum, bistrem, servisním střediskem, záchody a sprchami pro návštěvníky areálu, školícími prostory a ubytovací kapacitou.

Objekt jsme vybavili vlastním systémem obsluhy řízení PIPON a 20 kW fotovoltaickou elektrárnou. Postupně se snažíme provoz přizpůsobovat ostrovnímu systému.

První tréninkové středisko jedno-potahových kluzáků v ČR

V roce 2022 jsme spustili nabídku výuky na jedno-potahových kluzácích LEMMY, které jsme rok před tím začali sériově vyrábět a prodávat. Škola SINGLESKIN je prvním takovýmto počinem v ČR.

Výroba El Speedo paraglidingového vybavení

Důležitým krokem ke zvýšení stability a dalšího rozvoje byl přechod od několika dodavatelů paraglidingového vybavení k našim vlastním výrobkům. Ve spolupráci s firmou SKY COUNTRY vyrábíme kompletní paraglidingové vybavení. V roce 2022 jsme významnou část výroby přenesli do ČR přímo do našeho paraglidingového centra Flight Park Javorový.

Nová výuková místnost s vybavením pro trénink ve virtuální realitě s vlastními tréninkovými aplikacemi

V roce 2023 jsme otevřeli nové prostory pro naše kurzy paraglidingu se zaměřením na virtuální realitu.

Dalibor Carbol

Blanka Smékalová

Slavomír Tmej

Jan Staník

Tadeusz Czapla

David Dusík

Jano Krištůfek

Vít Malý

Michal Stuchlík

Márty - prostě Márty

Karel Vrbenský

Michal Krysta

Marcela Měchurová

Romana Golová

Tomáš Rush

Lucka Váchová

Roman Micza

Mišo Krasňan

Barča Sikorová

Honza Wiewijurka

Michaela Machartová

Aleš Rára

Jan Koval

Jiří Fetka

Veronika Orlivová

Michal Krause

Pavel Wronka

Zdeněk Čermák

Projekt El Speedo jsme vytvořili jako místo, ve kterém můžeme naplno projevit náš aktivní způsob života, naši invenci a energii, se kterou často reagujeme na nejrůznější výzvy a zdánlivě neřešitelné situace.

Jsme skupina více jak třiceti přátel-sportovců, kteří vyznávají stejné životní hodnoty a snaží se i v dnešní uspěchané době věnovat svým zálibám a koníčkům do takové míry, že se tyto staly naší společnou prací. Naši práci máme skutečně rádi, neboť při ní trávíme většinu času ve vzduchu, na horách, ve vodě a hlavně ve společnosti vás, kteří našich služeb využíváte. A právě díky vám a vašim častým projevům nadšení a spokojenosti v této činnosti stále pokračujeme a snažíme se každou další akcí posunout dále.

Od roku 2001 jsme realizovali a stále rozvíjíme tyto projekty:

Beskydská škola létání 

Největší výcvikové středisko paraglidingu vyučující v českém, polském, anglickém a ruském jazyce. Jsme leadry v česko-slovensko-polské paraglidingové výuce, poskytujeme nadstandardní servis. Skolíme v týmu deseti zkušených instruktorů, máme vlastní startoviště, e-výuku, vlastní výukové knihy, vyladěnou výcvikovou metodiku a obrovské nadšení, se kterým se do výuky stále pouštíme.

ALTO Paragliding School

Nejprve my přijedeme za vámi, u vás budeme trénovat na nižších kopcích. A když se vám létání zalíbí, přijedete pak vy za námi do těch nejlepších lokalit na výškové lety. To je jednoduché pravidlo, kterým se snažíme co možná nejvíce přiblížit vašim možnostem pro základní trénink volného létání v Alto paragliding school.

El Speedo – tréninkové centrum

Zajišťujeme další pokračující trénink pilotů, V nabídce naleznete Pokurzovky, Termický trénink, APT Trénink, Poznávací akce v ČR a Slovensku, Expediční výlety, SIV COMBO, trénink zaměřený na Perfektní starty a Přesná přistání, Trénink na dunách, dvouletý tréninkový program HAWK i Individuální trénink, XC Trénink, Expediční výlety i Bivakové expedice.

Až takto komplexní záběr ve výuce a následném tréninku u nás najdete. Protože s El Speedem máte stálý náskok – díky přístupu…

El Speedo – vyhlídkové lety

Tandemovému létání se věnujeme již od roku 1996. To je mnoho zkušeností, mnoho zážitků a mnoho spokojených klientů. Nevšedně mnoho. Jsme zkušení instruktoři a dlouholetí trenéři XC přeletů. Máme za sebou účasti v reprezentačních týmech, úspěšné účasti na mezinárodních soutěžích, podílíme se na vývoji nového paraglidingového vybavení – volné létání je náš svět.

A vy máte možnost se s námi dostat vysoko nad krajinu a užívat si pocitu volného pohybu v prostoru.

Těšíme se na vás…

El Speedo – vývoj a výroba paraglidingového vybavení

Už od roku 2011 se intenzivně věnujeme vlastnímu vývoji paragldingového vybavení, které jsme nejprve používali při našich vysokohorských expedicích a postupně jsme ho zapojovali do našeho běžného létání. Dnes nabízíme kompletní paragildingový sortiment a jsme na něj náležitě hrdí.

Posuďte sami…

El Speedo – flying community

Organizujeme soutěže, setkání, cykly paraglidingových seminářů – PARASEM, ve spolupráci s Horskou službou Beskydy budujeme síť beskydských meteostanic, čistíme a udržujeme startoviště a přistávací plochy, organizujeme cestovatelské přednášky, publikujeme v novinách a časopisech, debatujeme v médiích.

To vše a ještě o kus více spolu s ostatními piloty, kterým na volném létání a slušném jednání velmi záleží.

FLY7000 project

Organizujeme paraglidingové expedice do nejvyšších hor světa, posouváme hranice pilotních možností a odkrýváme leteckými aktivitami doposud nedotčené letecké oblasti.

Flight park Javorový

Pro piloty a návštěvníky Javorového vrchu organizujeme, udržujeme a rozvíjíme západní startovací plochou, přistávací plochu, část parkoviště u lanovky na Javorový vrch, okolní pozemky a ubytování návštěvníků a žáků na našich kurzech.

Flight park Prašivá

Pro piloty a návštěvníky na Prašivé organizujeme, udržujeme a rozvíjíme západní startovací plochou, jižní startovací plochu a přistávací plochu. Zajišťujeme vývozy a exkluzivní tandemové lety v této lokalitě.

Katusha

Již od roku 2006 pravidelně pořádáme tento drsný outdoorový závod v Beskydech.

Luftman

Jednodenní závod, který prověřuje, kdo se vlastní dovedností a šikovností je schopen udržet nejdéle ve vzduchu. Tedy ne, kdo se nejméně bojí. Místo a meteo podmínky závodu volíme takové, abychom měli možnost dovednosti pilotů co možná nejlépe prověřit.

Dále se výraznou měrou podílíme na:
– technickém zajištění štafetového závodu Adrenalin Cup (od r. 2004),
– zajištění volného bezplatného létání pro běžné piloty na startovištích v Beskydech,
– zvyšování bezpečnosti při provozování paraglidingu formou pravidelných seminářů ParaSem,
– školení nových talentovaných pilotů v rámci programu Talentovaná mládež,
– tvorbě nových výcvikových metod pilotů všech výkonnostních kategorií.

Z výčtu těchto aktivit jste měli možnost poznat jedinečnost El Speedo projektu minimálně v rámci České republiky. Vedle naši profesionální činnosti věnujeme mnoho času také akcím v rámci neziskového sektoru. To, co děláme, nás velmi baví. Přijďte mezi nás a bavte se s námi.

Dalibor Carbol

El Speedo – náskok díky přístupu…

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter