Flight Park Javorový – Budowa roku 2018 – 2. miejsce

Bylo skutečně příjemné od architekta města Třinec pana Petrova i od paní primátorky Palkovské slyšet tak pozitivní reakci na El Speedo – Flight Park Javorový. Obzvlášť hodnotili zapuštění budovy do krajiny, použité materiály, funkčnost celé budovy a také respekt k přírodě, se kterým byla stavba navrhována a realizována. Několikrát také zaznělo, že nejde o velikost investice, ale o to, jaký pocit člověk na místě má, jestli to místo má svou duši. A i tím si prý hodnotící komisi náš projekt získal. Bohužel, stavba ještě není komplet dokončená a jak se nechali slyšet, že to byl jen ten jediný důvod, proč naše stavba nevyhrála místo první. 

Ale já v tom vidím hlavně všechny ty ruce a hlavy, které se na projektu podílely. Vidím tam pomoc skutečně mnoha lidí, často nezištnou, ale zásadně důležitou. Protože tím stylem, jakým jsme Flight Park stavěli, na to potřebujete hromady energie a tu jsme čerpali také od vás, kdo jste u toho byli. 

Ten projekt má rozhodně komerční povahu. Po zavedení El Speedo paraglidingového vybavení je budova Flight Parku Javorový další stabilizační prvek naší firmy, který má už od letošního jara zásadní vliv na komfort a efektivitu výuky. Máme 6 pokojů pro ubytování, stanový kemp, griloviště, stany ve stromech, bar, výukovou místnost, El Speedo show room, servis El Speedo vybavení a technické kontroly. A přesto se našlo tolik lidí, kteří šli a rádi pomohli. To je přesně to ujištění, že celá El Speedo – flying community má velký přesah přes pouhou výuku paraglidingu. Že to je prostor, který má nevšední hodnotu a který stojí za to společně žít.

Měli jsme nedávno nějaké diskuze se Svazem PG o způsobu financování startovišť a musel jsem si vzít k ruce kalkulačku. Od roku 2003 jsme více jak 1.100.000 Kč investovali z vlastních zdrojů Beskydské školy létání do nových paraglidingových startovišť. Přijměte to, prosím, jako jeden ze způsobů poděkování vám za vaši důvěru. 

Díky a přeji a i vám pozitivní a inspirativní prostředí pro vaše životy…
Dalibor Carbol

Leave a Comment

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Start typing and press Enter to search