Cílem budování a udržování startovišť Beskydské školy létání je zajištění kvalitní a bezpečné výuky souběžné s létáním rekreačních pilotů. Investice z rozpočtu Beskydské školy létání v řádech statisíců do každého ze tří našich startovišť byla učiněna pro zajištění co jak nejlepšího tréninkového tempa, přírodní klidné atmosféry při tréninku a také pro to, aby naši absolventi i absolventi jiných škol měli kde náš krásný sport provozovat, až budou mít po kurzu. A proto velmi jasně říkám, že stav, kdy několik škol a tandem pilotů ucpe startoviště, žáci jsou v tlaku a rekreační piloti také – to není na našich startovištích žádoucí. Pro tuto nabídku tedy použiji schéma, které dlouhé roky známe a používáme při našem tréninku na privátních letových terénech zahraničních škol. 

Pravidla pro školy požadující trénink na startovištích Javorový Z-SZ, Prašivá Z, Prašivá J:

  1. Pošlete nám do El Speedo kanceláře termíny kurzů, ve kterých chcete naše terény využívat a předpokládaný počet žáků. Pokud v tomto termínu startoviště nebude používat naše nebo jiná škola a nebo pokud vzhledem k počtu žáků bude souběh dvou kurzů možný, rádi vám termín zarezervujeme a můžete se těšit na kvalitní prostor pro trénink vašich žáků aniž by tím bylo nějak zvlášť narušeno užívání startoviště rekreačními piloty. 
  2. Týden před kurzem vám z El Speedo kanceláře pošleme tiskopis na vyplnění seznamu žáků na vašem kurzu (termín kurzu, jméno a příjmení žáků, pokud jde o pokračující trénink, tak i čísla pilotních licencí, jméno osoby zodpovědné za výcvik a kopii řidičského průkazu řidiče, který bude zajišťovat vývozy). Tento formulář nám do kanceláře odešlete minimálně 3 dny před započetím kurzu. 
  3. Cena této služby je 500 Kč za každého žáka na 5 po sobě jdoucích dní. V této ceně jsou všechny tři startoviště, je tedy jedno, které budete používat. Přistávací plochy máme pro vás na těchto terénech samozřejmě zajištěny, nejsou nijak zpoplatněny, jsou zajištěny díky vstřícnému jednání místních zemědělců. 
  4. Po zakoupení tohoto školního permitu v El Speedo kanceláři ve Flight Parku Javorový (možno též platbou na účet) obdržíte doklad o zaplacení, mapky terénů s parkovacími místy a trasami vývozu včetně pravidel, jak nekonfliktně tato místa využívat.
  5. Aktuálně ještě zjišťujeme možnosti přenosní výjezdové povolenky na startoviště na Prašivé, abyste s tím neměli další starosti.

Vnímejte, prosím, tuto nabídku jako možnost pro skutečně kvalitní trénink v Beskydech, o který jsme připraveni se rozdělit, ale bohužel startoviště nejsou nafukovací. Hlavní podmínkou je dodržování Provozního řádu, ale určitě všichni společně budeme rádi za klidnou a přátelskou atmosféru. Chápu, že ne vždy jde všechno podle plánu instruktorů, občas se něco nepovede, pokud by došlo k nějakým problémům při tréninku, budu to potřebovat vědět, abych mohl kontaktovat ty správné lidi a problém včas vyřešit. Pokud přemýšlíte, že by se vám hodil jen denní permit pro školu – tak to je právě řešení, které by u nás znamenalo neustálé organizační komplikace a nemožnost dopředu rezervovat místo. Proto pětidenní permit pro školu, která to s výukou v Beskydech myslí vážně. Věřím, že si i školy z Rané někdy budou třeba chtít udělat se svými žáky výlet do Beskyd. Je to dokonce tak, že byste třeba mohli chtít použít i kompletní zázemí Flight Parku Javorový s ubytováním žáků, výukovými místnostmi, relax zónou, prostě udělat si jeden kurz trochu jinak. Stačí zavolat a domluvit se.

 

Pravidla pro tandem piloty

Tato nabídka je určena pro tandem piloty, se kterými se známe a jsou čestnými garanty správně nahlášených počtů letů. Na startovištích nebude žádný výběrčí nebo kontrolor, který by počítal uskutečněné lety. Proto je tato nabídka vytvořena jen pro ty, kteří znají reálné náklady na startoviště a rádi nám svým dílem na jeho provoz přispějí. Bohužel mám i špatnou zkušenost s některými tandem piloty a jejich licitací na téma poplatků za užívání startovišť Beskydské školy létání či nechutí dodržovat dohody. Pro ty bude určitě lepší, když budou pro svou komerční činnost využívat jiné startovní místa. 

Za každý let dohodnutý příspěvek na zřízení a provoz startoviště 100 Kč  (startoviště Javorový Z-SZ, Prašivá Z i Prašivá J). Podmínkou je společná shoda, dodržování provozního řádu a platná povolenka Lesů ČR na dané startoviště (chcete-li vyjíždět na startoviště autem).

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter