Od východu do západu slunce

Létání v motorovém tandemu vám umožní vidět místa, do kterých se s bezmotorovým kluzákem jednoduše nedostaneme.

A le co vás dostane – to je absolutně jedinečný výhled do všech stran najednou, který je možný jen u tohoto způsobu létání…

Start a přistání? Jednoduchší než byste čekali…

Pohodlně si sednete do sedačky, zapneme vás do bezpečnostních popruhů a pak už stačí jen důvěřovat zkušenému pilotovi. Silný tah motoru nás rychle vznese nad krajinu. A přistání? Na vybrané přistávací ploše, na kola či na lyže nešeho certifikovaného stroje jednoduše klouzavým letem dosedneme.

 Adrenalinová konzerva

…plná zážitků

Instantní adrenalin v železném obalu – to je vaše možnost veselého překvapení vašich blízkých. “Dárkové” balení vyhlídkového letu obsahuje uzavřenou kovovou konzervu, v ní tričko s paraglidingovým potiskem, dárkovou poukázku a instrukce k letu.
S výběrem vlastního vyhlídkového letu vám ochotně poradíme osobně
či telefonicky v El Speedo kanceláři.

Podrobná specifikace Motorového letu

Při motorovém létání jsme schopni udržet stále stejnou letovou hladinu a létat tedy i v takových letových prostorech, kde se volným letem prostě nedostaneme. K těmto letům používáme homologované paraglidingové motory s podvozkem i bez, v kombinaci s tandemovými padáky.

 Délka letu: 15 minut (30ti minutový let stojí 2490 Kč, hodinový let stojí 2990 Kč – na délce letu se domluvíte přímo s tandem pilotem)
Co se týká časové náročnosti celého zážitku i s přípravou na let, počítejte s časem okolo 60 minut (u delších letů se čas samozřejmě zvyšuje).
Lokality Motorových tandemových letů:
  • Beskydy (Prašivá),
  • po dohodě prakticky kdekoliv, kde nám to letové prostory umožňují.
Vhodné letové podmínky:
Tento typ tandemového letu nabízíme celoročně, od března do listopadu jsou podmínky velmi dobré, v lednu a únoru pak nabízíme možnost letů nad zasněženou krajinou.

Nároky na pasažéra:

  • není vyžadována žádná zvláštní fyzická kondice,
  • tandemový let mohou absolvovat dospělí i děti, rozhodující je vaše váha – rozmezí 5-115kg,
  • pro samotný let vám doporučujeme pevnější obuv (trekkingové nebo kotníkové boty), dlouhé kalhoty a větruvzdornou bundu adekvátní okolní teplotě, ve dnech s intenzivním slunečním zářením doporučujeme také sluneční brýle.
Průběh letu:
Před vlastním letem probíhá krátká příprava a komentář k letu včetně přesných instrukcí pro start i přistání. Bude vám nastavena sedačka na vaši velikost a vyzkoušíte si posed v naší dvoumístné motorové tříkolce. V případě vašeho zájmu vám může instruktor vysvětlit základní principy „klouzavého letu” s funkcí motoru. Pak vás instruktor posadí do sedačky, připoutá a připne leteckou přilbu.
Následuje krátký rozjezd či rozběh a plynulý start. Během Motorového tandemového letu budete sedět vpředu před instruktorem a výhled na okolní krajinu tak bude přímo před vámi. Pak už stačí jen ukázat směr, kterým chcete letět, vybrat si výšku ve které chcete letět a můžete si to celé začít krásně užívat.
Pokud si s sebou vezmete fotoaparát či kameru, můžete si let a jeho průběh zaznamenávat.
Diváci:
Diváci mohou pozorovat předletovou přípravu, let i ukončení letu přímo z místa startu. Toto místo je velmi vhodné pro fotografování nebo natáčení na kameru.
Počet účastníků:
Let v tandemovém kluzáku je určen pouze pro jednoho pasažéra. Nabídnout vám můžeme skupinový let dvou motorových tandemů najednou.
Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter