Vyhlídkový let paraglidingovém kluzáku

Mít možnost létat – to je odpradávna tajné lidské přání. A dnes už to jde. V tichosti bez motoru se vznášíme nad krajinou a vy můžete s námi.

Náš Vyhlídkový let na padákovém kluzáku je vhodný pro vás, kteří si chcete vyzkoušet pocit letu, chcete se v doprovodu zkušeného pilota podívat na krajinu jinak, než jak jste zvyklí.

Beskydy, Krkonoše nebo Jeseníky?

V ČR suverénně nejžádanější je lokalita Beskyd. Máme zde k dispozici hned několik našich privátních startovišť na různé směry větrů v různých nadmořských výškách. To nám umožňuje realizovat kvalitní a esteticky hodnotné vyhlídkové lety po většinu jarního, letního a podzimního období.
Krkonoše a České středohoří nabízí také parádní výhledy a zvláště termicky krásně aktivní Černá hora je velmi oblíbeným startovním místem. Jestli jsou pro vás Beskydy daleko, tak Černá hora a Kozákov jsou první místo, na kterých si skutečně latétáte.
Jeseníky jsou krásné, ale pro volné bezmotorové létání často ne příliš přívětivé. Když je nám počasí nakloněno, velmi rádi se s vámi nad Jeseníky proletíme. Bohužel realita místního počasí nám neumožňuje realizovat tolik letů, kolik bychom si přáli a tak je potřeba počítat i s možností změny lokality – to podle toho, jestli se vaše časové možnosti na realizaci letu potkávají s letovým počasím v Jeseníkách.

Připravíme vás na bezpečný start

Zapneme vás pevně do sedačky, vysvětlíme vám, jak se nejlépe rozběhnout, přichystáme si padák a další vybavení, vysvětlíme vám možnosti a způsoby natáčení vašeho letu, znova si zkontrolujeme vaše zapnutí v sedačce, připneme si vás k sobě do hlavního zavěšení a pak už počkáme na ten správný vítr.

Krátký rozběh, poslední kontakt se zemí a letíme! Nic složitého…

A přistání? Jednodušší než byste čekali…

 Pod každým letovým terénem je také oficiální přistávací plocha. K ní se v závěru letu přiblížíme, nalétneme si do přistávacího sektoru a začneme se připravovat na závěrečnou fázi přistání – dosed na zem. Abychom eliminovali možnost přisednutí vašich nohou, požádáme vás o jejich vystrčení dopředu a přistaneme do chrániče umístěného pod vaší posedovou deskou. Pak se vrchlík snese na zem a vy si můžete vychutnat staronový pocit pevné půdy pod nohama.

Ke K2 jsem jako první pilot bezmotorového kluzáku dolétnul díky silnému přátelství, pilotní zkušenosti a kvalitnímu vybavení. A naši El Speedo tandemoví piloti – to jsou skvělí lidé vyznávající stejné hodnoty, kteří vám předávají to nejlepší, co paragliding nabízí. Proto se důsledně připravujeme na každý další letový den, na váš let, protože pro vás je to let první – nezapomenutelný.

Mějte krásné dny – ve vzduchu i na zemi…
Dalibor Carbol

 Adrenalinová konzerva

pro vaše blízké

Instantní adrenalin v železném obalu – to je vaše možnost veselého překvapení vašich blízkých. “Dárkové” balení vyhlídkového letu obsahuje uzavřenou kovovou konzervu, v ní tričko s paraglidingovým potiskem, dárkovou poukázku a instrukce k letu.
S výběrem vlastního vyhlídkového letu vám ochotně poradíme osobně či telefonicky v El Speedo kanceláři.

Cena: 500 Kč

 Podrobná specifikace Vyhlídkového letu

Délka letu:

Průměrně 6 – 12 minut v závislosti na převýšení a meteorologických podmínkách.
Doba letu je závislá na převýšení, tedy rozdílu výšky startu a výšky přistání, pak na síle a směru větru a také na možném termickém proudění. Průměrný let s převýšením 500 metrů trvá okolo 10ti minut. Pokud bude možnost termického létání a vy budete chtít strávit létáním v prostoru více času, stačí se jednoduše domluvit s pilotem a vychutnat si naplno let Termický.
Co se týká časové náročnosti celého letu i s výjezdem na startoviště a přípravou na let, počítejte s 60ti až 90ti minutami.

K Vyhlídkovým letům v Beskydech využíváme terény:

 • Javorový,
 • Prašivá,
 • Ondřejník-Skalka,
 • Javorník,
 • Lysá hora.

K Vyhlídkovým letům v Jeseníkách využíváme terény:

 • Dolní Morava,
 • Kamenec.

Let v lokalitě Jeseníků bohužel, vzhledem k poměrně malému množství letových dní v Jeseníkách, nemůžeme vždy garantovat. Je třeba počítat také s možností přesunu tohoto letu do Beskyd. O případném zhoršení letových podmínek a potřebě přesunu budete včas a dostatečně informováni.

K Vyhlídkovým letům v Krkonoších využíváme terény:
 • Černá hora,
 • Kozákov.

Vyhlídkové lety v zahraničí létáme nejčastěji v oblastech:

 • Krippenstein (Halštatské jezero, AUS),
 • Bassano del Grappa (Veneto, IT),
 • Lijak (Nová Gorica, SLO),
 • Kobala, Stol (Tolmin, SLO),
 • nebo po dohodě i na jiných alpských místech.
Vhodné letové podmínky:
Tento typ tandemového letu nabízíme pro celoroční létání. Na všech našich terénech se však nejčastěji létá v období od března do října. U ostatních záleží na aktuální dostupnosti vzhledem ke sněhové nadílce.
Základní tandemové lety realizujeme při slabých a středně silných větrech do 8 m/s v závislosti na specifických vlastnostech jednotlivých letových terénů. Podle vašich časových možností a aktuálních povětrnostních podmínek volíme takové letové terény, které jsou pro aktuální směry větrů vhodné.
Nároky na pasažéra:
 • není vyžadována žádná zvláštní fyzická kondice,
 • tandemový let mohou absolvovat dospělí i děti, rozhodující je vaše váha – rozmezí 5-115kg,
 • pro samotný let vám doporučujeme pevnější obuv (trekkingové nebo kotníkové boty), dlouhé kalhoty a větruvzdornou bundu, ve dnech s intenzivním slunečním zářením doporučujeme také sluneční brýle.
Průběh letu:
Před vlastním letem probíhá krátká příprava a komentář k letu včetně instrukcí pro přistání. Bude vám nastavena sedačka na vaši velikost a s pilotem si nacvičíte sílu a rychlost potřebnou pro rozběh při startu. V případě vašeho zájmu vám může instruktor vysvětlit základní principy „klouzání”. Pak vás instruktor posadí do sedačky, připoutá a připne leteckou přilbu.
Následuje krátký rozběh směrem z kopce dle pokynů instruktora a pak již samotný let. Během tandemového letu budete sedět vpředu před instruktorem a výhled na okolní krajinu tak bude přímo před vámi.
Let trvá cca 6 – 12 minut podle aktuálních meteorologických podmínek. Přistání na svahovém kluzáku je nenáročné, jedná se většinou jen o dokročení na zem. Poslední fáze zahrnuje balení kluzáku.

Pokud si s sebou vezmete fotoaparát, můžete si let a jeho průběh zaznamenávat, toto však doporučujeme spíše u termického létání. Často je příjemné se jen tak kochat a nezatěžovat se obsluhou elektroniky. Záznam letu na kameru najdete v naší nabídce.

Diváci:
Diváci mohou pozorovat předletovou přípravu či let přímo z místa startu, a nebo mohou sledovat ukončení letu v místě přistání. Na všech těchto místech jsou vhodné podmínky jak pro fotografování, tak pro natáčení na kameru.
Počet účastníků:
Let v tandemovém kluzáku je určen pouze pro jednoho pasažéra. Po předchozí domluvě lze však zajistit, aby současně odstartovalo více tandemových padákových kluzáků.
Jak na to:
Objednejte si let přes internetovou objednávku nebo telefonicky v naší kanceláři na tel. 777 311 661. Konkrétní datum, místo a hodinu vašeho letu si domluvíte s našim pilotem, který vás bude kontaktovat. Poukaz na let nezapomeňte vzít s sebou.
Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter