Když chceš do hor a do světa

Perfektní technické provedení jednopotahového El Speedo speciálu osloví každého, kdo má zálibu v cestování a pěší výstupy na kopce.

LEMMY je prostě model! Ale nejen pro pokročilé piloty. Ideální pro Hike & Fly. To se prostě musí zažít!

Váha verze LEMMY Ultrino – 1,6 kg, standardní verze kluzáku LEMMY – 2 kg.

Jestli čekáš certifikovaný padákový kluzák, tak na to rovnou zapomeň. Když si chceš LEMMYho poprvé proletět, tak si budeš muset vystačit se štíhlostí 5,5, reakcemi velmi podobnými střednímu EN-B a s pocitem, že jdeš dělat něco, co by se možná dělat nemělo. Po přistání ti to už bude jedno, budeš LEMMYho chtít a to je vlastně ten jediný reálný problém. Který se ale dá vyřešit…

Jednopotahové kity už jsou tady docela dlouho a jsou výborné pro trénink i freeride. Ale navrhnout kvalitní jednopotahový padákový kluzák, to si vzalo více času a úsilí. A výsledek je skvělý.

Reálně existují dva různé typy jedno-potahových kluzáků – klasický a hybridní. Klasické mají jen jeden potah a hybridní mají uzavřené komory naplňované vzduchem. Konstruktér Alexej Rakov a tým jeho spolupracovníků navrhli, vyrobili a testovali několik prototypů klasické i hybridní konstrukce a nakonec pro LEMMYho zvolili konstrukci klasickou. LEMMY je víceúčelový kluzák, který nabízíme ve dvou provedeních – vyrobené ze standardního materiálu a ultralehkého materiálu. U prvního se můžete těšit na delší životnost a u druhého na minimální hmotnost a objem padáku.

Obě provedení mají v náběžné hraně plastové výztuhy, bezopletové šňůry a odlehčené popruhy se speed systémem. LEMMY je ideální pro pěší tůry v horách a létání v nich. Ideální je jak nízká váha, tak neskutečná jednoduchost startu a stabilní let. Dalším možným využitím je trénink křížových startů ve školách létání, kde díky svým vlastnostem, jednoduchému vystoupání nad hlavu a stabilitě citelně zrychlí celý proces tréninku.

A třetím vhodným použitím je let v kombinaci s paramotorem. Znova díky jednoduchému startu je LEMMY vynikající pro i pro výcvik a první motorové lety. Podle našeho názoru je LEMMY vhodný také pro přesné přistání, i když tato disciplína není pro jedno-potahové kluzáky zrovna typická. Křídlo udržuje přesnou trajektorii a efektivně mění úhel klouzání v závislosti na práci s brzdami. LEMMY jsme testovali také na navijáku a i zde se ukázal ve skvělém světle.

Zajímá vás, jaké rychlosti jsme při testování naměřili?
Ve velikosti M jsme při celkovém zatížení 87 kg naměřili trimovou rychlost 37 km/h, minimální letovou rychlost 26 km/h, při použití speed systému jsme dosahovali rychlosti 41 km/h – přičemž této rychlosti bylo dosaženo při 40% speed systému, další sešlápnutí už nemělo vliv na horizontální rychlost, LEMMY přecházel do deep stallu při přebrzďování pod 22 km/h.

A jak se LEMMY chová na přistání a pod minimální rychlostí?
Podrovnání na přistání není zdaleka takové, jako u standardních paraglidingových padáků, ale rozhodně lze na přistání dostatečně přibrzdit. Při přebrzďování a přechodu do Deep-stallu narůstají síly v řízení přirozeně a dostatečně na to, aby varovaly pilota před odtržením proudnic. Odtržení proudnic je pak výrazně rychlejší a stejně tak rychlejší je pak přechod do normálního letového režimu.

 Vyberte si barvu vašeho nového LEMMYho

BLUE

GREEN

YELLOW

RED

Padákový kluzák LEMMY máte možnost vybírat ve čtyřech základních barevných kombinacích. Spodní potah si můžete přát jakýkoliv, ale nic z toho nebude, protože LEMMY spodní potah nemá :o).

LEMMY KILMISTER

Motörhead – ACE OF SPADES

Když jdou karty, je třeba hrát – to jsme si s Ďurem říkali často a vůbec to nebylo něco na diskuzi. 

A Ian Fraser Kilmister – neboli “Lemmy” to určitě věděl taky a hrál, co se do rock’n rollového světa vešlo. Legenda z největších. Pusť si Ace Of Spades, trochu to osol a jestli budeš mít pocit, že asi vyskočíš z kůže, tak skákej. Nejsi tady navěky, tak ať to stihneš. A nezapomeň na žolíka!

Rozměry a technické informace

LEMMY S M L
Plocha (m2) 16 18 20
Štíhlost 5,5 5,5 5,5
Váha padákového kluzáku (kg) 1,8/1,4 2/1,5 2,2/1,7
Celkové váhové zatížení (kg) 60-90 80-110 100-130
Certifikace firemní firemní firemní
Cena  55490 Kč 56490 Kč 57490 Kč
Cena (lite verze)  59490 Kč 60490 Kč 61490 Kč

Batůžek na cesty za létáním

Ultralehké jedno-potahové kluzáky mají poměrně nepříjemnou limitu v krátké životnosti, protože spodní strana horního potahu není chráněna spodním potahem jako u standardních konstrukcí. Proto nabízíme kromě provedení LEMMY Ultrino také standardní LEMMY provedení ze standardního SKYTEXu. Nehrajeme hru na nejlehčí padákový kluzák. Cílem jsou parádní letové vlastnosti a velká užitná hodnota.

I tak se ale u LEMMY Ultrino ve velikosti M dostáváme na skvělých 1,6 kg a ve standardní variantě LEMMY na 2 kila! Kompletní výbava se sedačkou MT COOK Ultrino, záložním padákem RSQ 100 Ultrino, batohem Keylong Ultrino a helmou se vejde do 4 kilogramů! A to je věc, na kterou si pilot rychle zvykne.

Použité materiály

Vrchní potah: Skytex 9017 E25A
Žebra: Skytex 9017 E25A
Výztuha v přední části žeber: Flexon cord 2,4 mm
Šňůry horní galerie: Edelrid A8000U
Střední šňůry: Edelrid A8000U
Dlouhé šňůry: Edelrid A8000U
Volné konce: 12 mm polyester, 1100 daN
Majlonky: 3mm Mailon Rapide

Lemmy 18 - svahovačka na Javorovém

Lemmy - zátěžový test - certifikace

Dodáváme v kompresním obalu

El Speedo kompresní obal je praktickým pomocníkem, kluzák stačí vložit dovnitř a stáhnout horní šňůrou a dopnout bočním zipem.

Velice užitečným příslušenstvím je také El Speedo RB ULTRINO, který si můžete doobjednat navíc v sekci batohy a obaly.

Nejlepší poměr výkonu a stability

Při klidném poletování nad krajinou i na náročných XC tratích v nejvyšších horách světa El Speedo padáky překvapují svým přátelským chováním a vysokým výkonem v termice i na dlouhých přeskocích. Jaké konstrukční prvky na El Speedo padácích používáme?

Nakupujte za ABSOLVENTSKÉ CENY

Všem absolventům našich tréninkových programů poskytujeme

slevu 10%.

Informujte se v El Speedo kanceláři na tel. +420 777 311 661

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter