Lehoučký Hamak style pro začínající piloty, cestovatele i SINGLESKIN létání…

– váha 2,45 kg (ve velikosti M, včetně karabin a speed systému)
– váha pouhých 1,86 kg pro SINGLESKIN létání (ve velikosti M, včetně karabin a speed systému, ale bez dvoudílného zádového chrániče)
– konstrukce s hrubou pěnovou výztuhou v posedové části
– vyráběná v 5ti velikostech

 

Nová FUERTA vychází z ověřené konstrukce sedačky WANAKA. Ale to, co jí dává velmi zajímavou pozici v naší nabídce, to je drobná změna těžiště a použití hrubší pěnové výztuhy namísto posedové desky. V této základní variantě FUERTY pak doplněním o Relax bar získává pilot sedačku s velmi nízkou váhou a pohodlím velmi podobným hamakovým konstrukcím sedaček s kokonem.

FUERTA je sedačkou pro začínající piloty, pro milovníky paraglidingového cestování, pro vyznavače lehoučkého poletování na padácích SINGLESKIN.

FUERTA Carbon

Zcela nový rozměr pohodlí pro začínající piloty při základním výcviku i po něm…

– váha 2,69 kg (ve velikosti M, včetně karabin a speed systému)
– konstrukce s profilovanou karbonovou deskou v posedové části
– s vyšším vyztužením spodní části sedačky
– vyráběná v 5ti velikostech

 

Nová FUERTA Carbon vychází plně z roky ověřené konstrukce sedačky WANAKA. Vlastně jsme se rozhodli zachovat návykové pohodlí WANAKY také pro sedačku určenou pro základní výcvik. K tomu přirozeně patří také přehledný a bezpečný systém zapínání, profilovaná zádová část a profilovaná karbonová deska posedu. Prostě vysoký standard hned od prvních letů.

FUERTA Carbon je od roku 2022 používaná při výcviku ve výcvikovém středisku paraglidingu – Beskydské škole létání. Pro její nízkou váhu, pohodlí a velkou odolnost.

Vyztužená pro začínající piloty

ve variantě FUERTA Carbon

FUERTA Carbon byla navržena primárně pro použití ve střediscích výcviku paraglidingu a jako první sedačka pro začínající piloty. Jsou na ní tedy použity skutečně kvalitní houževnaté materiály zajišťující dlouhou životnost. Vyztužení spodní části sedačky pro tvrdší přistání je v tomto případě nezbytnou nutností.

FUERTEVENTURA – klify a duny pro náš trénink

 Tohle místo je na první pohled pusté, nepřívětivé a možná vzhledem k ostatním Kanárským ostrovům i tak trochu odpudivé. Ale nám stačilo několik málo návštěv, abychom si jej zamilovali a abychom ve Fuerteventuře našli klidný, svérázný, ale zároveň mnoho nabízející tréninkový prostor.

Přesvěčte se o tom taky…

Rozměry a technické informace

FUERTA S M L XL
Výška závěsů (cm) 39 40 41 42
Šířka sedáku (cm) 29 31 32 33
Max. hmotnost pilota (kg) 100 100 100 100
Délka zad (cm) 64 67 70 74
Hloubka sedáku (cm) 46 48 49 51
Hmotnost sedačky (kg) 2,25 2,45 2,65 2,90
Certifikace Ano Ano Ano Ano
Cena 16900 Kč 16900 Kč 16900 Kč 16900 Kč

Cena sedačky je včetně chrániče páteře, speed systému i karabin.

Zapínání popruhů už se plést nebude

Také nový model FUERTY jsme vybavili barevným označením popruhů tak aby si byl i začínající pilot jistější při jejich přípojení k volném koncům padákových kluzáků.

Nejenom FUERTU jsme vybavili tímto barevným označením, ale samozřejmě i naše padákové kluzáky. Všechny padáky El Speedo BOBBY vyrobené od roku 2018 takto barevně označené popruhy mají.

Výborná pro trénink

Pevná karbonová deska varianty FUERTA Carbon umožňuje i při pozemním tréninku správné opření se do vrchlíku a vedení vrchlíku tělem. Zvláštní pozornost jsme při konstrukci popruhové části věnovali výběru měkkého popruhu a plochých přezek, díky čemuž se minimalizuje vznik otlaků v oblasti třísel a břicha při dlouhodobějším pozemním tréninku.

Dvoudílný chránič páteře

pro vaši pasivní bezpečnost

Dvoudílný chránič páteře FUERTY je schopen absorbovat většinu běžných dynamických nárazů v oblasti posedové desky a zádové části spojených s tvrdším přistáním.

Čtyř-segmentovou konstrukci 15ti centimetrového pěnového chrániče posedové části je možno pro použití zkušenějších pilotů na cestách alternativně nahradit El Speedo síťovkou se spacákem. Takto upravená FUERTA Carbon váží pouhých 2,25 kg ve variantě FUERTA dokonce pouhých 1,86 Kg. A to paraglidingoví cestovatelé určitě ocení.

Bezpečné zapínání

Díky přeskám Finsterwalder a konstrukci GET-UP systému má pilot vždy maximální přehled o stavu bezpečného upnutí do FUERTY.

FUERTA je stejně jako sedačky vyšších řad vybavena plně regulovatelným ABS systémem, díky kterému si sami můžete nastavit úroveň, od které se ABS při náklonech začne projevovat a s jakou tuhostí bude na náklony působit.

Přezkami regulující úhel bederní části zad si můžete nastavit ideální posed, regulace na břišním popruhu slouží k nastavení citlivosti a rozsah těchto náklonů.

Integrované vario

pro začínající i pokročilé

Pouhých 26 gramů, extrémně pevné a plně programovatelné – to je SKY BEAN 2 – El Speedo series.

Na ramenních popruzích levé i pravé strany jsme připravili prostor pro tohoto skvělého pomocníka na termické létání.

Za krásných 2190 Kč si ho můžete pořídit, připnout na ramenní popruh FUERTY a vyrazit do termiky.

 

Seznamte se s váriem SKY BEAN…

Nakupujte za ABSOLVENTSKÉ CENY

Všem absolventům našich tréninkových programů poskytujeme

slevu 10%.

Informujte se v El Speedo kanceláři na tel. +420 777 311 661

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter