Sedačka MT COOK Ultrino

– superlehké řešení do přírody…

Sedačka MT COOK AIR

– s chráničem a zabudovaným batohem…

Sedačka MT COOK PILOT

– elegantní, pohodlná a lehká…

Začalo to na Novém Zélandu

Psal se rok 2001 a s Blankou jsme už několik měsíců cestovali po Novém Zélandu. Byl to čas pohody a extrémně zajímavých zážitků. Kdykoliv jsem se vydal na vzdušné dobrodružství, odměnou mi byly překrásné výhledy a zkušenosti, které mi velmi nesmlouvavě přeskládaly můj přístup k volnému létání ve vysokých horách. A jedním takovým dobrodružstvím byl náš tandemový prvolet na nejvyšší horu Nového Zélandu. Ta hora se jmenuje Mount Cook.

Cítím, že to je ten správný název tuto naši novou řadu sedaček, protože sedačky MT COOK svou konstrukcí, elegancí a váhou vybízí k novým zážitkům.
A to jak tandemové pasažéry, tak piloty samotné.

Dalibor Carbol

Rozměry a technické informace

MT COOK AIR MT COOK PILOT MT COOK Ultrino
Výška závěsů (cm) 44 44 44
Hmotnost (kg) 1,5 1,23 0,51
Certifikace Firemní Firemní EN 1651:2018
Cena 10900 Kč 10900 Kč 10900 Kč

Sedačku MT COOK Ultrino vyrábíme ve velikostech S, M a L. Ve velikosti M váží včetně karabin a předního kontejneru 510 gramů. Sedačky MT COOK AIR a PILOT vyrábíme v jedné univerzální velikosti M-XL. MT COOK AIR v této velikosti váží 1,5 kg (včetně karabin, vzduchového chrániče a zabudovaného batohu) a MT COOK PILOT ve této velikosti váží 1,23 kg (včetně karabin a popruhové přípravy pro záložní padák). Tuto váhu jsme dosáhli kvalitní konstrukcí a použitím kvalitních materiálů.

MT COOK
Ultrino

– ideální do kombinace s jednopotahovým kluzákem LEMMY

Tak lehoučká a zároveň stále pohodlná sedačka se jen tak nevidí. MT COOK Ultrino je splněný sen paraglidingových cestovatelů a milovníků pěších výstupů a zajímavých poletů v nových místech. Když chcete skutečně nízko váhu a kvalitní řešení, tak jste tady správně.

MT COOK Ultrino vyrábíme ve velikosti S, M a L, sedačka je certifikovaná pod EN normou u švýcarské společnosti AIR TURQUOISE  a překvapí nejen ultimátní váhou, ale také nepřehlédnutelným designem a špičkovou kvalitou zpracování.

Čisté řešení

Konstrukčně minimalistické, ale plně funkční řešení sedačky MT COOK Ultrino nelze přehlédnout.

Samotná sedačka váží  300 gramů, s karabinami a kontejnerem záložního padáku pak neskutečných 510 gramů ve velikosti M. El Speedo sedačka MT COOK Ultrino je konstruktérská lahůdka…

Pevnostní části sedačky jsou navrženy a propojeny tak, aby eliminovaly možné chyby při přípravě před letem. Žádné nepřehledné spínací prvky, žádné zbytečnosti. Pilot je uzavřen ve vzájemně propojených pevnostních smyčkách. Jednoduché a funkční.

Pro ještě větší odlehčení lze místo karabin, které samy váží okolo 110 gramů, použít textilní smyčku Soft Shackle. Tak kromě velmi nízké váhy zaručuje vysokou pevnost a dobrou kontrolu úrovně případného opotřebení.

Bezpečnost i pohodlí

Není pravidlem, že nízká váha sedačky je doprovázená také pohodlím posedu. Naopak – jsou to spíš výjimky. Přijďte si k nám El Speedo sedačku MT COOK Ultrino vyzkoušet a zjistit, jak se ve výjimečné sedačce pilot cítí. Odladěné prošití výztuh a propracovaný střih prostě dělá své.

Kvalitu konstrukčního řešení sedačky MT COOK Ultrino dokládá také získání standardní EN pevnostní certifikace.

Přední kontejner

Ne vždy je potřeba záložní padák, proto jsme u tohoto modelu tento bezpečnostní prvek řešili odnímatelným předním kontejnerem.

Kontejner záložního padáku, karabiny i speed systém je součástí nabízené sedačky. Tedy žádné dokupování dalších dílů za další příplatky.

MT COOK AIR

– zatáčí podle vašich představ

Při návrhu MT COOK AIR jsme se velmi soustředili na souhru pasažéra s pilotem při zatáčení. Často se s pasažéry pouštíme do termického počasí na zajímavé přelety a právě při nich oceňujeme jednoduchou zatáčku dosaženou dostatečným náklonem pasažéra.

K tomu nám dopomáhá nastavitelné rozdělení nohou a jednoduše odpínatelné nožní třmeny, díky nimž si vzadu usazený pilot sám reguluje stranu a úroveň náklonu pasažéra.

Jednoduché usazení

pro pilota i pasažéra

Díky dostatečně vyztužené posedové části nožních popruhů je nasednutí do sedačky MT COOK AIR více než snadné. I přesto jsme do vnější části nožních popruhů umístili madla, díky kterým se lze do sedačky absolutně zasunout.

Záložní padák

v předním kontejneru

MT COOK AIR je vytvořena do tandemového setu se sedačkou MT COOK PILOT. Proto nemá integrovaný kontejner na záložní padák. Pokud byste tuto parádní sedačku chtěli použít také na své samostatné létání, můžete ji jednoduše doplnit o náš přední odepínatelný kontejner.

Toto řešení je jednoduché a plně funkční. Jednu sedačku můžete používat k více účelům.

Sedačka a batoh

tak jak zrovna potřebujete

Součástí sedačky MT COOK AIR není jen pevně zabudovaný vzduchový chránič, ale také batoh, který se ze sedačky stane pouhým přetočením její zádové kapsy naruby.

Toto řešení pomůže všem tandemovým pilotům, kteří se rádi vydávají na pěší výstupy na startoviště a díky tomuto batohu jim s tandemovým nákladem může pomoci také pasažér.

Piloti také jistě ocení bytelnost konstrukce batohu MT COOK AIR, který je mimo zádovou část složen ze dvou na sobě nezávislých vrstev látky s ripstopem. To znamená, že pokud se budete s tímto batohem prodírat ostrým porostem či lézt skalnatými stezkami a dojde k poškození vnější vrstvy, neznamená to ještě, že budete mít díru v sedačce.

Takže jestli oceňujete bytelné provedení pro nečekaná dobrodružství, tak sedačka MT COOK AIR je šitá na míru právě vám.

Létání a cestování patří k sobě…

MT COOK PILOT

Snadná pohyblivost i při náročných startech

Stejně jako kterýkoliv tandem pilot, tak i pilot startující na ne příliš frekventovaných startovištích ocení rozdělená nožní popruhy a s nimi související obrovskou pohyblivost při náročných startech.

Sedovou část nožních popruhů jsme pro zvýšení pohodlí navíc prodloužili a dostatečně vyztužili. Díky tomu si se sedačkou MT COOK můžete dopřát i lety delší, než je u podobných konstrukcí běžné.

Svou nízkou váhou 1,23 kg navíc nezatěžuje pilotova záda více, než je nezbytně nutné.

Bezpečné uložení

záložního padáku

Kontejner záložního padáku v bederní části – to je naše ověřené řešení. Kontejner je navíc vybaven kompresními přezkami pro možnost volby mezi větším tandemovým či malým osobním záložním padákem. Díky nim je vždy pevnou a kompaktní součástí sedačky.

Zvláštní pozornost jsme věnovali také hladkému řešení kontejneru a vnější obšívky, aby se jakákoliv náhodná šňůra nemohla zachytit o povrch sedačky MT COOK. To vše zvyšuje komfort vaší přípravy před startem a bezpečnost při startu či letu.

Cockpit CHOGORI

Stejně jako sedačkám CHOGORI, tak i k sedačkám MT COOK je vhodný batoh KEYLONG XC, který můžete sbalit do tvaru pultíku na přístroje. Ale pokud máte batoh, se kterým jste spokojeni a rádi byste měli přístroje za letu přehledně před sebou na zvlášním pultíku – můžete použít Cockpit CHOGORI.

K sedačce MT COOK připevňujeme Cockpit CHOGORI na břišní popruh, dovnitř si můžete uložit fotoaparát nebo další drobnosti. Létání s Cockpitem je jednoduché a velmi praktické řešení, protože celý Cockpit i s přístroji si můžete po přistání lehce odepnout a uložit si ho do horní části batohu, kde se k němu jednoduše dostanete a kde méně pravděpodobně může dojít k jejich poškození.

Integrované vario

pro začínající i pokročilé

Pouhých 26 gramů, extrémně pevné a plně programovatelné – to je SKY BEAN – El Speedo series.

Na ramenních popruzích levé i pravé strany jsme připravili prostor pro tohoto skvělého pomocníka na termické létání.

Za krásných 1790 Kč si ho můžete pořídit, připnout na ramenní popruh sedačky MT COOK a vyrazit do termiky.

Seznamte se s váriem SKY BEAN…

Nakupujte za ABSOLVENTSKÉ CENY

Všem absolventům našich tréninkových programů poskytujeme

slevu 10%.

Informujte se v El Speedo kanceláři na tel. +420 777 311 661

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter