Pro efektivní létání v termice a XC přelety.

– nové kompaktní uložení záložního padáku
– váha pouhých 2,89 kg (ve velikosti M)
– odvětraná zádová část
– profilovaná posedová deska z karbonu

 

Ne každý upřednostňuje létání v sedačce s integrovaným kokonem typu CHOGORI. WANAKA je vymazlenou sedačkou střední třídy, se kterou zažijete mnoho krásných a zajímavých letů. Dopřejte si kvalitní a lehké vybavení bez kompromisů…

Je pohodlná a spolehlivá

pro začínající i pokročilé piloty

WANAKA je sedačkou, u které při létání v termice oceníte její promyšlenou popruhovou část vycházející z našich vyšších modelů CHOGORI, ale plně uzpůsobenou pro létání v polosedové až sedové poloze. Novinkou je také standardně dodávaná karbonová profilovaná deska posedu. Ta je díky svému materiálu velmi pevná a zároveň lehká. Kompaktní dobře polstrovaná a odvětraná vnitřní část se stará o vaše pohodlí, houževnaté materiály o dlouhou životnost a tak WANAKA s celkovou konstrukcí plně zapadá do koncepce El Speedo řešení paraglidingového vybavení.

Tedy plně funkční celkově odladěné vybavení s vysokou užitnou hodnotou.

Jezero Wanaka na Novém Zálandu

Krásné a přitažlivé je jezero na Jižním ostrově v oblasti Otago, kterému Maorové začali říkat Wanaka.

Jízdou na kole, autem nebo prostou chůzí zde objevíte mnoho silných a zajímavých míst. Ale teprve až se vznesete do vzduchu a nastoupáte si několik set metrů nad hory – teprve pak uvidíte kus dech beroucí přírody, do které se budete chtít znova a znova vracet.

Pro ten krásný a jedinečný zážitek, pro zvláštní lehkost atmosféry a silný dojem jsem si jméno WANAKA přiřadil k něčemu skutečně exkluzivnímu. A taková je i tato naše nová sedačka.

Dalibor Carbol

Rozměry a hmotnosti

WANAKA S M L XL
Výška závěsů (cm) 39 40 41 42
Šířka sedáku (cm) 25/31 27/33 28/34 29/35
Max. hmotnost pilota (kg) 100 100 100 100
Délka zad (cm) 64 67 70 74
Hloubka sedáku (cm) 46 48 49 51
Hmotnost sedačky (kg) 2,69 2,89 3,09 3,29
Certifikace Ano Ano Ano Ano
Cena 18900 Kč 18900 Kč 18900 Kč 18900 Kč

Sedačky WANAKA vyrábíme ve velikostech S, M, L, XL. WANAKA ve velikosti M váží 2,89 kg (včetně chrániče, karabin, přípravy pro záložní padák a speed systému). Tuto váhu jsme dosáhli kvalitní konstrukcí a použitím kvalitních materiálů.

Bezpečné zapínání

Díky přeskám Finsterwalder a konstrukci GET-UP systému má pilot vždy maximální přehled o stavu bezpečného upnutí do WANAKY.

WANAKA je vybavena plně regulovatelným ABS systémem, díky kterému si sami můžete nastavit úroveň, od které se ABS při náklonech začne projevovat a s jakou tuhostí bude na náklony působit.

Přezkami umístěnými v bederní části zad si můžete nastavit ideální úhel posedu, a ramenní přezky vám zase umožní celkově pohodlné upnutí do sedačky, a taky usnadní správný náklon při aktivním řízení tělem.

Regulace na břišním popruhu slouží k nastavení citlivosti a rozsah těchto náklonů.

Dostatek místa

pro vaše vybavení

Zádová kapsa s přehledem pojme batoh, nějakou tu láhev s vodou i další věci. K dispozici máte totiž 22ti litrů prostoru, který uzavřete zipem vedoucím po obvodu zadní části sedačky. Uvnitř zádové kapsy jsou ještě dvě integrované kapsy, z nichž jedna – ta menší je také uzavíratelná zipem.

Takže doklady, peněženka ani jiné cennosti se vám nebudou ztrácet ani při přípravě k letu, ani při balení vybavení po přistání ve vysoké trávě. K dispozici pro uložení tenkých rukavic či malého foťáku jsou dvě magnetem uzavíratelná boční kapsičky.

A možná také oceníte uzavíratelný úložný prostor, který jsme pro vás připravili pod deskou sedačky.

Menší spacák, zbytečná bunda, malá pilka, nebo třeba tenká 20ti metrová šňůra na slanění – to všechno se do spodní kapsy jednoduše vejde.

Létání a cestování patří k sobě…

Chránič páteře

pro vaši pasivní bezpečnost

Segmentová konstrukce 15ti centimetrového pěnového chrániče je schopna absorbovat většinu dynamických nárazů spojených s tvrdším přistáním.

Jde o pasívní bezpečnostní prvek, který je častým pomocníkem při tvrdších dopadech a proto je dobré tuto součást WANAKY hlavně u začínajících pilotů příliš nepodceňovat.

Uložení

záložního padáku

Ve WANACE jsme použili zcela nové uložení záložního padáku v bederní části zadní kapsy. Zipový systém kontejneru s dvěma jistícími body pro nylonové jehly umožňuje v případě potřeby velmi snadné otevření kontejneru a vytažení záložního padáku.

Toto řešení navíc snižuje možnost nechtěného otevření záložního padáku, chrání uložení záložního padáku při sezení v sedačce při čekání na start i při tvrdších přistáních.

paragliding_novy_zeland_096

Speed systém

s hladkým chodem

Zpětná odezva vrchlíku při sešlápnutém Speed systémem, kterou skrze něj může pilot získat, je důležitá informace pro aktivní pilotáž.
Proto ve WANACE používáme kladky s větším průměrem, které se vyznačují hladkým a lehkým chodem. Díky tomu můžete včas a správně reagovat na změny tuhosti vrchlíku.
Na detailech záleží…

Cockpit CHOGORI

Stejně jako sedačkám CHOGORI, tak i k WANACE je ideální batoh KEYLONG XC, který můžete sbalit do tvaru pultíku na přístroje. Ale pokud máte batoh, se kterým jste spokojeni a rádi byste měli přístroje za letu přehledně před sebou na zvlášním pultíku – můžete použít Cockpit CHOGORI.

K WANACE Cockpit CHOGORI připevňuje na břišní popruh, dovnitř si můžete uložit fotoaparát nebo další drobnosti. Létání s Cockpitem je jednoduché a velmi praktické řešení, protože celý Cockpit i s přístroji si můžete po přistání lehce odepnout a uložit si ho do horní části batohu, kde se k němu jednoduše dostanete a kde méně pravděpodobně může dojít k jejich poškození.

Integrované vario

pro začínající i pokročilé

Pouhých 23 gramů, extrémně pevné a plně programovatelné – to je SKY BEAN 2 – El Speedo series.

Na ramenních popruzích levé i pravé strany jsme připravili prostor pro tohoto skvělého pomocníka na termické létání.

Za krásných 2190 Kč si ho můžete pořídit, připnout na ramenní popruh WANAKY a vyrazit do termiky.

Seznamte se s váriem SKY BEAN

El Speedo síťovka

– pouhých 100 gramů

Už jste si někdy všimli, že obal běžného spacáku není přizpůsobený pro transport v paraglidingovém batohu? Že kolem něho zůstává v PG batohu spousta prázdného místa. Že má tvar vhodný spíše pro horolezecký batoh? A dáváte si někdy spacák pod hlavu? Na letišti, v backpackerech, v hostelech, na přistávačce? A co říkáte na jeho tvar? Vyhovuje?

No tak pokud od toho chcete mít klid, zahoďte ten kulatý obal a dejte spacák do El Speedo síťovky. Kromě jeho přizpůsobivosti při balení do batohu a při odpočinku v horizontální poloze tím získáte i materiál pro vyplnění uzapínatelné kapsy chrániče páteře na El Speedo sedačkách CHOGORI a WANAKA. Takže váha dolů a více místa.
El Speedo síťovku dodáváme ke každé El Speedo sedačce CHOGORI a WANAKA.

Spacák jako chránič páteře

Transport a pohodlí pod hlavou

Obal na sedačku

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter