Načítám Akce
  • akce již proběhla.

APT alpské terény

CHARAKTERISTIKA
Dopolední trénink aktivní pilotáže, precizní řešení různých druhů kolapsů vrchlíku a sestupových manévrů spojený s odpoledním intenzivním termickým létáním – to je El Speedo řešení na zvýšení vašeho počtu bezpečně nalétaných hodin v termice: Active Piloting in Thermals (Aktivní Pilotáž v Termice).
Ve vybavení na tento kurz naleznete také širokoúhlé mikro kamery pro každého z vás, které používáme na SIV kurzu a Bezpečnostním tréninku. Startoviště i přistávací plocha jsou zajištěny našimi instruktory podobně, jako na Základním kurzu. První instruktor se stará o bezpečné starty a navigaci do termiky, druhý, na přistávací ploše, se zaměřuje na důslednou výuku Aktivní pilotáže, tréninku precizního zvládnutí čelních a asymetrických zaklopení a sestupových a únikových manévrů.
S naším výukovým systémem PES (Pilot Education System) nám neuniknou jakékoliv opakující se nebo na sebe navazující chyby. Analýza videozáznamů z osobní širokoúhlé kamery odhaluje souvislosti a jednoduše pak nacházíme řešení. Vaše chuť se vzdělávat a trénovat má přímý vliv na vaše bezpečné létání.

CÍLE
Tenhle kurz se zaměřuje na trénink bezpečného létání v termice. Zlepšením vašich reakcí na kolapsy vrchlíku, zjemněním a zpřesněním pilotáže a perfektním zvládnutím základních únikových manévrů vás posune k létání v termice a přeletům v komfortní zóně.
Dopoledne trénujeme manévry, odpoledne létáme v termice a aplikujeme před tím naučené dovednosti.

TERÉNY
Podle aktuální předpovědi počasí se rozhodneme, které z letových míst jižního úpatí Alp využijeme. V úvahu připadá Lijak, Meduno, Revine, Bassano a jim blízké, tedy místa s dobrým zázemím, prostorem otevřeným pro trénink a podmínkami pro bezpečné termické a přeletové létání.

PILOTI
– tenhle kurz je vhodný pro piloty na úrovni El Speedo Pilot 1- klikni pro více informací.
– intenzivní trénink vhodný zvláště pro začínající piloty po Základním kurzu a ty, kteří chtějí nasbírat více bezpečně nalétaných hodin v termice.

PRAXE
– důkladné prověření celého záložního systému,
– nácvik techniky letu v termických proudech,
– řízené asymetrické zaklopení,
– čelní zaklopení,
– B-stall s kontrolou směru možného otáčení,
– zaklopení uší v kombinaci se speed systémem,
– zatáčení se zaklopenými stabilizátory,
– velké uši.

TEORIE
– meteorologie a přírodní jevy spojené s termickým létáním,
– problematika aktivní pilotáže,
– správná řešení při symetrických a asymetrických zaklopeních,
– popisy a správná provedení sestupových manévrů,
– popisy a správná provedení únikových manévrů,
– druhy a způsoby použití záložních padáků.

UBYTOVÁNÍ A JÍDLO
Jedeme do míst, kde je možné bydlet jednak v kempu ve vlastním stanu a spacáku (asi 10 EUR/osobu/noc) a jídlo si připravovat ve vlastní kempingové “kuchyni”, nebo se ubytovat v pokojíku penzionu (přibližně 20 EUR/noc/osobu) a nechat o sebe pečovat. Obchody s čerstvými potravinami a místními specialitami jsou nám všude k dispozici spolu s pizzeriemi, kavárnami a gelaterias. Svíčkovou dodá místní carniceria a gril si přivezeme…

DOPRAVA
– El Busem: Společný odjezd v předvečer prvního dne výletu v 17:00 od naší kanceláře ve Frýdku Místku. Další nástupní místa budou v Olomouci a v Brně. Vrátíme se v nočních hodinách posledního dne kurzu nebo následující den brzy ráno. Podíl na nákladech na jízdu El Busem z ČR do Itálie a zpět: 1800 Kč/osobu.
– Vlastní: Domluvte se s kamarády a doražte na místo vlastním autem po trase a v čase, které vám vyhovují (pomůžeme vám najít zúčastněné piloty z vašeho okolí).

MŮŽEME VÁM PŮJČIT
– stany a spacáky Hannah,
– padák vyšší střední třídy,
– vária a GPS přístroje (viz SKYTEST).

POMŮŽEME VÁM
– zajistit možnost legálního užívání letových terénů,
– zajistit ubytování a stravování,
– s dopravou do místa výletu.

CO JE V CENĚ
– práce instruktorů (teoretická i praktická pomoc),
– zapůjčení radiostanic,
– předletová příprava a informace o oblasti,
– technický servis při jakýchkoliv opravách či seřizovýní vybavení,
– dle možnosti i dopravu na startoviště a přesun mezi jednotlivými terény,
– roční předplatné účtu “Student” na eparagliding.cz,
– dárkový balíček (tričko s paraglidingovým motivem, reklamní předměty, …),
– fotografie z celého výletu.

CO V CENĚ NENÍ
– doprava do místa kurzu,
– případné poplatky za využívání letových terénů,
– ubytování,
– strava a pitný režim.

SLEVA PRO KAŽDÉHO
– naši absolventi mají 10% až 50% slevu – klikněte sem pro více informací.

Přihláška na akci

1.

Vyplňte přihlášku

Vyberte si termín, pošlete níže umístěnou přihlášku a my vás zapíšeme do kurzu. Pokud ho ještě nemáte, vytvoříme vám osobní účet, a odešleme vám všechny potřebné informace k organizaci kurzu.

2.

Rezervujeme vám místo

Po zaplacení zálohy 1000 Kč vám termín zarezervujeme a 3 týdny před vybraným termínem vám zpřístupníme jak On-line příprava před kurzem, tak váš uživatelský účet STUDENT v E-VÝUCE.

3.

Co můžete stihnout ještě před kurzem?

Budete-li mít zájem, můžete se díky přístupu k E-Výuce na kurz paraglidingu dopředu připravit a pak využít naplno zkušeností a školících kvalit našich instruktorů.

Pokud byste měli s vaším termínem problém, můžete přihlášku do 3 týdnů před kurzem změnit či zrušit. My vám nabídneme jiný volný termín nebo zálohu vrátíme. Pokud odešlete přihlášku a zálohu na rezervaci termínu nepošlete, vedeme vás stále jako zájemce o kurz a telefonicky vás kontaktujeme před naplněním vašeho termínu. Pro jakékoliv informace volejte El Speedo kancelář +420 777 311 661.

Děkujeme za vaši důvěru a a budeme se těšit na společné zážitky.
El Speedo – náskok díky přístupu…

Podrobnosti

Zahájení:
9.6.2018
Ukončení:
13.6.2018
Cena:
5900 CZK
Rubriky Akce:
, ,
Štítky Akce:
, , , , , , ,

Místo konání

Alpské terény

Pořadatel

El Speedo
Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter