Aktualizovaná pravidla – LUFTMAN 2024

Velikonoce za námi a to znamená, že je LUFTMAN 2024 za dveřmi…

Předně – bude vytvořena závodní WhatsApp skupina LUFTMAN 2024, do čtvrtku půlnoci je třeba se tam zahlásit – budete tak mít veškeré informace hned k dispozici. Pokud tuto aplikaci nepoužíváte, důležité organizační informace naleznete zde na webu LUFTMANA, jen to bude mít trochu zpoždění.

Registrace a výsledky

Hodnocení výsledků nám zajišťují piloti z XContestu a postup je takový:

  1. Přihlášení do hodnocení soutěže – na uvedeném odkazu se zaregistrujte, pokud už registraci máte, tak se přihlaste pod svým aktuálním profilem.
    https://www.xcontest.org/luftman/prihlaseni-do-souteze/
  2. Seznam přihlášených pilotů – pro kontrolu se podívej na aktuální seznam:
    https://www.xcontest.org/luftman/piloti/
  3. Průběžné i finální výsledky závodu najdeš zde:
    https://www.xcontest.org/luftman/live/ 

Pro záznam letu budete potřebovat GPS nebo vário s GPS nebo mobilní telefon s aplikací stejně, jako při jakémkoliv přihlášení letu do Českého PG poháru. Pokud chcete s touto technikálií pomoci popř. zapůjčit GPS, tak dejte včas vědět. 

Počasí a časový plán

Po období extra silného větru to vypadá, že ten má postupně zeslabovat a směry mají převládat jihozápadní. To znamená, že ve hře je jak Prašivá, tak Straník. Předpověď budeme postupně upřesňovat.

V pátek večer vám dáme vědět o předběžném plánu a v sobotu ráno v 7:00 už určíme přesnou lokalitu závodu a také přistávací bod a poloměr přistávací kružnice.

Přibližný časový rozvrh závodu:

Letové okno – sobota: 9:00 – 19:00

Letové okno – neděle: 9:00 – 16:00

Vyhlášení vítězů: neděle 17:00 

START

Start je povolen jen z předem určených startovních ploch.

Na zvoleném letovém terénu budeme mít SAFETY hlídku a soutěžního komisaře. Na přistání bude LANDING hlídka.

PŘISTÁNÍ

Závodníci mají povinnost ohlásit svá přistání organizátorům pomocí závodní WhatsAppové skupiny nebo SMS. Neohlášení přistání bude penalizováno.

Přistání mimo určený přistávací sektor bude penalizováno zkrácením doby letu o 15 minut.

SAFETY STOP – možnost organizátora zastavit závod z důvodu nebezpečného počasí, v takovém případě se zastavení ohlásí na předem určené rádiové frekvenci, na přistávací ploše se objeví velký kříž vytvořený z paraglidingových vrchlíků. Všem právě letícím závodníkům bude v tu chvíli počítán čas, jako kdyby právě přistáli. Závod je zastaven a piloti budou ve vlastním zájmu přistávat – nejlépe na domluvenou přistávací plochu, pokud přistanou jinde a okamžitě se organizátorům zahlásí, nebudou penalizováni za přistání mimo přistávací sektor.

Zajištění závodu

Ve Flight Parku Javorový budeme v pátek od 17:00 připraveni pomoci s případnou registrací těch, kterým se to nepovedlo na výše uvedených odkazech.

Místo pro vyhlášení vítězů upřesníme podle nedělní meteosituace. 

Těšíme se na vás a na společné jarní polety, přijměte, prosím, LUFTMANA jako akci k jarnímu společnému otevírání beskydského nebe, takže přijeďte i když nebudete závodit, večer u ohně, buřty, pivko a pohoda zajištěna. 

El Speedo team 

Zanechte komentář

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter