ARGENTINA 2007 – bivakové létání v Andách

Rok utekl jako voda. Po náročné a věřím, že i vydařené sezóně, nastal čas vyrazit do divokých hor načerpat novou energii a sílu do další práce.

Po několikaleté sérii  bivakových přeletů v Kyrgystánu, jsme se rozhodli změnit destinaci. Letos poprvé zamíříme do Jižní Ameriky. Andy tvoří nejdelší soustavu vysokohorských hřebenů na světě a myslím, že jsou tou správnou výzvou, pokusit se přeletět alespoň kousek z nich. Našim cílem je Argentina. Po příletu do Buenos Aires se přesuneme dále na severozápad k horským hřebenům And. Přesnou lokalitu budeme vybírat až na místě dle aktuálních možností a předpovědí tak, abychom za ony čtyři týdny přeletěli co největší horskou oblast.

Už teď věřím, že o silné zážitky nebude nouze. V tandemu s Ďurem Klejou se již dobře známe. Před několika lety jsme letěli nad indickým Himálájem a loni jsme se vydali na společný bivak ještě s Karlem Vrbenským na Ťan-šan. Někteří z Vás jistě znají film Bivak právě z této loňské expedice. Letos jsem po delší době nechal kameru doma, to proto, aby bylo více prostoru pro létání a focení. Věřím, že pokud nám jen trošku bude počasí přát, přivezeme hromadu materiálů s zážitků.

Rádi bychom poděkovali partnerům za podporu této expedice:
– firmě MAC PARA TECHNOLOGY za padáky ENVY,
na kterých letos poletíme,
– Multipoweru za výživu do extrémního prostředí,
– Hannahu za oblečení a stany, ve kterých budeme odpočívat.

Věřím, že se nám podaří posílat krátké informace a zprávy z této expedice. Tak se určitě vyplatí Ela sem tam prokliknout :-))

Držte  nám palce!

Dalibor Carbol

Zanechte komentář

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter