CARANCHO – El Speedo série

Všechny nás drsně překvapila válka na Ukrajině. Překvapila a ovlivnila. Pro nás v El Speedu to má ještě další důsledky, protože naše výroba v charkovský firmě SKY COUNTRY dostala zásah a musela být přesunuta. Dlouho se ale do místa nedalo dostat, ne všechno se dalo vyvézt, muži s povolávacími rozkazy, ženy s dětmi na cestě pryč, síla. 

V důsledku toho jsme se domluvili na novém schématu, rozložili jsme výrobní procesy do více míst, na Flight Park Javorový jsme přijali firemní švadleny ze SKY COUNTRY a začali pracovat na rychlém spuštění přesunuté výroby. 

Tady bych chtěl poděkovat Petrovi Rečkovi z MAC PARA a Petrovi Šlapalovi z PEGASU, že se s námi rozdělili o části materiálů na výrobu záložek a kluzáků. Fakt si toho vážím.

A teď k tomu zásadnímu – už delší dobu jsme ladili spolupráci s jinou českou firmou a celá situace na Ukrajině to jenom uspíšila. Tou firmou je už dobře známý DRIFT, se kterým jsme se domluvili na El Speedo sérii padákových kluzáků z konstruktérské dílny Standy Klikara. Dohodli jsme se na rozšíření výrobních kapacit, na budoucích společných krocích. 

A tak jako první vám dnes přinášíme padákový kluzák CARANCHO v našem firemním El Speedo designu, šitý u nás charkovskými švadlenami. 

Pravda, po všech těch cestovatelských a paraglidingově-expedičních výzvách a úspěších, po budování paraglidingových startovišť, po vytvoření kompletních řad EL Speedo vybavení s výrobou v zahraničí, po stavbě Flight Parku Javorový, po 20ti letech profesionální výuky a tréninku už jsem si myslel, že bude trocha více klidu. Ale člověk míní a život mění :o). 

Určitě to neznamená náš odklon od skvělých konstrukcí Alexeje Rakova a výroby ve SKY COUNTRY. Je to rozšíření nabídky El Speedo sortimentu, spojení výrobního potenciálu, je to krok do nového zajímavého prostoru. 

Tak držte palce a ať to létá :o).

Zanechte komentář

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter