El Speedo SAFETY PARASEM v Beskydech 22. – 23. 2. 2020 – AKTUALITY

Rozdělením PARASEMŮ na několik tématických seminářů jsme vytvořili prostor pro tématicky zaměřenější semináře, ve kterých se můžeme daleko více soustředit na vydefinované okruhy paraglidingu. Je to klidnější, osobnější, účinnější.

Předně – pokud vám tento termín nevyhovuje nebo byste chtěli letovější počasí, stejný program doplněný ještě o některá MOTO témata budeme mít na dalších dvou Parasemech v termínech 29. 2. – 1. 3.  a 7. – 8. 3., kde máme také limitovaný počet 25 pilotů, tak by bylo super, kdybyste tyto termíny zvážili. Komunikovat na těchto akcích budeme česky i polsky :o).

Beskydský SAFETY PARASEM jsme postavili jako dvoudenní akci.

Počasí

V sobotu bude zesilující JZ proudění s nárazy větru. To se váže na přicházející zvlněnou frontu, její studená část přes nás bude přecházet v neděli. Létání – jestli bude možné – tak v sobotu dopoledne na Prašivé, ale tuto informaci berte s rezervou, hlavně opatrně, vítr bude buďto už příliš silné nebo bude postupně zesilovat. Ať tady nemáme několik studijních materiálů na večerní přednášku. Na odpolední sobotu ani neděli to moc letovo nevypadá.

Trenažér

Pokud se nestane zázrak, tak s větrem v zádech na lanový trenažér pro ohazování nepůjdeme. Záložáky by se nenafoukly a aktuálně tady prší a bláta bude všude dost. Takže s největší pravděpodobností budeme odhazovat na cvičném zavěšení uvnitř chaty.

Na jaký program se můžete těšit?

  • v sobotu ve 13:00 začínáme odhazovat záložní padáky ve Flight Parku Javorový,
  • postupně budeme rozvěšovat záložní padáky,
  • sobota v 17:00 dvoupřednáška na téma nouzových řešení při letu v nebezpečných podmínkách, sestupové a únikové manévry, užívání speed systému, program cca do 20:00
  • neděle v 9:00 přednáška na téma předpovědi letového počasí, 
  • dále se v průběhu balení zaměříme na to, jak si kontrolovat záložní padák,
  • jak se o záložní padák starat a jak vypadá špatně udržovaný záložní padák, 
  • prakticky si budeme ukazovat jak záložní padáky různých konstrukcí balit,
  • a hlavně jak je správně do různých sedaček ukládat.

To vše budeme prokládat praktickými ukázkami práce se záložním padákem, abyste se dokázali o záložní padák správně starat.

Pozor, kdo se budete chtít účastnit balení záložních padáku, tak přezůvky s sebou. Potřebujeme mít kolem sebe čisto.

Cena za přednášky, trenažér odhození a přebalení: zdarma

Program připravujeme pro 25 pilotů, takže kdo se dříve zaregistrujete, tomu budeme místo rezervovat. Takže jestli chcete mít vybavení připravené a profesionálně zkontrolované ještě před sezónou, tak si udělejte čas. 

Ubytování ve Flight Parku Javorový (v pokojích i do kempu) si prosím rezervujte zde: www.javorovy-vrch.cz

Těšíme se na vás
El Speedo team

Přihláška na akci

Zanechte komentář

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter