El Speedo VR tréning křížových startů v praxi

První letošní Základní výcvik v Beskydské škole je za námi, byla to velmi zajímavá záležitost a další budou určitě taky. Proč?

Protože jsme při tréninku začali využívat naše VR technologie a výsledky se dostavují. Hned první den jsme začali teoretickou přípravou a fixování pohybové mapy na VR trenažéru grounhandlingu. V dalších dvou dnech jsme v mizerném počasí zvládli dva čtyřhodinové tréninkové bloky a pak jsme vyrazili na výškové lety. A jak žáci startovali? 

No i za bezvětří křížovými starty. Objevovaly se standardní chybky nejčastěji v druhé (kontrolní) a třetí (rozběhové) části startů, ale adekvátní tréninku a prakticky stejné, jako při tréninku čelních startů. 

Co byl zásadní rozdíl, že přeškolení z křížového startu na čelní start byl extrémně snadný, prakticky napoprvé byli žáci schopni pěkně odstartovat. Což je zásadní rozdíl oproti tomu, když chceme žáka přeučit z čelního startu na křížový. 

Náš VR tréninkový program na groundhandling jsme lehce upravili, doplnili o důležité prvky a zítra začíná další Základní výcvik v Beskydské škole létání a budeme dále hledat nejlepší možný efekt kombinace přípravy ve VR a praktického tréninku. 

To co už ale vím jistě, že jsme právě nasadili laťku výcviku groundhandingu už na Základním výcviku dost vysoko. Takže sledujte další postupy a těšíme se na vás…

El Speedo – náskok díky přístupu…
 

Zanechte komentář

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter