Expedice Rumunsko 2011 – gorolski report

Tak my se ve vtorek vječur hecli, že pojadymy do Rumuńi. Moc žeh  tymu něvjeřiu, bo u ofisu ve Frydku vdanym čaše ńikogo něbyuo. Ale jak se  objeviu lan´dák, žeh se uvjedomiu, že to myšĺum vážně. Potym doražiu manik  z Polska. Furt žeh mjou dojem, že žeh go už kajši vi´dou. Ale nimugh se  spumněč. Až po pore dńach mi borci z Pragi te situace osvjetlili. Jezus to  byu. A to se potym človjek hned inačyj čuje.

Včas zrana my byli v Rumunsku. Pjerdouy my rozebrali do mrtě , tak  bylo třeba coši polotač. Sice na tyn kopjec vjedě lanuvka, ale na  Daliborovi bylo znač, že chce to svoje autko dorobič za každum cene. Jak  skunčyu asfalt, tak nas otym přesvjedčiu. Napřud my se zagryžli do  rozmoklej gliny ve sklonu při kjerym se zdalo,že mi ruplo opjeradlo od  zica. Po šńodańu u jakigoši jego kolegi ,my pokračovali. Jak my se dostali  do podobnego svahu, akorat na šutrah, tak mi došlo, že něfachči uzavjerka  diferencialu. Ni, žeby my se tam mušeli dostač, ale vysvjetlujče to kumuši  kogo ani čoud z gum něodradi. No nakuněc to tam dostou na spatečke. Tak my  to rozpakovali a začlo chcač. Po malej spršce a vysvjetlení kaj šednyč,  žeh do tego hupnyu. Nědlugi let nasledovauo to nejlepší. Přistavačka jak  na seskokove křidua. Trefiuch to spíš nahodum. Hned jak my doplnili  zasoby, tož se pokračovalo. Tym razym už do pořundnego terenu. Chlapi tam  to super B kapke zagřebali. Jednačyj zomjynty takih rozmjeruv ani Dalibor  po pore najezdah nimjou šance přejechač. To už se rozhodnyu aj Radek (Jezus) ,že se mrkně co a jak. Ovšem hned po odevřiti dvjyři zahučou do  jakši ´dury až po ramjyńa. Z lotańo už vtyń džyń ńěbylo nic.

Po jakšim čaše planyrovańo místnigo terenu my začli š´tungač  dřevo. Nato ty naše traktory byly idealni. Gor jak my vybrali plac kaj  něbylo dřeva ani před našim přijezdym. A po našim odjezdu už dřeva nima  ani v mjejscach kaj to bylo kjejši přirozene. Před spanim kdoši rozhodnyu,  že by bylo fajn vydropač se na nejblišši kopjec. Tam žeh zjiščiu jak to je  stymi našymi mješunčkami.Respektive jih bylo o jedyn vjyncyj niž normalně.

Asi už to přestanym chlemtač.

Rano my se nakulali spatki na karimatki a pokračovali dali. Na  takim luksusnim pahorku se pore go´din čakalo až ustaně vichura. Coši my  tam poskušali. A navječur sletik ku ježorku. Všecko bylo super, až na to  londovańi. Jak žeh to něodhadnyu, takh to ańi něubjehnyu. Vtyn moment hbyu  rod za te integrale na uepje. Stejně se mi bryle vryly do ryja a přegryzh  se varge. Gořolka to spravila. No i dalši pjekny džyń zanami.

Další džyń byu nadherně buřkovy. Projistote my vydropali na brutal  kopjec, se skalkami a stravili tam aj noc.Krom tego pokru co chlopi vječur  s Rumunami polatvili a odpadlego spojleru,se nic zvlaštnigo něrobilo. Taki  zevlacki džyń. Zato další mńou zaš nagotovane buřki a my mjynzy nimi. A to  na padaku nima tako prdel jak ze žymje. Na vječur se dalo ešče elegancko  posvahovač na malej skalce v rovince. Tež fest přijemne.

No i bylo třeja jechač ku chaupce. Zastavili my se ješče do  jeskyně a vzhledem k vyvoju oblačnosti smjer ČR. Ofšem velmi vydano  impreska a kdo tam něbyu mo co dogańač.S přijemnymi lu´džami to je dycki  sranda. Tak hurá. Niž stego zrobjum Alpski kempy.
 

Vysvjetlivky:  

lan´dák – vozidlo do terénu i nesjízdného
ryj – čenich (prostě to mezi očima)
londovani – doba v níž dochází ke kontaktu se zemí
pjerdouy – veškeré významné záležitosti
zic – místo kde si odpočine unavené pozadí
něfachči – nepracuje jak má
hupnyu – vystartovat, ale energicky
zomjynt – sněhová halda (nafoukaná větrem)
uep – kebule, obsahující nejvíce smyslu
razym – časem, (ovšem má více významů)
varga – ustní ret
zagryžli – vkousli se
Dalibor – ten z el speeda ktery nám pořad zakazuje pít gořolke
gořolka – tekutina určená k dezinfekci ,neboli všelék

Zanechte komentář

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter