FlyOnVision – projekt pro kvalitní trénink ve VR

Už to není jen má vize skutečně bezpečného nácviku různých schémat přistání a bezpečného nástupu do přeškolení na jiný typ padákového kluzáku – už je to realita. V tomto případě taky z části virtuální realita, ale jsem moc rád, že je vývoj v pohybu a že se postupně daří plnit jednotlivé kroky v našem společném projektu “FlyOnVision”.

Začali jsme to už s Daliborem Šulcem před více jak osmi lety, výsledkem byl už tehdy velmi zajímavý paraglidingový trenažér reagující nejen na řízení, ale také na použití speed systému a náklonů a hlavně díky servo motorům vracející pilotovi reálné síly v řízení v různých režimech letu. VR technologie byla zatím v plenkách a bylo třeba počkat na další rozpracování projektu. 

A toho se chytli piloti – naši absolventi ze Západočeské univerzity v Plzni, díky kterým se vize skutečně komplexního trenažéru posouvá velmi zajímavým směrem s velmi zajímavým spektrem využití nové technologie paraglidingového trenažéru. 

Takže budoucí zájemci o trénink v Beskydské škole létání a na El Speedo kurzech pro pokročilé piloty mají rozhodně na co těšit. 

El Speedo – náskok díky přístupu…

Zanechte komentář

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter