GForce-trainer – jednodenní trénink přetížení

Jako absolutní novinku a exkluzivně pro české, slovenské a polské piloty nabízíme jedinečnou možnost nácviku reakcí při velkém přetížení. Nácvik spirály je díky možnosti ztráty vědomí stále velmi nebezpečnou záležitostí. Jen těžce se odhaduje, jak bude pilot ve velkém přetížení spolupracovat s instruktorem. Navíc reálná možnost ztráty vědomí může mít fatální důsledky. Proto se v Rakousku začali už před léty zajímat o možnosti nácviku správných reakcí při tomto sestupovém manévru.

GForce-trainer je simulátor odstředivé síly, který byl vyvinut speciálně pro vzdělávání a přípravu pilotů paraglidingu. Cílem bylo vytvořit velmi realistický a bezpečný způsob výuky sestupové spirály.

Toto zařízení je přímo řízeno pilotem. Díky jedinečné konstrukci se pilot s přibývající rychlostí otáčí tělem dovnitř spirály (stejně jako při reálném provedení) a na zvyšující rychlost otáčení reagují také síly v řízení.

Během tohoto výcviku se naučíte vypořádávat s dynamickými silami, které mohou při paraglidingovém letu vznikat. Špatné reakce v těchto situacích často snižují naše možnosti na bezpečné ukončení manévru a mohou vést k nehodám.
Jen při extrémním přetížení zjistíme, jak zásadní v těchto situacích je držení těla, v jakých úhlech je nejvýhodnější držet hlavu, paže, nohy, do jaké polohy je výhodnější se dostat.

Program výuky s GForce-trainerem:
–    Teoretická příprava
–    Bezpečnost při školení a způsob výuky na trenažéru
–    Trénink na trenažéru s narůstajícím přetížením s možnosti individuální regulace hodnoty G pilotem
–    Nalezení signálů těla a fyziologických vjemů pilota před ztrátou vědomí
–    Školení na správné reakce při odstředivém zatížení
–    Hodnocení tréninku

Zkušenosti s tímto tréninkem prokázaly, že je fyzicky velmi dobře snášen. Schopnost zvládnout přetížení se po tomto jednodenním tréninku prakticky zdvojnásobila. A to je skutečným přínosem pro každého pilota.  

Kdy: vždy v kombinaci s některým z našich Expedičních výletů, či na Bezpečnostním tréninku v Rakousku.

Kde: Gröbming (Dachstein, Rakousko)

Cena: 3900 Kč

O tom, na které akci budete mít možnost tento trénink využít vás budeme vždy informovat v bližších informacích o akci. 

Video: http://www.youtube.com/watch?v=hoUBOT5B7uI&feature=player_embedded

Zanechte komentář

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter