Hráči – volný překlad z XC Magazine

Paraglidingové závody – to je obrovský houf různorodých zajímavých pilotů. Pokus se v tomhle mumraji poznat sebe nebo některého ze svých přátel.

Osamělý vlk

Vždy vpředu, vždy podle sebe, letí sám klidně i od prvního stoupání na 100 km trati. Osamělý vlk je sebejistý a podnětný k pozorování.  Často jej zahlédnete v místech, kde byste nechtěli letět ani ve snu. Tito piloti „teď nebo nikdy“  běžně vyhrávají jednotlivá kola, ale méně často celé závody. Letět s nimi je obrovská zábava a zážitek, do kterého byste se sami jen stěží pustili. A buďte s nimi připraveni taky na monstrózní pařbu.

Šachový hráč

Chladný, logický, neustále propočítává a kalkuluje – šachový hráč. Je mistrem taktiky, který létá více hlavou než srdcem. Zřídka mimo špici závodníku, nikdy příliš pozadu, ale vždy vysoko na obloze po celou dobu kola pozorují ostatní závodníky  a využívají jejich chyb pro svůj prospěch. Využívají veškeré přístroje k propočtu letu (plně osazená kapotáž na sedačce), rychlostní sondy, McCredovy kroužky, to jsou jejich nástroje k dosažení úspěchu. Zřídka jej naleznete ve stejné termice jako osamělého vlka a ještě méně častěji jako vítěze kola, ale často jej vidíte odcházet se stříbrnou medailí.

Pasák

S jeho prostou (sprostou) taktikou letu deset metrů za dobrým pilotem po celou dobu závodu, je s pasákem těžké i obtěžující letět. Nedělá žádné větší strategické rozhodnutí, aby neopustil houf. Zřídka vyhrává kolo, pokud ovšem nepadne špatná karta pilotům které následuje. Stejně tak zřídkakdy vyhravá závod, naštěstí…

Komik

Tito bezstarostní piloti jsou stejně rádi ve vzduchu jako na zemi. S nekonečným proudem příběhů o špatné přízni a o tom, kde byl, vás komik dobře baví v baru nebo na pařbě po celou dobu závodu. Ať už vyhraje nebo prohraje , výsledek je stejný – úsměv od ucha k uchu a spousty legrace o tom, jaké to bylo, když jste se spolu plazili kolem té rokle. Ačkoliv se komik málokdy dostane na podium, je velkou osobností na každé párty.

Depkař

Déšť nebo slunce, deset kilometrů nebo sto, nablýskaný nový nebo starý olétaný padák – depkaři se nikdy nedaří. Vždy je ozbrojený hloupými výmluvami pro své slabé výkony a vy se mu budete snažit  vyhnout po celou dobu závodu. Jejich negativita je depresivně stahuje jako díra v dřezu a sráží je k zemi. Jestliže naneštěstí musíš s depkařem šlapat do kopce, pamatuj, že život může být ještě horší,  přinejmenším zatím neprší…

Pivní monstrum

Pije jak prokopnutý jen co přistane. Většinou střízliví ještě s otevřením startovního okna. Mžitky, úsměv a červené Marlboro v puse. Tihleti jsou schopni závodit v čemkoliv. Ačkoliv jim může trvat trochu déle, než se dostanou do vzduchu. Navzdory 10 pivům, dvěma balíčkům cigaret a dvou hodinovému spánku v komatu polámaní v autě vás můžou stejně překvapit jako otravovat po celou dobu závodu. Ve svém neotřesitelném optimismu, možná díky kocovině, ať už zaletí dobře nebo špatně – stále mají důvod k oslavě. 

Zanechte komentář

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter