Jaká byla sezóna 2022 a co nového připravujeme?

Předně je třeba říct, že jsme s vámi zažili spoustu zajímavých setkání, spousty tréninku a srandy, spoustu inspirativních momentů. Prostě sezóna 2022 měla fakt grády a nevypadá to, že by jsme na příští rok přibrzďovali. 

Máme El Speedo výrobu v ČR

 • Hned na začátku sezóny jsme se rozhodli část výroby přenést z Ukrajiny do ČR, přímo na Flight Park Javorový. 
 • Začali jsme s programem MY RESCUE, ve kterém vytváříme nové výrobky ze starších záložních padáků a padákových kluzáků. 
 • Na konci jara, jenom co se k nám dostal objednaný materiál, jsme spustili výrobu záložních padáků – kruhových i čtvercových. 
 • Zhruba ve stejném období jsme začali šít a vyvazovat El Speedo padákové kluzáky do školy i na objednávky. 
 • Ve druhé polovině léta jsme se pustili do nových batohů a rychlobalů, výsledky už je možno objednávat. 
 • Právě pracujeme na nových produktech, přes zimu je budeme testovat a na jaře zase uvádět na trh.

Takže posun nepřehlédnutelný, stabilita výroby zvýšena, flexibilita pro servis a technické kontroly přímo u letového terénu maximální.

Vyvinuli a otestovali jsme novou metodu tréninku křížových startů a zabudovali VR trénink do základního výcviku

Na několika jarních Parasemech 2022 jsme testovali první verze VR aplikací, i díky vaší účasti se nám podařilo je ještě před sezónou Základních kurzů posunout do reálně užitelných verzí.

 • Od Jara 2022 jako hlavní a základní techniku startu v El Speedo metodice Základních kurzů učíme křížových start – tedy už od prvního kontaktu s padákem a od prvních startů na menších kopcích.
 • Čelní start učíme až jako doplňkovou variantu.
 • Trénink startů začínáme jedním nebo dvěma čtyřhodinovými tréninkovými bloky v naší nově vyvinuté VR aplikaci: PES – GROUND MASTER.
 • Také před prvními výškovými lety předchází výuka, simulace a trénink pomocí VR technologie, zaměřujeme se na orientaci v prostoru a přesnou korekci přistávacích schémat.
 • V průběhu celého Základního výcviku se v případě potřeby k VR tréninku vracíme, je to rychlé, flexibilní a efektivní.
 • Začínající piloti na našich kurzech jsou výrazně klidnější a jistější na startech a hlavně klidnější na přistáních do omezeného prostoru, lépe se orientují a lépe vnímají, co se od nich při tréninku očekává.

Takže posun o brutální krok vpřed, náskok o dva parníky, víme na čem pokračovat a jak trénink udělat ještě efektivnější, příjemnější a bezpečnější. 

Dosáhli jsme vítězství Flight Parku Javorový v konkurenci EKO projektů z celé ČR

 • Díky zvolenému řešení a vlastní realizaci budovy Flight Pakru jsme vyhráli soutěž Adaptera Awards v kategorii Pracovní prostředí.
 • S vlastním vývojem systému autonomního řízení a obsluhy budov PIPON jsme se posunuli k aplikacím i mimo budovu Flight Parku.
 • Připravili jsme projekt několika chatek napojených na centrální chatu pro realizaci v začátku 2023. Bohužel se nám nepodařilo vyjednat stavební povolení dříve, vše je v procesu. 

Vítězství v soutěži Adaptera Awards nám otevírá další dveře k trvale udržitelným řešením spojeným s výukou, výrobou i bydlením. Díky kurzům paraglidingu, díky nadstandardní práci instruktorům a hlavně díky vašeho zájmu o trénink u nás se to daří financovat a posouvat v před.

Co je třeba dodat, že Flight Park Javorový byl od počátku projektován a budován jako komunitní centrum a je moc fajn, že ho jako komunitní centrum mnoho pilotů pomáhá udržovat a že ho takhle využíváte.

Na čem pracujeme a co můžete čekat v roce 2023?

V každém ze tří výše uvedených okruhů se budeme posouvat dopředu. A je jasné, že to bude zajímavé snad ještě více jak v roce letošním. Čemu bychom se v průběhu kurzů a tréninkového létání chtěli také věnovat, to jsou témata kolem:

 • reálné životnosti a testování záložních padáků,
 • zajištění správné legislativy pro záchranné systémy užívané v paraglidingovém sportu,
 • ladění výcvikových metodik pro profesionální instruktory.

Věříme, že tohle bude mít znatelný dopad především na zvýšenou hodnotu našich výrobků a služeb. Tedy ještě více muziky pro naše klienty. 

Velké cíle? Je třeba se toho nebát :o). Doba se mění, konstrukce se mění, nároky na školení se mění – a my na to rozhodně reagujeme. Díky vašemu zájmu o náš trénink, naše služby a naše výrobky… To je palivo do našeho motoru.

Takže ještě jednou díky za podporu a ať se daří…

Dalibor Carbol a El Speedo team

Zanechte komentář

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter