KATUSHA, 16.9.2006 Javorový vrch – raketový závod týmů, který Vás rozpálí…

El Speedo a Horský areál Javorový vrch zvou všechny aktivní nadšence a příznivce sportů v přírodě na první raketový raketový závod týmů v outdoorových disciplínách: KATUSHA.

KATUSHA  to jsou:
– v první linii běžci
(běh do vrchu cca 2,1 km, lesní cesta, sjezdovka, asfalt cca 0,6 km)
– v druhé linii paraglidisti
(slet s převýšením 400 m, přistání na přesnost)
– v třetí linii bikeři
(cross – country 8,5 km, lesní a šotolinové cesty, asfalt 0,8 km)
– v linii čtvrté všichni spolu a na doraz (závěrečné týmové vyšťavení sil 🙂

Katusha je otevřená pro hobíky i profíky, ženy, muže, mládež, veterány a speciální kategorii “Homolkovi” 🙂

Katusha bouchne: 16. září 2006
                                   v 11:00 hod start běžců (parkoviště u lanovky)
                                   registrace do 10:30 hod
Katusha zacílí na: Horské středisko Javorový vrch u Třince

Závod bude zahájen hromadným startem běžců, kteří předají štafetový “raketový”  kolík paraglidistům a ti následně bikerům. Po dojezdu bikerů následuje závěrečná disciplína společná pro všechny členy týmu. První štafeta, která protne cílovou pásku v bráně vítězí. Štafeta, která ztratí kolík, je diskvalifikována.

Kategorie:
– muži (18 – 50 let)
– ženy (18 – 50 let)
– smíšení štafety budou hodnoceny v kategorii muži
– mládež (15 -17 let, paraglidista až do 21 let) 
– veteráni (51 a více let)
– Homolkovi (různě)

Registrace:
– odesláním přihlášky
– přihlášku ke stažení naleznete zde

Přihlášky prosím odesílejte e-mailem na adresu: info@elspeedo.cz.
Pokud jste jednotlivec, odešlete nám přihlášku také (uveďte kontaktní informace, vybranou kategorii a disciplínu). Budeme se snažit najít pro Vás vhodný tým.

Startovné:  300 CZK pro tým

Startovné obsahuje:

– památeční tričko s motivem závodu
– zabezpečení a značení trati každé etapy
– 3 x startovní číslo (+ vratná kauce 100 Kč za každé číslo)
– zdravotnické zajištění
–  občerstvovací stanice na trati a v cíli
– výsledkový servis
– čestný certifikát
– mapu závodů
– věcné ceny pro vítěze
– vstup na RAKETOVOU PÁRTY  

V průběhu dne a večera bude připraven také alternativní program pro Váš doprovod.

Krátká charakteristika jednotlivých disciplín:

BĚH
Délka: 2,1 Km
Převýšení: 400 m

Hromadný start běžců bude zahájen na přistávací ploše pro paragliding v blízkosti parkoviště u lanové dráhy. Po odstartování závodu běžci vybíhají po vyznačené trase, která vede zprvu po asfaltové cestě (cca 600 m) k prudkému stoupání pod severní sjezdovku. Následuje výběh po severní sjezdovce až k Turistické chatě na Javorovém vrchu. V prostoru za startovní bránou předává běžec štafetový kolík paraglidistovi.

Doporučeny jsou běžecké boty vhodné do terénu.

PARAGLIDING
Převýšení: 400 m
Po předávce v prostoru před Turistickou chatou na Javorovém vrchu běží paraglidista s padákem (uloženém v batohu) k dolní stanici vleku po východní sjezdovce V300 (mamlas plac). Tam si rozbaluje batoh, připíná sedačku a rozkládá padák. S padákem složeným v květáku běží zpátky k chatě a pak na startovací plochu ve vrchní části severní sjezdovky. Popřípadě k rampě u asfaltové cesty na západní straně kopce. Na místě startu si padák co nejrychleji rozloží a statuje. V případě nemožnosti startu paraglidista běží dolů po severní sjezdovce na místo přistání (v tomto případě s padákem v batohu). Paraglidista přistává do vyznačeného terče o průměru 1 m. Pokud přistane do okruhu 4 metrů od terče bude muset oběhnout vymezenou trať a přistane – li mimo vymezený prostor (tj. více než 4 m od terče) bude muset oběhnout delší trať kolem přistávací plochy.  Následně paraglidista  vybíhá z terče směrem k předávkové bráně, kde předává štafetový kolík cyklistovi.

Přesná pravidla budou zveřejněna v den závodu dle aktuálních povětrnostních podmínek a počasí. Pořadatel si vyhrazuje právo na změny. Piloti vždy musí respektovat platné předpisy letového provozu. Podmínkou startu jsou platný pilotní průkaz k dané kategorii kluzáku, technický průkaz ke kluzáku, povinné ručení, záložní padák a přilba.

MTB
Délka: 8,5 km
Převýšení: 450 m

Biker vyjíždí z prostoru předávky na přistávací ploše u parkoviště, po asfaltu k začátku severní sjezdovky. pod sjezdovku. Pokračuje prudkým stoupáním nahoru na spodní traverzovou cestu pod severní sjezdovkou.(Pravděpodobně bude kolo tlačit. Každý, kdo stoupání k cestě vyjede , se může těšit na  věcnou prémii 🙂 Biker dále pokračuje doprava po šotolinové cestě ke studánce, odtud nahoru po šotolinové cestě ke spodní stanici vleku V 700 a odtud po lesní cestě (jantarová cesta po pravé straně sjezdovky) nahoru k Turistické chatě Javorový. Sjíždí po východní sjezdovce V300, kde bude připraven slalom dolů. Při dolní stanici vleku se cyklista napojuje na spojnici s asfaltovou cestu a pokračuje nahoru k Turistické chatě. Následně sjíždí východní sjezdovku, kde je již připraven  běžec a padáčkář ke společné a závěrečné disciplíně. Závodníci jsou povinni jet pouze po vyznačené trati.

Zkrácení trati či nedodržení těchto pravidel bude potrestáno diskvalifikací. Závodí se dle pravidel ČSC, soutěžního řádu MTB. Dle vlastního uvážení je pro závod povoleno funkční horské kolo s dvěma na sobě nezávislými brzdami. Závodník musí být vybaven bezpečnostní cyklistickou přilbou, kterou musí mít nasazenu na hlavě po celou dobu závodu.

FINÁLE
Bude společné pro celý tým a bude přesně definováno při registraci před zahájením závodu 🙂

KATUSHA bude mít svou vlastní prezentaci na stránkách www.elspeedo.cz/katusha.
Než budou stránky zprovozněny, kontaktujte nás prosím emailem nebo telefonicky pro další dotazy. Popřípadě v diskusním fóru.

VAROVÁNÍ:
Katusha je rychlá, nabitá energií, týmovou spolupráci a vůlí vyhrát! Tak neseďte doma pojďte se přidat 🙂

 

Zanechte komentář

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter