Kyrgyzstan 2003 – bivaque flying

Jedeme do Kyrgyzstánu…

17.5. 2003 odjíždíme na paraglidingovou expedici do Kyrgyzstánu. Odjíždíme na 3 týdny a to ve složení: Karel Vrbenský, Jan Filipek, Martin Komárek, Dalibor Carbol.

Kdo trochu sledoval mé dřívější cesty, je mu jasné, že v tom Kyrgystánu musí být něco jedinečného, když se tam chci stále vracet. Je to barevná zemička střední Asie, plná krásných hor a divokého způsobu života. Kyrgyzové, stejně jako Tádžikové, Uzbeci a další podobné národy začaly psát svou historii v době, kdy lidé začali převážet zboží a informace z Číny do Evropy a naopak. Byly to kočovné národy, které se usídlili na těchto cestách. Dnes už jich větší polovina žije ve městech, ale ten starý způsob života se ještě zdaleka nevytratil. Výše v horách běžně potkáte rodiny pastevců v jejich zářivě bílých jurtách stejně jako poutníky procházejících horská sedla a zařezaná údolí se svým koněm nebo jen tak pěšky.

Loni na podzim jsem s Ďurem Klejou putovali vzdušnou cestou na padácích po horách severní Indie. Rozhodli jsme se, že Bivaque flying vyzkoušíme i v Kyrgyzstánu. Ďuro si bohužel před nedávnem zlomil nohu a tak bylo třeba přijmout další řešení. Karla Vrbenského jsem nemusel dlouho přemlouvat a ostatní se jednoduše přidali. Martin Komárek s námi jede jenom na jeden týden a tak plán výletu do horského Las Vegas budeme řešit až na místě. Máme na to 3 týdny a určitě si to užijeme. Jak říkám – je tam krásně a zbytek se uvidí.

Budeme připravovat reportáže a posílat fotky, takže se určitě vyplatí Ela sem tam prokliknout.

Dalibor Carbol

Zanechte komentář

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter