V lednu letíme přepůlit zimu na Kanárské ostrovy

Lanzarote a Tenerife v lednu – trénink, svahovačka, termika a tinto de verano

Leden je čas, kdy se můžeme naplno oddat ostrovním radovánkám.

Létání a trénink na Kanárských ostrovech už patří pevně do El Speedo kalendáře – takže kdo chcete dokonale zvládat padák, tak berte trénink na Lanzarote a kdo už startovat umíte a chcete nabrat letové hodiny, tak berte akci na Tenerife – to jen tak ve zkratce…

A kdo chcete nejdřív potrénovat a pak ještě víc polétat, pojeďte na oba ostrovy – naše akce jsou tak nějak příjemně za sebou.

LANZAROTE
Drsná krajina, divoký oceán a srdečnost místních je silná silná kombinace, kvůli které se sem budete chtít vrátit. Leden patří mezi nejchladnější měsíce, ale i tehdy se teplota drží přes 20 a může vystoupit i na 27 °C. Teplota vody v Atlantském oceánu se i v zimě pohybuje mezi 19 – 22 °C.

TERÉNY NA LANZAROTE
Poměrně malý ostrov o délce 60 km a šířce 12 km je ideální pro náš sport. Hory nejsou závratně vysoké (do 700 mnm) a jsou rovnoměrně rozmístěny po celém ostrově.

Na každý směr větru, které zde převážně foukají, je na Lanzarote startoviště a na žádné z nich to není daleko. Kopečky jsou od menších, s převýšením několik desítek metrů, až po stovky metrů vysoké útesy.

Některé přistávačky a pláže skýtají dostatek prostoru, který chceme využít k intenzivnímu pozemnímu tréninku.

TENERIFE
Největší ze všech Kanárských ostrovů je pro nás zajímavý hlavně svojí rozmanitostí. A to nejen letových terénů po celém svém obvodu i ve vnitrozemí, ale i přírodních krás od hor a pouští po rozkvetlé zahrady a prosluněné pláže. Právě na něm se nachází nejvyšší španělská hora Pico del Teide. Je to obrovská sopka s vrcholem ve výšce 3717 metrů. Věříme, že se mezi vámi najdou dobrodružné povahy, se kterými můžeme podniknout noční výstup po jejím severním úbočí a být první, kdo na Kanárských ostrovech ten den uvidí Slunce a nejdelší stín na světě. Sestup není šetrný ke kloubům a proto dolů sjedeme lanovkou. A nebo i… ?

TERÉNY NA TENERIFE
V nadmořské výšce kolem 2000 metrů se pak táhne severovýchodní hřeben prakticky přes celý zbytek ostrova. A právě na něm je několik startovaček, ze kterých můžeme startovat k až půlhodinovým sletům k městům na pobřeží, jako je třeba Puerto de la Cruz na severozápadním pobřeží.

Tenerife nabízí množství letových terénů ke svahování, termickému létání a přeletům s převýšením kolem 400 až 1000 metrů – prostě je proč se tam s padákem podívat.

DOPROVOD
Jelikož poletíme do civilizovaných zemí a ubytování vyhledáme po mastňácku pod střechou, nic vám nebrání vzít s sebou i neokřídlené členy rodiny.

 CO A JAK
– vyplnit přihlášku,
– zařídit dovolenou,
– zavolat, kdyby bylo něco nejasné,
– číst zprávy od nás a reagovat na ně,
– koupit letenky,
– najít plavky a zbytek krému na opalování,
– těšit se…

Nečekejte, až zimní deprese uhodí, zařiďte si co nejdřív své letní létání v zimě!

Děkujeme za vaši důvěru a a budeme se těšit na společné zážitky.
El Speedo – náskok díky přístupu…

Zanechte komentář

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter