Nepál 2017 – pojďte s námi za asijským dobrodružstvím!

Pokhara – pro někoho neznámé slovo, pro někoho turistická zastávka po cestě na trek kolem Annapurny, pro stovky padáčkářů z celého světa magnetizující místo a splněný sen o každodenním létání v těch nejvyšších horách.

Ale my víme, že Nepál nekončí v Pokhaře a že v okolí je několik magických míst, která si vás dokáží získat.
Chcete si jen tak polétat kolem kopce, přistát, nechat místní kluky, aby vám sbalili padák zatím co srkáte čerstvě vymačkaný džus a přikusujete čerstvě naloupaný kokos?
Chcete si vytočitot stoupák a odletět nad jezero se pohoupat ve wingoverech, přistát na břehu, skočit na jeep a jet znovu na start?
Chcete se pustit přes údolí do opravdových hor a prozkoumat je zblízka? Po přistání v údolí jen vylezte i s batohem na střechu prvního autobusu a užijte si exotiku naplno – nebojte se, že by jste se nedorozuměli – úsměv a pár Rupií vás dostanou kamkoli chcete.
Chcete si jen tak posvahovat nad starobylým městečkem? Chcete si prostě užít létání a přijít na úplně jiné myšlenky?

Pojeďtě s námi na expedici do Nepálu!

KDO
Létání v okolí nepálské Pokhary je pro všechny piloty, kteří už při létání koukají více kolem sebe, než na padák a přístroje. Hlavně proto, že je na co koukat a taky proto, že padáků tam bývá ve vzduchu víc a vyhlédnout si přistávací rýžové pole při přeletovém snažení je potřeba důsledně, hlavně s ohledem na všubypřítomné a nevyzpytatelně tažené dráty. Startoviště i letové terény a trasy přeletů jsou však čitelné a nezáludné, oficiální přistávací plochy přehledné. Vítr mívá pohádkově stabilní sílu i směr a termika je v našem termínu klidná a pravidelná.

KAM
Pokhara se svým okolím leží na okraji subtropického pásma v nadmořské výšce okolo 800 m. V období, které nás zajímá, tu končí sušší a chladnější část roku – to znamená, že neprší vůbec nebo jen chvilku odpoledne po skončení létání a na noc je potřeba obléct dlouhé kalhoty a bundu. Teploty pod nulou nám hrozí snad jen, pokud si zopakujeme výstup s přespáním na startoviště Korchon ve výšce 3200 mnm.
Létáme v předhůří Himálají, tedy ve výškách okolo 1500 – 2500 mnm s občasnými odskoky do 3 až 3,5 tisíc. Přelety do skutečných velehor necháváme opravdovým dobrodruhům, kteří si přibalí spacák, vodu, pořádnou štangli salámu a náplasti na puchýře…

PROČ
Do Nepálu jezdíme v únoru hlavně za každodenně stabilním letovým počasím, odpočinkem v teple, zapomenutím na starosti a uvědoměním si, čeho si máme na naší západní kultuře vážit.

Na jaře 2015 byl Nepál, jak si většina z nás pamatuje, zasažen ničivým zemětřesením. Tahle katastrofa však přímo nezasáhla Pokharu a její blízké okolí. Takže naše destinace je bezpečná a místní podnikaleté jsou připraveni nám pomoci a poskytnout své služby. Tím, že v místě utratíme nějakou tu Rupii nebo Dolar, pomůžeme Nepálcům aspoň trochu překonat některé ztráty zemětřesením způsobené…

Minulou zimu byl Nepál naopak postižen tzv. ropnou krizí, kdy Indie blokovala dodávky, mimo jiného, pohonných hmot a plynu (na vaření). Ano, auty, po zemi, do Nepálu nevede ropovod ani plynovod 🙁 I s tím se Nepálci poprali, s Indií se nakonec dohodli a na cenách pro turisty se to odrazilo jen minimálně. A tak doprava, jídlo a ubytování jsou tam stále za super ceny a vývozy i svozy bez problémů.

KDY
Termín naší příští Himálajské expedice je 4. – 19. února 2017 a přihlášku s dalšími informacemi najdete na tomto odkazu.

Hlaste se a pište, pokud o tom aspoň uvažujete, ať víme co pro vás zařídit a s čím pomoct. Pište (slavek(zavináč)elspeedo.cz) nebo volejte (777 09 14 75) Slávkovi, máte-li dotaz ohledně místa, podmínek a programu.

Dejte nám vědět, že o Nepálu uvažujete; jakmile se zformuje parta zájemců, začneme hledat letenky a organizovat se.

A tady ještě mrkněte na krátké video z našeho třídenního výletu mimo Pokharu:

Zanechte komentář

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter