PARASEMY – jaro 2021 – nový termín na přebalení :o)

Beskydské PARASEMY – Jaro 2021

15. – 16. 5. 2021 SAFETY MOTO PARASEM

Pro koho je vhodná tato akce? 

Pro všechny piloty. A vezměte si padáky, ať to proluftujeme ve vzduchu! Chceme promíchat volné i motorové létání, a klidně se mohou mrknout i zájemci o létání. Pokud to počasí umožní, vyrazíme v průběhu akce také za volným létáním. Záleží jen na vás, kterou část programu si vyberete.

Na jaký program se můžete těšit?

  • Odhazování na lanovém trenažéru přímo ve Flight Parku Javorový,
  • Výuka balení záložních padáků a správná instalace do sedaček,
  • Letecká meteorologie
  • Jak bezpečně obsluhovat motor,
  • Záchranné systémy pro paragliding a závěsné létání,
  • Technika bezpečné pilotáže při běžném letu.

Cena za přednášky, trenažér odhození a přebalení: zdarma

Odhozené záložní padáky vám přes noc vyvěsíme a dopoledne také postupně zabalíme a uložíme do vašich kontejnerů a sedaček.

Protipandemická opatření

Předpokládáme, že ještě budou v platnosti nějaká protipandemická opatření a tak budeme přihlášené piloty rozdělovat podle aktuálních pravidel, které se budou zdržovat na několika stanovištích: 2 učebny s dataprojektory, on-line streaming, jak to známe z minulých protipandemických Parasemů.

Těšíme se na vás
El Speedo team

24. – 25. 7. 2021 XC MOTO PARASEM

Po řekách až k jejich pramenům – to je motiv El Speedo motorového XC programu.

Máme pro vás připravé dvě dvoudenní trasy tak, abychom to v aktuální den nemuseli hrnout proti větru.

V pátek ráno si popíšeme připravenou trasu, navigační body, zabalíme vše a přesun do místa startu. Auto jede po trase okresu a řeší případné technické problémy, cíl prvního dne u vody. Nocleh hygienycky volně v prostoru a ráno znova do vzduchu abychom zvládli doletět co nejblíže k prameni řeky a zvládli se vrátit do Flight Parku Javorový.

Vítr nám pomůže, ale nemusí pomoct a uvidíme kus zajímavých lidských výtvorů a přírodních krás. To všechno budeme fotit a natáčet a výsledkem bude krátký filmek o tom, jak zažít malé motorové dobrodružství kousek za lesem. Takže jestli už to kolem domu máte okoukané, tak neváhejte a pojďte do toho. Řidič, technik a kameraman – Michal Krause, vzdušní průvodci Martin Orlík a Míša Machartová a dalších max. 7 motopilotů s vlastním vybavením si to společně ve vzduchu ve vzdálenosti minimálně 50 metrů určitě fajnově užijí. Kdo se hlásí první, tomu držíme místo a kdo nesedí, nejede :o). Takže ostatní musí po vlastní ose.

Přihláška na akci

Zanechte komentář

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter