Poděkujte horám 28. září 2021

V den státního svátku na Václava se tisíce dobrovolníků vydají do Beskyd, aby znovu poděkovali horám. Šestý ročník nejrozsáhlejší úklidové akce v Beskydech se uskuteční na třinácti sběrných místech, tradičně také v Třinci-Oldřichovicích ve Flight Parku Javorový u lanovky a na Javorový.

Akce Poděkuj horám proběhne na státní svátek v úterý 28. září 2021. Dobrovolníci, kteří se rozhodnou poděkovat úklidem horám, se mohou dostavit na sběrná místa v čase mezi 8 a 12 hodinou a vyzvednout si černé a žluté pytle – zvlášť na směsný odpad a zvlášť na plasty. Kromě toho budou k dispozici také pracovní rukavice a mapky s doporučenými trasami, které budou vytvořeny ve spolupráci se správci lesů.

Veškerý vysbíraný směsný a velkoobjemový odpad ze sběrných míst sveze město na skládku, plasty pak na dotřiďovací linku k recyklaci. Za snahu dobrovolně ve volném čase poděkovat horám odmění spolek Čisté Beskydy dobrovolníky přímo na sběrném místě díky podpoře Heimstaden milým dárkem. Nově se akce zaměří na osvětu především směrem k dětem. Proto budou na parkovišti pod lanovkou probíhat po celé dopoledne zábavné interaktivní vzdělávací hry o drobné ceny zaměřené na správné nakládání s odpady.

Na dopolední úklid naváže odpolední poděkování dobrovolníkům za jejich snahu ve svém volném čase pomoci dobré věci. Afterparty bude probíhat od 12:00 do 15:00 v prostředí areálu Na Pile na Ostravici. Návštěvníci se mohou těšit na zábavný rodinný program s vrcholem v podobě koncertu se vstupným zdarma. Nejprve v 12:30 potěší děti se zábavným programem znovu Míša Růžičková, v 13:30 vyhlásí sdělí výzvu návštěvníkům hor starostové beskydských měst a obcí. Následně pak vystoupí se speciálním pásmem písní kapela Buty.

Naposledy přišlo poděkovat horám téměř 5 000 dobrovolníků, kteří pomohli Beskydy uklidit, ale také objevili celou řadu černých skládek, které byly následně zlikvidovány. Doufáme, že se v letošním roce zase všichni potkáme a společně s úctou poděkujeme těm našim krásným beskydským kopečkům a lesům.

Zanechte komentář

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter