SUUSAMYR – Kyrgyzstán 2003

susamyr

Historicky první pokus o bivakové létání v Kyrgyzstánu. Ve složení Janík Filipek, Martin Komárek, Karel Vrbenský a Dalibor Carbol jsme vyjeli na tuto akci s cílem spát na kopcích a posouvat se vzduchem do dalších a dalších míst Kygyzského hřebenu.

Zahájení v Biškeku bylo monstrózní, byli jsme rádi, že jsme vytopili jenom jeden panelák. V horách bylo pro naši výbušnou skupinku bezpečněji. Problémem se ukázalo jarní počasí, které nás pravidelně častovalo bouřkami a následnou dekou na obloze, pod kterou se posouvat po trati moc nedalo. Martin Komárek se chtěl pověnovat Bishkeku a tak jsme ve třech vyrazili na první lety v Susamyrském údolí na druhé straně Kyrgyzského hřebene. Toto místo nám dopřálo velmi intenzivní létání v extrémně silných stoupavých proudech, poměrně mnoho času jsme strávili v mracích, protože to skutečně chodilo jak z praku.

Poprvé jsme přistávali a spali na kopcích nad Susamyrem, poprvé jsme přelétávali kolem jejich sněhových čepic, dosahovali jsme výšek přes 4000 metrů a kochali se pohledy, které ještě člověk neviděl, protože v těchto místech ještě lidé prostě nelétali.

Piloti: Janík Filipek, Karel Vrbenský, Dalibor Carbol

Místo startu: Susamyrské údolí, střední Kyrgyzstán

Doba letu: 3 dny

Padáky: Avax (GRADIENT), Grand (MAC PARATECHNOLOGY), Ares proto (SKY PARAGLIDERS)

Články

Fotogalerie

Zanechte komentář

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter