Tandemové létání v Jeseníkách

Jako horkou novinku tandemových letů jsme zařadili lokalitu Jeseníky. S naším tandemovým specialistou na Jeseníky, Vítem Malým alias Bubákem, který je rozhodně malý jen příjmením se můžete proletět ze dvou skvělých terénů a to z Kamence a ze Sviní hory.

Kamenec – je západně orientované startoviště s převýšením 700 metrů patří k exkluzivním letovým terénům Jeseníků. Startuje se z lesní cesty v místě, kde dříve stávala rogalistická rampa. Start je v nadmořské výšce 1272 m a bývá pod sněhem pravidelně až do konce března. Terén poskytuje dokonalé termické podmínky pro výkonnostní létání. V dobrých podmínkách můžeme při letu pozorovat horní nádrž přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně, Praděd a velkou část hřebene Jeseníků od Červené hory po sedlo Skřítek

Sviní hora – Západně orientovaný start s převýšením 350 m je v horní části černé sjezdovky. Přístup na start je v zimě od horní stanice čtyřsedačkové lanovky v lyžařském areálu Sněžník. V létě chodíme pěšky od sjezdovky U slona lesem a černou sjezdovkou. Ze startu je krásný výhled na Králický Sněžník (1424 m.n.m.) a při dobré viditelnosti jsou vidět Orlické hory. Oblast bývá v jarních a letních měsících termicky velmi aktivní, při dobrých podmínkách je možné doletět až nad Králický Sněžník.

Zanechte komentář

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter