Sportovní tandemový přelet

Víte, že v Beskydech je maximální povolená výška letu 2900 metrů?

A právě o nabrání maximální možné výšky nám při přeletu jde. Protože ta nám umožní klouzavý let směrem k našemu cíli. Na trase se takto budeme zvedat několikrát a postupně se budeme přesouvat nad zajímavou krajinou.

Jen díky přírodním mechanismům, zvolené taktice a precizní pilotáži. Je to fascinující zážitek.

Připravíme vás na bezpečný start

Zapneme vás pevně do sedačky, vysvětlíme vám, jak se nejlépe rozběhnout, přichystáme si padák a další vybavení, vysvětlíme vám možnosti a způsoby natáčení vašeho letu, znova si zkontrolujeme vaše zapnutí v sedačce, připneme si vás k sobě do hlavního zavěšení a pak už počkáme na ten správný vítr.

Krátký rozběh, poslední kontakt se zemí a letíme! Nic složitého…

Přistání? Jednodušší než byste čekali…

 Pod každým letovým terénem je také oficiální přistávací plocha. K ní se v závěru letu přiblížíme, nalétneme si do přistávacího sektoru a začneme se připravovat na závěrečnou fázi přistání – dosed na zem. Abychom eliminovali možnost přisednutí vašich nohou, požádáme vás o jejich vystrčení dopředu a přistaneme do chrániče umístěného pod vaší posedovou deskou. Pak se vrchlík snese na zem a vy si můžete vychutnat staronový pocit pevné půdy pod nohama.

 Adrenalinová konzerva

…plná zážitků

Instantní adrenalin v železném obalu – to je vaše možnost veselého překvapení vašich blízkých. “Dárkové” balení vyhlídkového letu obsahuje uzavřenou kovovou konzervu, v ní tričko s paraglidingovým potiskem, dárkovou poukázku a instrukce k letu.
S výběrem vlastního vyhlídkového letu vám ochotně poradíme osobně
či telefonicky v El Speedo kanceláři.

XC PŘELET

je královskou disciplínou paraglidingu

Velmi rádi nabízíme tandemové přelety v rámci našich kurzů výkonnostního létání.

Let se zkušeným instruktorem vysoko v Alpách je fascinující, inspirující, nezapomenutelný…
Zavolejte k nám do kanceláře a dozvíte se, kde se právě chystáme, kde v Alpách právě létáme nebo kdy budeme létat poblíž místa vašeho budoucího pobytu.

 Podrobná specifikace Tandemového přeletu

Délka letu:

minimálně 1 hodina na přeletové trati, to je čas, za který se dá odkudkoliv doletět na Lysou horu a ještě nějakou dobu v letu nad Beskydami pokračovat. Pokud byste chtěli let prodloužit, stačí se s pilotem operativně domluvit. Pilot si na jeden Tandemový přelet bere celý letový den a tak s prodloužením letu nebývá problém.
Co se týká časové náročnosti celého letu s výjezdem na startoviště přípravou na let, samotným letem a návratem zpět – to záleží, jestli půjde o volný přelet a přistání mimo lokalitu, ze které jste odstartovali (cca 3-4 hodiny i s návratem busem či domluveným autem) nebo půjde o uzavřenou přeletovou trať s přistáním (cca 2 hodiny).
Tandemové přelety v Beskydech začínáme na terénech:
 • Javorový,
 • Prašivá,
 • Ondřejník-Skalka,
 • Javorník,
 • Lysá hora.
Tandemové přelety v zahraničí létáme nejčastěji v oblastech:
 • Bassano del Grappa (Veneto, IT),
 • Lijak (Nová Gorica, SLO),
 • Kobala, Stol (Tolmin, SLO),
 • nebo po dohodě i na jiných alpských místech.
 Vhodné letové podmínky:
Tento typ tandemového letu nabízíme pro jarní a letní období. To platí jak pro beskydy, tak pro zahraniční terény.
Tandemové přelety realizujeme při slabých a středně silných větrech do 5 m/s v závislosti na specifických vlastnostech jednotlivých letových terénů. Podle vámi zvoleného cíle letu či průletového cíle a aktuálních povětrnostních podmínek volíme takové letové terény, které jsou pro aktuální směry větrů vhodné.
Nároky na pasažéra:
 • není vyžadována žádná zvláštní fyzická kondice,
 • tandemový přelet let mohou absolvovat dospělí i děti, rozhodující je vaše váha – rozmezí 5-90kg,
 • pro samotný let vám doporučujeme pevnější obuv (trekkingové nebo kotníkové boty), dlouhé kalhoty a větruvzdornou bundu, v jarním počasí se připravte na výrazně nižší teploty ve větších výškách, ve dnech s intenzivním slunečním zářením doporučujeme také sluneční brýle.

Průběh letu:

Před vlastním letem probíhá krátká příprava a komentář k letu včetně instrukcí pro přistání. Instruktor vám popíše jednotlivé doby na trati, přes které poletíte. Pak vás instruktor posadí do sedačky, připoutá a připne leteckou přilbu.
Následuje krátký rozběh směrem z kopce dle pokynů instruktora a pak již samotný let. Během tandemového letu budete sedět vpředu před instruktorem a výhled na okolní krajinu tak bude přímo před vámi.
Let trvá cca 1 až 3 hodiny podle meteorologické situace a vaši chutě letět dále. Přistání na svahovém kluzáku je nenáročné, jedná se většinou jen o dokročení na zem. Poslední fáze zahrnuje balení kluzáku.
Pokud si s sebou vemete fotoaparát či kameru, můžete si let a jeho průběh zaznamenávat. Rozhodně bude co!
Diváci:
Diváci mohou pozorovat předletovou přípravu či let přímo z místa startu, a nebo mohou sledovat ukončení letu v místě přistání. Na všech těchto místech jsou vhodné podmínky jak pro fotografování, tak pro natáčení na kameru.
Počet účastníků:
Let v tandemovém kluzáku je určen pouze pro jednoho pasažéra. Po předchozí domluvě lze však zajistit, aby současně odstartovalo více tandemových padákových kluzáků.
Jak na to:
Objednejte si let přes internetovou objednávku nebo telefonicky v naší kanceláři na tel. 777 311 661. Konkrétní datum, místo a hodinu vašeho letu si domluvíte s našim pilotem, který vás bude kontaktovat. Poukaz na let nezapomeňte vzít s sebou.
Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter