Termické safari Tři z pěti – starý dobrý trénink v novém schématu

V letošní sezóně (2018) vám nabízíme výlet za tréninkem v termice s novým názvem, kterým chceme kombinovat výhody ověřených schopností našeho týmu instruktorů.

Těmi, mimo jiné, jsou:
– znalost různých lokalit a terénů a schopnosti využívat jich trefně k tréninku při vhodných podmínkách,
– výběr startoviště i celé lokality s přihlédnutím k dovednostem pilotů,
– snaha vést piloty k poznávání a užívání nových lokalit pro zdokonalení jejich pilotních dovedností,
– umět provést piloty klidným a bezpečným užíváním si létání i poznáváním nových míst.

K tradičním výletům za tréninkem v termice přidáváme tedy Termické safari Tři z pěti… Pojeďte s námi na jih za teplem, termikou, pohodou a dobrým jídlem!

O CO TAM PŮJDE?
Hlavním cílem výletu je samozřejmě trénink létání v termice. A to na exkluzivních terénech, kterých vám chceme ukázat během jednoho výletu více – aspoň tři. Tedy posunout se za počasím a novým místem aspoň jednou za dva dny. Instruktor vám pomůže se starty, prvními zatáčkami v termice a s bezpečným přistáním a na kopec se budete vozit El Busem. Každodenní dopolední nebo podvečerní teoretický rozbor a tipy a triky od instruktorů jsou na našich akcích samozřejmostí.
Italská pohoda u pizzy, sýrů, pršutů, zmrzlin a vínečka a také neodmyslitelného grilu nás nemine.

PRO KOHO?
– náš trénink je vhodný pro ty, kteří chtějí nasbírat více bezpečně nalétaných hodin v termice,
– pro začínající piloty po Základním kurzu, kteří se chtějí procvičit v létání na přehledných terénech,
– pro piloty, kteří chtějí pohodu, servis, nalétat hodiny a pochutnat si na dobré pizze a vínku,
– pro piloty, kteří chtějí poznat víc, než jeden kopec a ochutnat víc, než jednu pizzu.

KAM JEDEME LÉTAT?
Chceme vám ukázat jak klasicky profláknutá místa ověřená léty a množstvím pravidelně přijíždějících pilotů z celého světa, tak místa a starty stejně kvalitní ale navštěvované méně. Pojedeme na jihovýchodní úpatí Alp do Itálie nebo Slovinska a vybírat si budeme podle chuti a přízně počasí.
Mt. Grappa (Bassano), Mt. Avena (Feltre), Mt. Valinis (Meduno), Mt. Cimone (Revine), Mt. San Simeone (Gemona), Kobala (Tolmin), Lijak a další disponují mnoha startovačkami v různých výškách na různé směry větrů a velkým termickým a přeletovým potenciálem.
Jižní předhůří Alp skýtá od raného jara ideální podmínky pro paraglidingovou rekreaci a trénink. Obrovské masy vzduchu se nahřívají v přímořských rovinách a o první vlnu alpských masivů se odrážejí k nebi – a tam čekáme my na svůj interval, který nás ponese až do základny…

Přehledné terény s mnoha startovačkami a dobrými možnostmi pro létání v termice, jednoduché přelety i dlouhé štreky – ideální místo pro začátky s létáním a přelety v horách v dobré termice.

K létání je k dispozici mnoho kilometrů dlouhá hrana strmě spadající k jihu a tedy i dobře nasluněná a termicky aktivní. Piloti doslova z celé Evropy sem od časného jara přijíždějí zahájit sezónu a na podzim, aby si ji prodloužili.

Čitelné terény dodávají klidu začínajícím a jistoty pokročilým pilotům k nasbírání letových hodin i kilometrů

Náš tým se těší na společné polétání na Termickém safari nebo kdykoli jindy!

Zanechte komentář

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter