Únorový PARASEM 2021 v Beskydech – 20. a 21. 2. omezení programu

Ahoj Piloti,

máme tady situaci, ve které jsou státem nařízená různá omezení a tak únorový SAFETY PARASEM v Beskydech posouváme do současných reálných možností. Přednášky a školení budou jen pro instruktory, asistenty a piloty pověřené přebalováním záložních padáků – tedy pro piloty, kteří jsou profesně s touto činností spjati. Ostatním zaregistrovaným pilotům velmi rádi celý záchranný systém rozložíme, vyvěsíme, další den přebalíme a nainstalujeme. 

Počasí má být slunečné, asi trochu větrnější, směry jihozápadní – zdá se, že zajímavé pro dopolední výšlap a polétání na Prašivé nebo na Skalce (podle síly a směru větru). Po vyvětrání doneste sedačku se záložním padákem k nám na Flight Park Javorový a my už se o to postaráme. Pokud chcete přinést jen záložní padák, ochuzujete se o kontrolu uložení a instalaci záložního padáku do sedačky. Je to na vás. 

Příjem záložních padáků budeme mít od 10:00 do 17:00 abyste se měli čas projít nebo proletět po Beskydech. Lanovku pro nácvik odhození záložního padáku vzhledem k zákazu shrocování nebudeme spouštět. 

Přednášky pro profesionální piloty budou zaměřeny na:

  • správně provedené přebalení různých druhů záložních padáků,
  • správnou instalaci ZP do různých sedaček,
  • detailní rozbor pilotních chyb a chování různých druhů padákových kluzáků při loňských SIV kurzech,
  • způsoby navigace pilotů a analýzu praktického výcviku pro začínající instruktory.

V neděli budeme prakticky nacvičovat balení záložních padáků. Vzhledem k omezenému počtu pilotů bychom měli mít vše dopoledne hotovo a budete moci vyrazit na kopec. 

Pokud to situace umožní, budeme obsah přednášek sdílet on-line stejně, jako na minulých PARASEMECH. Aktuální informaci o sdílení naleznete v pátek zde.

Díky za pochopení a držte se
El Speedo team

Zanechte komentář

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter