V předhůří Thian Shanu – Kyrgyzstán 2006

issykkul

V tomto roce jsme chtěli navázat na minulou trať a tedy pokračovat letem okolo jezera Issyk-Kull v severním Kyrgyzstánu v pohoří Thian-Shan. Ve složení Karel Vrbenský, Juraj Kleja a Dalibor Carbol jsme se často pouštěli do situací, které přinášely věčně větrné a bouřkami obložené hory jižního i severního břehu Issyk-Kullu.

V takto nabroušené sestavě jsme měli vysoké ambice. Chtěli jsme proletět přes Tian-Shan, co nejblíže k Chan Tengri. Tím jsme si dali nečekaně obtížný úkol. Let na jižní straně Issyk-kulu byl hodně divoký, ale dávali jsme do toho maximum. Severní břeh byl zase pravidelně obsypaný odpoledními bouřkami. Po komplikacích s průletem přes vysoké plato jsme se přesunuli na severní břeh, kde jsme se pokoušeli prosmýknout kolem bouřek co nejdál ke konci jezera, kde jsme se zase přesunuli na jeho jižní stranu a pokračovali směrem k Chan Tengri. Aź k této hoře jsme nakonec nedoletěli. Podmínky, ve kterých jsme tento 11ti denní přelet prováděli často neměly s bezpečností mnoho společného. Termín odletu domů se navíc přibližoval a tak jsme společně rozhodli o ukončení našeho přeletu.

Přesto, že jsme nedoletěli až k Chan Tengri, odvedli jsme v těchto 11ti dnech velmi zajímavý výkon. Už jenom při vzpomínce na něj se stále podivujeme, co všechno se tam stalo a jak se nám nakonec podařilo se vrátit v pořádku domů.

Piloti: Juraj Kleja, Karel Vrbenský, Dalibor Carbol

Padáky: Ares (SKY PARAGLIDERS)

Místo startu: Jihozápadní okraj Issyk-Kullu, severní Kyrgyzstán

Doba letu: 11 dní

 

Články

Fotogalerie

Zanechte komentář

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí zásady ochrany osobních údajů a smluvní podmínky společnosti Google.

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter