Přátelské chování a nadstandardní výkon v kategorii střední EN B.

Od stolu konstruktéra Alexeje Rakova vylétl parádní padákový kluzák, který potěší začínající a středně pokročilé piloty.

Svou štíhlostí 5,2 a bezpečnostními testy se FREDDIE 2 řadí do kategorie „střední“ EN B. Moderní konstrukční řešení a nové výrobní technologie z něho dělají padákový výkonný kluzák, který bude dlouho spolehlivým a přátelským společníkem mnoha spokojených pilotů.

 Vyberte si barvu vašeho nového padáku

ORANGE

BLUE

GREEN

RED

YELLOW

PURPLE

FREDDIE 2 MODEL 2017 máte možnost vybírat v 6ti základních barevných kombinacích. Vlastní barevnou kombinaci můžete získat v rámci nákupu kompletního vybavení (vrchlík, sedačka, záložní padák) bez dalšího příplatku nebo můžete využít El Speedo HIPPIE nabídku.

NAGANO 1998

Když bylo rozhodnuto, že NHL bude poprvé v historii přerušena, aby na olympijském turnaji mohli startovat všichni nejlepší hokejisté planety, mluvilo se o Naganu jako o turnaji století. Pak podceňovaný Český tým ve finále – navíc s Ruskem, nakonec neskutečné vítězství. To muselo dostat každého. A při písničce We Are the Champions z roku 1977 se mi ježí chlupy dodnes. A určitě nejsem sám. Chodící energie, showman, charismatický majitel tříoktávového hlasu – to je Freddie Mercury. Po něm jsme pojmenovali náš výjimečný model kategorie EN B.

FREDDIE MERCURY

Konstrukce – plná moderních technologií

I když si to možná střední EN B kategorie nevyžaduje, FREDDIE 2 je doslova našlapaný moderními konstrukčními prvky. To co bylo dříve výhradou závodních speciálů, to se dnes dostává i do kategorie padákových kluzáků pro začínající a středně pokročilé piloty. Nové moderní profily, nylonovými strunami vyztužená náběžná hrana, krátká mezižebra v odtokové hraně, Fit Cut technologie pro hladký tvar náběžné hrany, bezopletové šňůry v horní galerii a další úpravy – to je konstrukční řešení, které z FREDDIEho 2 dělají atraktivní model pro piloty posedlé létáním.

Na detailech záleží

Sebevyspělejší technologie zlepšující výkon i bezpečnost by byly slabým argumentem, pokud by se pilot na našem padákovém kluzáku FREDDIE 2 necítil příjemně a pohodlně. K tomu slouží další vylepšení oproti předešlé verzi: Bezopletené šňůry v horní galerii zlepšují aerodynamiku křídla a zároveň usnadňují přípravu před startem. Přepracované madla řídících šňůr se staly pohodlnějšími, nové magnetické úchyty zjednodušily upevnění k popruhům. Nově navržený systém Speed Systému na volných koncích zjednodušil jeho užívání. FREDDIEho 2 prostě musíte vyzkoušet. Budete překvapeni, jak jednoduché a příjemné je létání s ním.

Kategorie střední EN B – to je odpradávna univerzální pracant pro piloty různých kategorií. Ale FREDDIE dal téhle kategorii nový nádech. Moderní konstrukce se podepsaly na výjimečné klouzavosti (9,38 – zprůměrovaná klouzavost při ofiko testu), která náleží spíše padákům vyšší kategorie. Když k tomu přidáte také kompaktnost a skutečně příjemné vedení v termice – je to padák, kterého byste chtěli mít v jarní termice vždy s sebou. A jenom co to dotočíte pod mrak, není problém se s ním vydat na trasu po okolí.

Tak jsem FREDDIEHO zažil já a vím, že vám udělá obrovskou radost. Tedy pokud se chystáte létat více jak 30 hodin ročně.

Dalibor Carbol

Rozměry a technické informace

FREDDIE 2 XS S M L XL
Plocha (m2) 23 25 27 29 31
Štíhlost 5,2 5,2 5,2 5,2 5,2
Rozpětí (m) 10,94 11,40 11,85 12,28 12,70
Počet komor 46 46 46 46 46
Minimální rychlost (km/h) 23 23 23 23 23
Maximální rychlost (km/h) 51 51 51 51 51
Váha padákového kluzáku (kg) 5,3 5,5 5,8 6,0 6,3
Celkové váhové zatížení (kg) 60-80 70-90 80-100 95-120 110-140
Certifikace EN B EN B EN B
Cena  58490 Kč  59490 Kč 60490 Kč 61490 Kč 62490 Kč

A ještě něco navíc

Pevný cestovní batoh KEYLONG XC, rychlobal s ultralehlým batohem El Speedo RB i El Speedo SÍŤOVKA v ceně padáku.

El Speedo RB

SÍŤOVKA

KEYLONG XC

BLACK BETTY

Naše odlehčené řešení pro piloty cestovatele a dobrodruhy…

S tímhle novým El Speedo mazlíkem získáváte rychlost do větru, klouzavost 9,38 na snadné přelety, nízkou váhu a přátelské chování kategorie EN B – to je ten správný parťák na cesty.

Hippie verze

Chcete padák třeba bez loga nebo s vlastními barvami? Použijte náš konfigurátor a dejte prostor svému pocitu.

Jen 2990 Kč k ceně padáku.

Nejlepší poměr výkonu a stability

Při klidném poletování nad krajinou i na náročných XC tratích v nejvyšších horách světa El Speedo padáky překvapují svým přátelským chováním a vysokým výkonem v termice i na dlouhých přeskocích. Jaké konstrukční prvky na El Speedo padácích používáme?

Nakupujte za ABSOLVENTSKÉ CENY

Všem absolventům našich tréninkových programů poskytujeme

slevu 10%.

Informujte se v El Speedo kanceláři na tel. +420 777 311 661

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter