Je radost se na novém JIMMY 4 pokoušet o první přeskoky, stejně jako si ho užívat při dobrodružném horském létání. JIMMY 4 je vyvážený ve svých výkonových vlastnostech a kultivovaných reakcích v turbulentním prostředí. Při osobním tréninku si pilot rychle zvykne na jeho měkké a čitelné výstupy z nestandardních letových režimů. JIMMY 4 je stvořen pro radost z létání.

 

JIMMY 4 – výsledek špičkové práce konstruktéra Alexeje Rakova, našich spolupracovníků a testovacích pilotů, kteří dali tomuto modelu skutečně skvělé vlastnosti spolu se skutečně sportovním výkonem už v kategorii EN B.

Přejdi k poptávce

Vyber si barvu svého nového padáku

YELLOW – BLACK

RED – BLACK

LIME – BLACK

BLUE – BLACK

BLACK – YELLOW

BLACK – RED

BLACK – LIME

BLACK – BLUE

JIMMY4 model 2023 máš možnost vybírat v uvedených standardních El Speedo barvách nebo v 5ti základních kombinacích z El Speedo Art Edition. Vlastní barevnou kombinaci můžeš získat zdarma v rámci nákupu kompletního vybavení (vrchlík, sedačka, záložní padák) nebo můžeš využít El Speedo HIPPIE nabídku.

El Speedo Art Edition

Že jde o výjimečný model, rozhodli jsme se i pro JIMMY 4 připravit také novou El Speedo Art Edition. Nesymetrický, abstraktně minimalistický design. Pro někoho to mohou být jen tři barvy, pro jiného ledová kra plující v moři, hladový oheň, zamrzlá pláň, polní kvítí v horkém letním dni či západ slunce. To je abstrakce, která člověka posouvá do světa fantazie.

Znáš Marka Rothka? Před patnácti lety jsem se dostal k jeho životnímu příběhu a dodnes mně jeho dílo baví a inspiruje.

Dalibor Carbol

FIRE

SUNSET

ICE COAST

FLOWERS

ICE

Parťák do vysokých hor

Bivakové létání ve vysokých horách je to nejvíc, co se dá v paraglidingu zažít. Zvláštní situace na bivaku přicházejí v nečekaném tempu a rozsahu a piloti je přijímají jako stálou výzvu. A na takový způsob létání chcete mít 100% vybavení, které vám dopřeje jistotu v bytelnosti, stabilitě a výkonu.

JIMMY4 ve velikostech S, M a L si můžeš od dubna 2023 osobně vyzkoušet v našem El Speedo test centru v Beskydech nebo na námi organizovaných akcích v zahraničí.

Rozměry a technické informace

JIMMY 4 S M L XL
Plocha (m2) 23,5 25,5 27,5 30
Štíhlost 5,7 5,7 5,7 5,7
Rozpětí (m) 11,57 12,05 12,5 13,07
Celková délka šňůr (m) 250 260 270 282
Rozsah rychlosti při použití řídících šňůr (km/h) 11
Rozsah rychlosti při použití speed systému (km/h) 27
Váha padákového kluzáku (kg) 4,3 4,6 5 5,6
Celkové váhové zatížení (kg) 70-90 80-98 95-115 110-140
Certifikace firemní EN B firemní firemní
Cena 73490 Kč 74490 Kč 75490 Kč 76490 Kč

Konstrukce

JIMMY4 je moderní křídlo třířadé popruhové konstrukce. Horní galerie je vyrobena z bezopletových šňůr, dlouhé šňůry jsou vybaveny opletenými šňůrami dyneema Liros PPSL 200, 160, 120.

Náběžná hrana je kromě nylonových výstuh různých průměrů doplněna také aerodynamickou výztuhou Air Scoop a dvojitým 3D střihem. Odtokovou hranu téměř po celé délce vyztužují minižebra.

Nová je také konstrukce otvorů náběžné hrany, napínací pásky na horním potahu, které zlepšují kvalitu povrchu křídla a mnoho dalších méně nápadných vylepšení.

I volné konce s velmi účinným speed systémem dotvářejí skutečně sportovní ráz JIMMYho4 – jsou vyrobeny z tenkého ale dostatečně pevného 12 mm popruhu s aramidovým jádrem Cousin.

Nové jsou také pohodlné neoprenové madla řídících šňůr s magnetickými úchyty firmy FIDLOCK.

Plnokrevná třílajna

certifikovaná v EN B

JIMMY4 se svým výkonem, kvalitní konstrukcí a štíhlostí 5,7 splňuje přísná bezpečnostní kritéria EN B certifikace.
V této kategorii se pohybuje na samotném vrcholu a přesahuje v ní běžné padáky EN B kategorie. Díky maximální kombinaci výkonu a bezpečnosti.

The Doors – jízda bez brzd

Na Novém Zélandu jsme na přelomu 2001/2002 s Blankou 6 měsíců cestovali a jezdili v malé Hondě Civic. U autorádia byla kazeta, byla jediná – The Doors. Na téhle hudbě jsem se učil anglicky. Půl roku, stále dokola, o čem to sakra zpívá? To je nějaké divadlo, nebo co?

The Doors se mi dostali pod kůži. Jezdili se mnou i v Argentině, s Ďurem jsme dva dny čekali na čtyřtisícovém vrcholku, v bouřkách jsme drželi stan a do toho nám hráli Riders on the storm. Byly to dlouhé noci. A těch ohňů, grilovaček a tanců, které nám zavírali Doorsáci s L. A. Woman. Poslední večer v Pakistánu 2011 před letem od Nanga Parbat – nemuseli jsme s Ďurem řešit, jakou hudbu budeme poslouchat – Leonard Cohen, Metallica a The Doors.

Tenhle parádní padák musel dostat jméno JIMMY. To bylo jasné hned na začátku.

JIMMY MORRISON

Dodáváme v kompresním obalu

El Speedo kompresní obal je praktickým pomocníkem, kluzák stačí vložit dovnitř a stáhnout horní šňůrou a dopnout bočním zipem.

RB SOLID nebo KEYLONG

Svůj padák můžete nosit v praktickém rychlobalu RB SOLID nebo v odladěném batohu KEYLONG. Vyberte si z naší nabídky batohů…

Ne počet vyrobených kluzáků, ale kvalitní konstrukce a letové vlastnosti, to je naše disciplína…

Každá výrobna, malá či velká má své proirity a způsob činnosti. Cíl El Speedo výroby není neustálý růst a navyšování počtů vyrobených kluzáků. My soutěžíme v konstruktérsky odladěných kluzácích s výbornými letovými vlastnostmi. To doplňujeme citlivým lidským přístupem, aktivním přístupem k environmentálním otázkám a servisní podporou přímo ve Flight Parku Javorový.

Nakupujte za ABSOLVENTSKÉ CENY

Všem absolventům našich tréninkových programů poskytujeme

slevu 10%.

Informujte se v El Speedo kanceláři na tel. +420 777 311 661

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter