CHOGORI vznikla z potřeb expedičního létání projektu FLY 7000, tedy jako lehká sedačka nabízející maximální pohodlí a houževnatou konstrukci. Nová varianta CHOGORI Ultrino je konstrukční parádou, pohodlnou a na každém detailu propracovanou sedačkou pro vysokohorské lety a cestování.

Cena: 25900 Kč ve všech velikostech

CHOGORI – pákistánské jméno pro K2

Expediční linka se táhne celou historií El Speeda a letecká dobrodružství jsou a budou nadále součástí naší genové výbavy. A když chceš, umíš, máš motiv, místo a čas, tak potřebuješ taky správné vybavení. CHOGORI Ultrino je extrémně zajímavý typ paraglidingové sedačky, kterou oceníš v těch nejnáročnějších podmínkách i při paraglidingových vycházkách za domácími polety. CHOGORI Ultrino je splněný sen pilota – cestovatele – dobrodruha. Přijď se na ni podívat, vyzkoušet si ji a pochopíš proč.

Záložní padák

V předním kontejneru je záložní padák jednoduše přístupný, na kontejner je možno umístit také přístroje. Volné konce záložního padáku jsou chytře spojena s oky kontejneru a tak je jeho instalace skutečně jednoduchá.

Rescue cut

Součástí horního víka vnějšího kontejneru je také nůž na přeřezání šňůr, který mohou překážet jak při odhození záložního padáku, tak třeba po nouzovém přistání do vody či na stromy.

Ultralehké karabiny

22 g – to je skutečně krásně málo na nosnou karabinu. Přesně taková se k lehounké CHOGORI Ultrino skutečně hodí. Karabina EDELRID s bezpečnostním zámkem je certifikované na zátěž 18 kN.

Protektor

CHOGORI Ultrino je vybavena standardním 15ti centimetrovým čtyř-segmentovým pěnovým chráničem. Stejně jako u všech předchozích i současných verzích sedaček CHOGORI lze tento chránič jednoduše odstranit a nahradit ho třeba spacím pytlem. Tímto řešením se kompletní vybavení na cestách za dobrodružstvím zlehčí o půl kila. A to se počítá…

Vymazlená regulace

Na takhle lehkounkou sedačku prostě nemůžete zavěsit nějaké těžší kovové spony pro regulaci. Proto jsme pro regulaci použili provlečení pevnostní Dyneemy.

Regulace úhlu posedu je řešena výměnnými smyčkami, takže si pilot nainstaluje přesně takovou jaká mu vyhovuje.

Speed systém s hladkým chodem

Zpětná odezva vrchlíku při sešlápnutém speed systémem, kterou skrze něj může pilot získat, je důležitá informace pro aktivní pilotáž.

Proto v CHOGORI používáme kladky s větším průměrem, které se vyznačují hladkým a lehkým chodem. Díky tomu můžete včas a správně reagovat na změny tuhosti vrchlíku.

Zapínání sedačky

Pro CHOGORI Ultrino jsme zvolili pohodlné zapínání nožních popruhů přezkami, které usnadňují upnutí do sedačky. Použité přezky Finsterwalder jsou sice těžší, než smyčka zapnutá napevno přímo do karabiny, ale komfort a manipulace se sedačkou je v případě použitých přezek výrazně lepší.

Jednoduchý provlékací systém zajišťuje dopnutí kokonu zatlačením nohou do karbonové opěrné desky.

Rozměry a technické informace

Sedačky CHOGORI Ultrino vyrábíme ve velikostech S, M, L, XL. Uvedené váhy jsou uvedeny včetně karabin, speed systému, kontejneru záložního padáku, kokonu a karbonové nožní desky.

CHOGORI ULTRINO S ULTRINO M ULTRINO L ULTRINO XL
Výška závěsů (cm) 43 44 45 46
Šířka sedáku (cm) 24-31 26-33 27-34 27-35
Délka zad (cm)  60 63 66 69
Hloubka sedáku (cm)  43 45 47 50
Objem zádové kapsy (l)  22  24 26 28
Hmotnost komplet (kg) 2.00
Hmotnost bez chrániče (kg) 1,54

Použité materiály

Tkaniny:
Zagros ripstop 70 D 85 g/m2
Lycra 200 g/m2
Porcher 29 g/m2
Porcher 38 g/m2

Popruhová část:
Dyneema 12 mm 1500 daN
Liros 5 mm 2600 daN
Liros XTR 6 mm 930 daN
Edelrid Taurus 850 daN
Karabiny a spony
Edelrid, Finsterwalder

Posedová deska:
– vyztužená pěna
Nožní deska
– karbonová

Zabudované záložní ultralehké vario

Pouhých 23 gramů, extrémně pevné a plně programovatelné – to je SKY BEAN 2 – El Speedo series.

Na ramenních popruzích levé i pravé strany jsme připravili prostor pro tohoto skvělého pomocníka na termické létání. Můžete ho používat jako hlavní nebo jen záložní vário. S vysokou citlivostí a parádní akustikou budete určitě spokojeni.

Za krásných 2190 Kč si ho můžete pořídit, připnout na ramenní popruh CHOGORI Ultrino a vyrazit do termiky.

Seznamte se s váriem SKY BEAN…

 El Speedo síťovka

– pouhých 100 gramů

Už jste si někdy všimli, že obal běžného spacáku není přizpůsobený pro transport v paraglidingovém batohu? Že kolem něho zůstává v PG batohu spousta prázdného místa. Že má tvar vhodný spíše pro horolezecký batoh? A dáváte si někdy spacák pod hlavu? Na letišti, v backpackerech, v hostelech, na přistávačce? A co říkáte na jeho tvar? Vyhovuje?

No tak pokud od toho chcete mít klid, zahoďte ten kulatý obal a dejte spacák do El Speedo síťovky. Kromě jeho přizpůsobivosti při balení do batohu a při odpočinku v horizontální poloze tím získáte i materiál pro vyplnění uzapínatelné kapsy chrániče páteře na El Speedo sedačkách CHOGORI a WANAKA. Takže váha dolů a více místa.

El Speedo síťovku dodáváme ke každé El Speedo sedačce CHOGORI a WANAKA.

 Spacák jako chránič páteře

 Transport a pohodlí pod hlavou

Obal na sedačku

Nakupujte za ABSOLVENTSKÉ CENY

Všem absolventům našich tréninkových programů poskytujeme

slevu 10%.

Informujte se v El Speedo kanceláři na tel. +420 777 311 661

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter