Načítám Akce

Himálajská expedice s přívlastkem XC do Indie

KAM
Severní hranice Indie se rozkládá mezi zeměpisnými šířkami 8° až 37° severní šířky, tedy na okraji subtropického pásma.  Je vyznačena impozantním pohořím Himálají – nic většího na souši neuvidíte! V období, které nás zajímá, tu začíná sušší a chladnější část roku – to znamená, že neprší vůbec nebo jen chvilku odpoledne po skončení létání a na noc je potřeba obléct dlouhé kalhoty a bundu. Teploty pod nulou nám hrozí ve vyšších výškách, kam nás může termika vynést a v noci při případném bivak-přespání na kopci.

Létáme převážně v předhůří Himálají, tedy ve výškách okolo 3000 mnm s občasnými odskoky až k 5 tisícům. Přelety do skutečných velehor jsou místní výzvou, ale doporučujeme je opravdovým dobrodruhům, kteří si přibalí spacák, vodu, pořádnou štangli salámu a náplasti na puchýře (pěšky je to faaaakt daleko)…

Bir – Billing v indickém státě Himachal pradesh na samém úpatí Himálaje je označován jako “světové hlavní město paraglidingu”. Můžeme se tam vozit v termice jako v Bassanu a jen zírat na nejvyšší pohoří světa a nebo přijmout volání dálek a výšek…

Manali – přívětivé, impozantní a vyzývavé místo hlouběji v Horách.

Přírodní rezervace Solang Valley: Tato oblast poblíž Manali je známá svými krásnými horskými scenériemi a je pastvinou pro oči i pro kluzáky.

PROČ
Do těchto zeměpisných šířek jezdíme v na okraji zimy hlavně za každodenně stabilním letovým počasím, odpočinkem v teple, zapomenutím na starosti a uvědoměním si, čeho si máme na naší západní kultuře vážit.

KDO
– tahle akce je vhodná pro piloty na úrovni El Speedo Pilot 2-5 <- klikni pro více informací.
– létání je pro všechny piloty, kteří už při létání koukají více kolem sebe, než na padák a přístroje. Hlavně proto, že je na co koukat a taky proto, že vyhlédnout si přistávací rýžové pole při přeletovém snažení je potřeba důsledně, hlavně s ohledem na všudypřítomné a nevyzpytatelně tažené dráty.
– letové terény jsou čitelné a vhodné i pro mírně pokročilé. Měli byste se umět trefit na zvolené místo k přistání. Náročnější může být pro někoho termická aktivita a provoz kolem startovišť.
– středně fyzicky náročná akce.

CO:
Vidět, projet a polétat kousíček severní Indie, ale hlavně létat v Himálajích.

KDY
– termín upravíme podle nejvýhodnějších letenek a vašich a našich možností,
– délka naší akce bude 13 – 15 dní, podle nejvýhodnějších letenek, individuálně si můžeme termín prodloužit,
– hlaste se, ptejte se – pište a volejte Slávkovi (slavek @ elspeedo . cz, 777091475), ať zformujeme skupinku a utvoříme akční plán…

DOPRAVA
– Do Indie letecky –  letenky budeme rezervovat, jakmile zformujeme skupinu vážných zájemců. Pokud narazíte na zajímavou nabídku, dejte vědět.
– na místě budeme jezdit autobusy a objednanými taxíky a terénními auty s místními řidiči.

UBYTOVÁNÍ
– většinou v “hotelu” – standard je to vskutku asijský, nemůžeme čekat zázraky, ale snaží se, ceny jsou kolem 10 €/os./noc,
– pokud vyrazíme na krátký trek nebo bivak do hor, budeme potřebovat spacák a karimatku, možná i stan, ale často se dá ubytovat u místních nebo věci půjčit na místě…

JÍDLO
– místní restaurace připravují široký sortiment jídel za ceny nízké až střední, vařit si nemá smysl. 

INSTRUKTOŘI
Slávek Tmej – instruktor,
Jano Krištúfek – instruktor.

CENA EXPEDICE 19800 Kč
– našim absolventům poskytujeme slevu 10-50%. Více informací naleznete v našem Absolventském programu.

Cena obsahuje:
pomoc při organizaci společné dopravy a ubytování,
zapůjčení vysílačky,
technický servis při jakýchkoliv opravách či seřizování vybavení,
pomoc a servis při leteckých aktivitách,
něco málo pro dobrodružné povahy :o) – info jako vždy až těsně před akcí,
El Speedo dárkový balíček,
fotografie z celé expedice,
a samozřejmě grilování :o).

V ceně není:
doprava do Indie,
doprava na místě a vývozy,
víza, místní poplatky a vstupné,
ubytování,
strava a pitný režim.

Můžeme vám zapůjčit:
stany a spacáky,
padákový komplet včetně přilby,
vária a GPS přístroje.

Přihláška na akci

1.

Vyplňte přihlášku

Vyberte si termín, pošlete níže umístěnou přihlášku a my vás zapíšeme do kurzu. Pokud ho ještě nemáte, vytvoříme vám osobní účet, a odešleme vám všechny potřebné informace k organizaci kurzu.

2.

Rezervujeme vám místo

Po zaplacení zálohy 990 Kč vám termín zarezervujeme a 3 týdny před vybraným termínem vám zpřístupníme jak On-line příprava před kurzem, tak váš uživatelský účet STUDENT v E-VÝUCE.

3.

Co můžete stihnout ještě před kurzem?

Budete-li mít zájem, můžete se díky přístupu k E-Výuce na kurz paraglidingu dopředu připravit a pak využít naplno zkušeností a školících kvalit našich instruktorů.

Pokud byste měli s vaším termínem problém, můžete přihlášku do 3 týdnů před kurzem změnit či zrušit. My vám nabídneme jiný volný termín nebo zálohu vrátíme. Pokud odešlete přihlášku a zálohu na rezervaci termínu nepošlete, vedeme vás stále jako zájemce o kurz a telefonicky vás kontaktujeme před naplněním vašeho termínu. Pro jakékoliv informace volejte El Speedo kancelář +420 777 311 661.

Děkujeme za vaši důvěru a a budeme se těšit na společné zážitky.
El Speedo – náskok díky přístupu…

Podrobnosti

Zahájení:
Říjen 19
Ukončení:
Listopad 6
Cena:
17900 CZK
Rubriky Akce:
, , ,

Pořadatel

El Speedo

Místo konání

Bir
Bir, India
Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter