Načítám Akce
  • akce již proběhla.

Termické safari TŘI Z PĚTI

CHARAKTERISTIKA
Jižní předhůří Alp skýtá od ranného jara ideální podmínky pro paraglidingovou rekreaci a trénink. Obrovské masy vzduchu se nahřívají v přímořských rovinách a o první vlnu alpských masivů se odrážejí k nebi – a tam čekáme my na svůj interval, který nás ponese až do základny… Přehledné terény s mnoha startovačkami a dobrými možnostmi pro létání v termice, jednoduché přelety i dlouhé štreky – ideální místo pro začátky s létáním a přelety v horách v dobré termice.

TERÉNY
Chceme vám ukázat jak klasicky profláknutá místa ověřená léty a množstvím pravidelně přijíždějících pilotů z celého světa, tak místa a starty stejně kvalitní ale navštěvované méně. Pojedeme na jihovýchodní úpatí Alp do Itálie nebo Slovinska a vybírat si budeme podle chuti a přízně počasí.
Mt. Grappa (Bassano), Mt. Avena (Feltre), Mt. Valinis (Meduno), Mt. Cimone (Revine), Mt. San Simeone (Gemona), Kobala (Tolmin), Lijak a další disponují mnoha startovačkami v různých výškách na různé směry větrů a velkým termickým a přeletovým potenciálem. K létání je k dispozici mnoho kilometrů dlouhá hrana strmě spadající k jihu a tedy i dobře nasluněná a termicky aktivní. Piloti doslova z celé Evropy sem od časného jara přijíždějí zahájit sezónu a na podzim, aby si ji prodloužili. Čitelné terény dodávají klidu začínajícím a jistoty pokročilým pilotům k nasbírání letových hodin i kilometrů.

CÍLE
Hlavním cílem výletu je samozřejmě létání, létání v termice. A to na exkluzivních terénech, kterých vám chceme ukázat během jednoho výletu více – aspoň tři. Tzn. posunout se za počasím a novým místem aspoň jednou za dva dny. Instruktor vám pomůže se starty, prvními zatáčkami v termice a s bezpečným přistáním a na kopec se budete vozit El Busem. Každé dopoledne nebo v podvečer navíc podpoříme vaše praktické létání i teoretickým rozborem, doporučením a výukou.

PILOTI
Tahle akce je vhodná pro piloty na úrovni El Speedo Pilot 1- klikni pro více informací.
Tento výlet je pro vás, kdo si chcete jet zalétat před zahájením sezóny v našich zeměpisných šířkách, poznat letové terény na jihu Alp bezpečně za pomoci instruktora a chcete si připsat nějakou tu hodinu do svého letového deníčku.

INSTRIKTOŘI
– instruktor termického létání,
– asistent instruktora / instruktor ve výcviku.

UBYTOVÁNÍ A JÍDLO
– připravte se na bydlení v kempu ve vlastním stanu a spacáku (asi 10 EUR/osobu/noc),
– nebo se ubytovat v pokojíku jednoho z mnoha “Zimmer frei” (přibližně 20 EUR/noc/osobu) a nechat o sebe pečovat.
– obchody s čerstvými potravinami a místními specialitami jsou nám všude k dispozici spolu s pizzeriemi, kavárnami a “gelaterias”. Svíčkovou dodá místní carniceria a gril si přivezeme…

DOPRAVA
– El Busem: Společný odjezd v předvečer prvního dne výletu v 17:00 od naší kanceláře ve Frýdku Místku. Další nástupní místa budou v Olomouci a v Brně. Vrátíme se v nočních hodinách posledního dne kurzu nebo následující den brzy ráno. Podíl na nákladech na jízdu El Busem z ČR do místa kurzu a zpět: 1800 Kč/osobu.
– Vlastní: Domluvte se s kamarády a doražte na místo vlastním autem po trase a v čase, které vám vyhovují (pomůžeme vám najít zúčastněné piloty z vašeho okolí).

MŮŽEME VÁM PŮJČIT
– stany a spacáky Hannah,
– padák vyšší střední třídy,
– vária a GPS přístroje (viz SKYTEST).

POMŮŽEME VÁM
– zajistit možnost legálního užívání letových terénů,
– zajistit ubytování a stravování,
– s dopravou do místa výletu.

CO JE V CENĚ
– práce instruktorů,
– zapůjčení radiostanic,
– mapa letové oblasti,
– technický servis při jakýchkoliv opravách či seřizovýní vybavení,
– dle možnosti i dopravu na startoviště a přesun mezi jednotlivými terény,
– roční předplatné účtu “Student” na eparagliding.cz,
– dárkový balíček (tričko s paraglidingovým motivem, reklamní předměty, …),
– fotografie z celého výletu.

CO V CENĚ NENÍ
– doprava do místa kurzu,
– případné poplatky za využívání letových terénů,
– ubytování,
– strava a pitný režim.

SLEVA PRO KAŽDÉHO
– naši absolventi mají 10% až 50% slevu – klikněte sem pro více informací.

Přihláška na akci

1.

Vyplňte přihlášku

Vyberte si termín, pošlete níže umístěnou přihlášku a my vás zapíšeme do kurzu. Pokud ho ještě nemáte, vytvoříme vám osobní účet, a odešleme vám všechny potřebné informace k organizaci kurzu.

2.

Rezervujeme vám místo

Po zaplacení zálohy 1000 Kč vám termín zarezervujeme a 3 týdny před vybraným termínem vám zpřístupníme jak On-line příprava před kurzem, tak váš uživatelský účet STUDENT v E-VÝUCE.

3.

Co můžete stihnout ještě před kurzem?

Budete-li mít zájem, můžete se díky přístupu k E-Výuce na kurz paraglidingu dopředu připravit a pak využít naplno zkušeností a školících kvalit našich instruktorů.

Pokud byste měli s vaším termínem problém, můžete přihlášku do 3 týdnů před kurzem změnit či zrušit. My vám nabídneme jiný volný termín nebo zálohu vrátíme. Pokud odešlete přihlášku a zálohu na rezervaci termínu nepošlete, vedeme vás stále jako zájemce o kurz a telefonicky vás kontaktujeme před naplněním vašeho termínu. Pro jakékoliv informace volejte El Speedo kancelář +420 777 311 661.

Děkujeme za vaši důvěru a a budeme se těšit na společné zážitky.
El Speedo – náskok díky přístupu…

Podrobnosti

Zahájení:
10.10.2018
Ukončení:
14.10.2018
Cena:
4400 CZK
Rubriky Akce:
, , ,
Štítky Akce:
, , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Místo konání

Alpské terény

Pořadatel

El Speedo
Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter