Beskydský PARASEM 2019 – Pozor, změna termínu!

Pravda mohlo mně to trknout dříve, snažil jsem se udržet tradiční termín, ale jak si tak poletujeme a cestujeme v Brazílii, musím přiznat, že teplo je na létání lepší jak zima :o). Výhodou zimního Parasemu je, že i když sněží, trenažér jede. Neváhodou je, že když mrzne, tak mrzne fest. A taky je tady jasný fakt, že za námi na PARASEM přijíždíte z celé ČR, Slovenska i Polska a to už jsou nějaké kilometry a třeba byste si rádi také něco polétali.

Takže omlouvám se za změnu, ale rádi bychom zkusili zjednodušit a taky ještě trochu více vytunit tuhle naši tradiční akci posunutím do jarního termínu.

Máme tady pro vás tradiční El Speedo akci, nyní však v netradičně novém prostředí s tradičně zajímavým programem a netradičně komfortním ubytováním s tradiční možností přespání i ve spacáku. 

No tak to je jasné, tak teď k těm detailům…

Datum: 6. – 7. 4. 2019

Místo: Flight Park Javorový – Beskydy

Pojďte si zalétat

Když už máte záložní padák, tak byste ho chtěli mít v sedačce, když máte jít letět. Takže pojďte létat a po létání šup na trenažér, záložák odhodíte, zapíšeme průběh, odladíme problémky, vyvěsíme ho a ráno zabalíme. No a jestli to bude co k čemu, tak kolem poledne byste mohli mít výbavou zase v kupě a můžete jít zase do vzduchu.

Trenažér

Nově jsme pro vás připravili trenažér na odhození záložního padáku přímo vedle El Speedo Flight Parku Javorový – tedy jestli bude počasí, tak můžeme polétat a pak si jít záložní padák odhodit. Snad jenom v případě deště nebo velmi silného větru bychom museli řešit odhazování záložního padáku uvnitř Flight Parku. Posunutím provozu trenažéru od 14:00 do 18:00 získáme možnost delšího létání. 

Nově budou lana natažené hned dvě vedle sebe, pojedete na dvou kladkách stabilněji. Budete se moci více soustředit na vytažení záložního padáku a na přesné odhození do určeného sektoru. Pokud by to bylo nutné vzhledem k povětrnostním podmínkám, máme prostor alternativně využít náš trenažér také pod Prašivou v areálu u Bobra, kde jsme záložní padáky odhazovali v minulých letech. Al tuhle možnost máme v záloze jen v krajním případě.

Uskladnění a vyvěšení záložních padáků

V našem novém skladu máme prostor speciálně připravený pro potřeby PARASEMu. Přes noc vyvěsíme a ráno začínáme balit.

Balení záložních padáků

V nové budově máme také vybavení a prostory servisního střediska a v těchto prostorách bude probíhat balení záložních padáků. Pro vás, kteří si budete chtít záložní padák zabalit pod dohledem našich instruktorů budeme mít připraven ještě jeden balící prostor v El Speedo “SHOW ROOMU” – u Marcely – té, co všechno ví. 

Přednášky v ČJ i v polštině

Přednášky v neděli dopoledne se budou odehrávat od 9:00 do 12:00 ve spodní učebně i horní splečenské místnosti a to ve dvou jazycích – v češtině a polštině. Některé technické věci je třeba slyšet přesně a tak jsme to připravili tak, aby se čeština a polština na přednáškách pokud možno nemotala. Samozřejmě jestli si někdo z polska bude chtít poslechnout přednášku v češtině nebo někdo z částka přednášku v polštině, klidně může. K dispozici máme dvě učebny, každou pro max 25 pilotů – na přednášky se budou piloti zapisovat, pro zapsané bude místo k sezení. Ostatní pokud se vejdou, tak se vejdou.

Sobotní program se bude odvíjet podle počasí a rádi bychom co možná nejlépe využili venkovního prostoru. Minulou sezónu jsme několikrát umístili velké plátno na dřevěné kůly před spodní terasu a koukali na letní kino. Uděláme maximum pro to, aby večerní program mohl probíhat v podobném duchu. 

Analýza video záznamu paraglidingových incidentů

Další novinkou bude analýza videozáznamů. Jako instruktoři SIV tréninku se analýzou nestandardních letových režimů pravidelně zabýváme, jelikož je to běžnou součástí El Speedo tréninku. Rádi bychom vám nyní dali možnost takovéto analýzy ať už vašich či cizích záznamů. Prostě jestli máte, či jste viděli video s nehodou nebo nějakým problémovým chováním křídla a rádi byste chtěli vědět co se vlastně stalo a jak tomu předcházet, pošlete nám video nebo odkaz na to video do konce roku 2018 a my už vše potřebné připravíme. V našem archívu máme taky docela zajímavé záběry a věříme, že taková analýza bude velmi vítanou a zajímavou částí PARASEMu. 

Přesný seznam přednášek a videoanalýz, na které se budete moci přihlašovat zveřejníme do konce února 2019.

No a na večer pro vás budeme mít program s hudbou v našem SPEED BARu, párty uvnitř, party venku, teplomety, slivovičkomety a taky Miss mokré tričko :o).

Něco na zub

Tak na to se moc těšíme, už jsme objednali produkty z domácí zabíjačky, takže bude zabíjačková polévka, jitrničky, jelítka, paštičky a na ráno pak fajnová tlačenka… No co vám budu povídat. A strejda střelec ostrostřelec už přislíbil výjimečný srnčí gulášek. A pro vegouše určitě taky budeme mít něco jednoduchého, nic se nebojte :o).

Ubytování 

Pokud budete chtít přijet už v pátek večer, abyste byli fresh na sobotní létání, můžete využít ubytování na chatě i ve vlastních stanech. Pokud by se vám chtělo, můžeme také rovnou nainstalovat stany ve stromech, které byly loni tolik oblíbené. Rezervujte si ubytování u nás ve Flight Parku Javorový (www.javorovy-vrch.cz) a jste v pohodě.

Takže zapište si termín do kalendáře, udělejte si čas a budeme se na vás těšit.

El Speedo – náskok díky přístupu…

 • Dalis
  Odpovědět

  A přihláška tady není možná? 😉

 • Dalis
  Odpovědět

  Už tu mou poznámku o přihlášce mázněte ať netrapoším. 😉
  jinak chválím za termín.. díkes

Zanechte komentář

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter