Blíže přírodě – ve Flight Parku Javorový pokračujeme v řešení chytrého domu…

Ahoj všem, začínám navrhovat “učící” algoritmus pro obsluhu budovy Flight Parku Javorový. Máme čidla na dveřích, na oknech, pohybové senzory, každý pokoj i výukovka, sklad a speedbar má svou řídící jednotku, měříme aktuální odběr energie a vše obsluhujeme vzdálenou správou včetně ovládání světel a zásuvek. Solární panely to živí energií. Přes léto to ještě zásobujeme samotížným solárním ohřevem vody doplněným čerpadlem s frekvenčním měničem.

Algoritmus obsahující několik režimů vytápění a ohřevu pro letní a zimní provoz už mám odzkoušený, fungoval celý minulý rok a je OK. Teď chci implementovat možnosti dynamických změn v různých místnostech s limitou maximálního možného odběru na každé fázi, takže časový program s možnou preferencí nastavených místností. A následně vytvořit algoritmus, který mi po dvou dnech užívání každé místnosti navrhne optimalizaci vytápění a ohřevu vody. 

Máte s tím někdo zkušenost? Máte nějaké tipy? Chcete se toho účastnit? Pište na dali@elspeedo.cz nebo volejte. Rád se o zkušenosti podělím, kdybyste to chtěli použít u sebe doma nebo ve firmě.

Díky a držte se
Dalibor

Zanechte komentář

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter