JANIS – nové El Speedo EN-D

Velmi rád jsem se letos na jaře vrátil ke kategorii padáku se štíhlostí 7,0. Hned od prvního letu mi bylo jasné, že se našemu konstruktérovi Alexeji Rakovovi zase povedl parádní model.  Představuji Vám Janis nové El Speedo EN-D.

S JANIS cítím překvapivě velkou jistotu a hlavně mně létání s ní náramně baví. Vyloženě mně to táhne se s JANIS pouštět dál a dál po trati. Vysoký výkon mi dopřeje dokluz do místa, kde očekávám další stoupání a vytočit slaboučký i ostrý stoupák, to je s JANIS skutečně zábavná činnost. Kdo čeká občasné nervózní projevy vrchlíku v ostřejším stoupání, bude velmi překvapen. JANIS se v termice řídí, jako modelářské letadlo. Má okamžitou reakci a perfektně zvolené vyztužení – to je radost s takovým padákem utahovat stoupák. A když pak musím na dalším rychlém přeskoku prolétnout přes nějakou turbulentnější oblast, Air Scoop technologie na náběžné hraně se stará o další vyztužení a eliminaci tendencí k její zaklopení.

Zvláště se sedačkou CHOGORI model 2017 se podařil odladit komplet, který má obrovský drajf, který pilota skutečně baví a příjemně překvapuje. Prostě to chcete…

Zanechte komentář

Máte dotaz?

Zrovna někde lítáme, ale pokud nám chcete zanechat vzkaz, napište nám! :)

0

Začněte psát a klikněte Enter